Przekazanie władzy w Krakowie. Aleksander Miszalski nowym prezydentem

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Pierwsze wystąpienie Aleksandra Miszalskiego jako prezydenta Krakowa. Mówił o Łukaszu Gibale
Pierwsze wystąpienie Aleksandra Miszalskiego jako prezydenta Krakowa. Mówił o Łukaszu Gibale
TVN24
Pierwsze wystąpienie Aleksandra Miszalskiego jako prezydenta Krakowa. Mówił o Łukaszu GibaleTVN24

Audyt, rozmowa z pracownikami, pozyskiwanie środków finansowych - to plan nowego prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego na pierwsze miesiące rządów. We wtorek były poseł Koalicji Obywatelskiej został zaprzysiężony na prezydenta, zastępując odchodzącego z urzędu po niemal 22 latach Jacka Majchrowskiego. - Wstanę, nie będę się golił, w piżamie pochodzę po domu - mówił z kolei o swoich planach na najbliższy czas ustępujący samorządowiec.

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa Aleksander Miszalski - do niedawna poseł Koalicji Obywatelskiej - złożył we wtorek ślubowanie i został 48. prezydentem Krakowa, zastępując na stanowisku odchodzącego z urzędu po niemal 22 latach nieprzerwanych rządów Jacka Majchrowskiego.

Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa

W trakcie sesji Majchrowski podziękował mieszkańcom za to, że pięciokrotnie powierzyli mu urząd prezydenta. Jak ocenił, udało się wiele osiągnąć, choć zawsze można czuć niedosyt. - Sumując jednak 95 procent rzeczy, o których mówiłem w programach wyborczych w kampaniach, zostało zrobione. Zostawiam miasto w bardzo dobrym stanie - powiedział Majchrowski przed przekazaniem Miszalskiemu insygnium władzy w postaci łańcucha prezydenckiego.

Czytaj też: Majchrowski oddaje Kraków. Po najdłuższych rządach w historii miasta

Ustępujący prezydent ocenił, że miasto na trwałych fundamentach można budować wspólnie ze wszystkimi, niezależnie od poglądów i przynależności politycznej. Jak podkreślił, "zostawia w urzędzie miasta fachowców, którzy wiedzą, co robią, a poglądy polityczne chowają w domu", bo w urzędzie są urzędnikami i pracują dla mieszkańców.

Miszalski podziękował Majchrowskiemu za rozwój miasta, ale dodał też, że Kraków oczekuje zmian. Przypomniał niektóre z punktów swojego programu wyborczego. Mówił m.in. o potrzebie budowy metra, konieczności rozwiązania problemów mieszkaniowych. Zwrócił także uwagę na potrzebę gotowości na zagrożenia związane z sytuacją międzynarodową. Wyzwaniem będzie również polepszenie sytuacji finansowej miasta. Nowy prezydent liczy m.in. na środki centralne przy realizacji nowych inwestycji.

Miszalski: są nowe wyzwania, jest mnóstwo do zrobienia

Przed zaprzysiężeniem obaj samorządowcy spotkali się na wspólnym briefingu prasowym. Jacek Majchrowski przekazał, że spotkanie to "ma charakter pożegnalny". Podziękował dziennikarzom za nagłaśnianie spraw związanych między innymi z walką ze smogiem i chaosem reklamowym w mieście, które wymienił jako jedne z największych jego sukcesów.

Nowy prezydent Aleksander Miszalski zaczął od podziękowania mieszkańcom za oddane na niego głosy, a Jackowi Majchrowskiemu za "ponad 20 lat służby dla mieszkańców".

- Proponuję krakowianom zmianę, ale zmianę, która będzie rozsądna, wyważona, ewolucyjna, która nie będzie zmianą rewolucyjną. Są oczywiście obszary, które gdzieś tam trzeba będzie poprawiać, są nowe wyzwania, jest mnóstwo do zrobienia. W związku z tym chciałbym ten Kraków, który będziemy budować, budować we współpracy, dialogu, w rzetelnej, mądrej rozmowie ze wszystkimi siłami politycznymi, ale przede wszystkim z mieszkańcami i mieszkankami - powiedział Miszalski.

Polityk KO podkreślił, że po uroczystej sesji zaprosi na rozmowy przedstawicieli wszystkich klubów radnych do współpracy. - Mam nadzieję, że ta kadencja będzie kadencją pokoju, dialogu, współpracy, wsłuchiwania się w głos wszystkich mieszkańców. Bo przecież wiemy, że w drugiej turze całkiem spora część, prawie połowa mieszkańców, zagłosowała na kontrkandydata. Ale ja jestem otwarty na współpracę, otwarty na dialog - zaznaczył.

Miszalski był pytany przez dziennikarzy między innymi o plan na pierwszy miesiąc rządów. - Rozmowa z pracownikami, przyjmowanie interesariuszy, pozyskiwanie środków finansowych, których na pewno będziemy potrzebować. To będzie miesiąc-dwa dyskusji, rozmowy, bez spektakularnych decyzji. Na nie przyjdzie czas gdzieś od wakacji aż po jesień - odpowiedział nowy prezydent Krakowa.

Majchrowski o emeryturze: nie będę się golił, w piżamie pochodzę po domu

Jacek Majchrowski pytany był z kolei o jego największe sukcesy. - Mogę wymienić całą listę różnych rzeczy. Z jednej strony są kwestie inwestycyjne, z drugiej strony są kwestie takie jak walka ze smogiem czy kwestia likwidacji reklam. To są zupełnie inne rzeczy. To jest kwestia szpitali. Jak pani popatrzy na te trzy szpitale miejskie, które są, to są zupełnie inne szpitale niż 20 lat temu, których nie musimy się wstydzić. Wybudowaliśmy prawie 300 boisk i to takich nie tylko przyszkolnych - wymieniał. Pytany o to, z czego nie jest zadowolony, przywołał sprawę dwóch stadionów miejskich. Majchrowski był zwolennikiem budowy jednego stadionu, który pomieściłby oba największe kluby piłkarskie w Krakowie, jednak - jak tłumaczył - przez naciski radnych nie udało się tego zrealizować, więc zespoły Wisły Kraków i Cracovii grają po dwóch stronach Błoń na różnych obiektach.

Jacek Majchrowski zapowiada książkę. "Wtedy właśnie powiem o pewnych nazwiskach"
Jacek Majchrowski zapowiada książkę. "Wtedy właśnie powiem o pewnych nazwiskach"TVN24

Pytany o plan po odejściu z urzędu Jacek Majchrowski zażartował, że jest on "bardzo skomplikowany". - Zamierzam nic nie robić. Wstanę, nie będę się golił, w piżamie pochodzę po domu - śmiał się prezydent Majchrowski.

Jacek Majchrowski tłumaczy się z opóźnionych inwestycji. "To nie jest tak, że się dzwoni do Warszawy"
Jacek Majchrowski tłumaczy się z opóźnionych inwestycji. "To nie jest tak, że się dzwoni do Warszawy" TVN24

Nowa Lewica z własnym klubem radnych w Krakowie

21 kwietnia Miszalski w drugiej turze wyborów uzyskał ponad 51 proc. poparcia i zwyciężył z radnym, przedsiębiorcą, aktywistą i byłym posłem PO Łukaszem Gibałą, którego poparło prawie 49 proc. głosujących.

W związku z wyborem na prezydenta Miszalski zrzekł się mandatu poselskiego; ma on przypaść Dominikowi Jaśkowcowi, wybranemu z list KO na radnego. Miejsce Jaśkowca w radzie ma zająć Bartłomiej Kocurek.

7 kwietnia w wyborach samorządowych Koalicja Obywatelska, z której list startowali też przedstawiciele Nowej Lewicy, zyskała większość w radzie miasta – 24 mandaty, przy czym większość, bo 13, należy do kobiet. Trójka przedstawicieli Nowej Lewicy ma jednak tworzyć odrębny klub, co da KO 21 mandatów. Jak podkreślił ogłaszając tę decyzję wicewojewoda małopolski i współprzewodniczący Nowej Lewicy w Małopolsce Ryszard Śmiałek, klub Nowej Lewicy będzie ściśle współpracował z klubem KO oraz nowym prezydentem miasta Aleksandrem Miszalskim. - Odrębność klubu daje nam jednak możliwość wnoszenia własnych projektów - zauważył Śmiałek.

Prawu i Sprawiedliwości przypadło 12 mandatów, a Krakowowi dla Mieszkańców Łukasza Gibały – 7.

Skład Rady Miasta Krakowa IX kadencji

Nowo wybrani radni z list KO to: Anna Bałdyga, Iwona Chamielec, Tomasz Daros, Bogumiła Drabik, Grażyna Fijałkowska, Joanna Hańderek, Marek Hohenauer, Dominik Jaśkowiec, Aleksandra Kot, Jakub Kosek, Bogusław Kośmider, Tomasz Leśniak, Agnieszka Łętocha, Magdalena Mazurkiewicz, Piotr Moskała, Renata Piętka, Agnieszka Pogoda-Tota, Małgorzata Potocka, Łukasz Sęk, Edyta Sikora, Grzegorz Klaudiusz Stawowy, Grzegorz Wojciech Stawowy, Alicja Szczepańska, Zbigniew Kożuch.

PiS reprezentują: Michał Ciechowski, Michał Drewnicki, Mariusz Kękuś, Małgorzata Kot, Renata Kucharska, Maciej Michałowski, Agnieszka Paderewska, Włodzimierz Pietrus, Edward Porębski, Marek Sobieraj, Krzysztof Sułowski, Aleksandra Witek.

Klub Kraków dla Mieszkańców będzie reprezentował założyciel tego klubu Łukasz Gibała wybrany na radnego w okręg nr 3 (Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki) oraz Eliza Dydyńska-Czesak, Łukasz Maślona, Rafał Nowak, Aleksandra Owca, Michał Starobrat, Rafał Zawiślak.

Do rady miasta nie dostały się osoby startujące z komitetu wiceprezydenta Andrzeja Kuliga, popieranego przez Jacka Majchrowskiego oraz przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

Autorka/Autor:bp/gp

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Policjanci odnaleźli zwłoki zaginionej 39-letniej Natalii spod Poznania. Ciało odnaleziono w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania. Mąż kobiety został zatrzymany. 15 czerwca zgłosił jej zaginięcie. Ciało kobiety znaleziono około 10 kilometrów od domu.

Poszukiwana 39-letnia Natalia nie żyje. Zatrzymano jej męża

Poszukiwana 39-letnia Natalia nie żyje. Zatrzymano jej męża

Źródło:
tvn24.pl

Obserwujemy, że do aptek przychodzą młodze, wysportowane osoby z listą recept na fentanyl i skupują. Co jest ciekawe i znamienne, większość tych recept pochodzi z jednego podmiotu, nawet od jednego lekarza - mówił w TVN24 Łukasz Pietrzak, farmaceuta, kierownik apteki.

Tak zdobywają fentanyl w Polsce. "Większość recept od jednego podmiotu, nawet jednego lekarza"

Tak zdobywają fentanyl w Polsce. "Większość recept od jednego podmiotu, nawet jednego lekarza"

Źródło:
TVN24

Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie - podała Prokuratura Krajowa.

Uchylenie immunitetu Marcina Romanowskiego. Prokurator generalny skierował wniosek

Uchylenie immunitetu Marcina Romanowskiego. Prokurator generalny skierował wniosek

Źródło:
tvn24.pl

Trwają poszukiwania 73-letniej turystki z Francji, która w piątek zaginęła na greckiej wyspie Sikinos. Tego samego dnia kobieta miała przesłać właścicielowi hotelu wiadomość sugerującą, jakoby uległa wypadkowi. Lokalne służby prowadzą też akcję poszukiwawczą jej 64-letniej znajomej.  

Dwie turystki zaginęły na greckiej wyspie. Wcześniej jedna wysłała niepokojącą wiadomość 

Dwie turystki zaginęły na greckiej wyspie. Wcześniej jedna wysłała niepokojącą wiadomość 

Źródło:
 ANT1, BBC, MEGA, Parapolitika, skai.gr, Tanea,, tvn24.pl

Władimir Putin został przyjęty w Korei Północnej z pełnymi honorami. Na lotnisku w Pjongjangu, oprócz Kim Dzong Una, czekał na niego rozłożony czerwony dywan. Nie zabrakło też wymiany uprzejmości przy limuzynie.

Wymiana przy limuzynie. Putin się ugiął

Wymiana przy limuzynie. Putin się ugiął

Źródło:
Meduza, Izwestija, BBC

Alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, podczas których będzie mocno padać i wiać. SMS-owy alert został wysłany do osób przebywających na terenie 11 województw.

Alert RCB w 11 województwach. "Unikaj otwartych przestrzeni"

Alert RCB w 11 województwach. "Unikaj otwartych przestrzeni"

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Co najmniej 550 uczestników hadżdżu, czyli corocznej pielgrzymki muzułmanów do Mekki w Arabii Saudyjskiej, zmarło w wyniku upałów - podała agencja informacyjna AFP, powołując się na źródła dyplomatyczne. Co najmniej 320 ofiar to Egipcjanie.

Ponad pół tysiąca pielgrzymów zmarło od upału

Ponad pół tysiąca pielgrzymów zmarło od upału

Źródło:
PAP, Reuters, France 24, AFP

Rząd planuje wprowadzenie opłaty gazowej finansującej utrzymywanie zapasów strategicznych gazu - podano w projekcie ustawy, którą resort klimatu wysłał do konsultacji.

Rząd chce wprowadzić nową opłatę

Rząd chce wprowadzić nową opłatę

Źródło:
PAP

Janusz Kowalski, który ogłosił odejście z Suwerennej Polski, był jednym z najbardziej znanych i aktywnych polityków partii Zbigniewa Ziobry. W przeszłości zasłynął między innymi z kłótni z Michałem Kołodziejczakiem, zagrzewania do wiwatów z mównicy sejmowej czy kłopotów z tekstem polskiego hymnu. Kowalski niejednokrotnie wywoływał też kontrowersje swoimi wypowiedziami między innymi o relacjach z Unią Europejską czy szczepionkach.

Najsłynniejsze aktywności Janusza Kowalskiego. Kłótnie, wiwaty, kontrowersyjne poglądy

Najsłynniejsze aktywności Janusza Kowalskiego. Kłótnie, wiwaty, kontrowersyjne poglądy

Źródło:
tvn24.pl

Janusz Kowalski poinformował w środę rano, że odchodzi z Suwerennej Polski. "Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości" - napisał. W 2022 roku zapowiadał, że prędzej zrezygnuje z bycia posłem, niż z bycia członkiem partii Zbigniewa Ziobry, wówczas Solidarnej Polski.

Janusz Kowalski odchodzi z Suwerennej Polski. W 2022 roku powiedział: prędzej zrezygnuję z bycia posłem

Janusz Kowalski odchodzi z Suwerennej Polski. W 2022 roku powiedział: prędzej zrezygnuję z bycia posłem

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Amerykańskie media pokazały nagranie, na którym ma być widać jazdę Justina Timberlake'a krótko przed zatrzymaniem przez policję. Artysta spędził noc w areszcie, został oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Justin Timberlake aresztowany za jazdę po alkoholu. Pokazano nagranie

Justin Timberlake aresztowany za jazdę po alkoholu. Pokazano nagranie

Źródło:
Reuters, CNN, tvn24.pl

PiS to prywatna partia Jarosława Kaczyńskiego. On zrobi, co chce - powiedział prezydencki minister Marcin Mastalerek. Zaznaczył przy tym, że jego zdaniem Kaczyński powinien odejść na emeryturę, ale w jego partii "nie ma naturalnej sukcesji".

Prezydencki minister o Kaczyńskim: Robi, co chce. To jego prywatna partia

Prezydencki minister o Kaczyńskim: Robi, co chce. To jego prywatna partia

Źródło:
Wprost
Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Władimir Putin zaczął latać we własnym kraju w asyście myśliwca - napisał niezależny rosyjski portal Agientstwo. Powołuje się między innymi na relacje mieszkańców Jakucji, którą przywódca odwiedził po drodze do Korei Północnej.

"Putin boi się latać". Media: pierwszy taki przypadek

"Putin boi się latać". Media: pierwszy taki przypadek

Źródło:
Agientstwo, tvn24.pl

Upały w Ameryce, upały na południu Europy. Propozycję dla tych, którzy nie lubią spędzać wakacji w upałach, mają kraje skandynawskie. Szwecja i Norwegia zapraszają na coolcation.

Coolcation to skandynawska propozycja dla tych, którzy nie lubią spędzać wakacji w upałach

Coolcation to skandynawska propozycja dla tych, którzy nie lubią spędzać wakacji w upałach

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Jedna osoba jest ranna po ataku rosyjskiego drona w obwodzie lwowskim - poinformował w środę rano mer tego miasta Andrij Sadowy. Rosjanie zaatakowali 60 kilometrów od granicy z Polską. W sumie ukraińskie siły powietrzne zestrzeliły 19 bezzałogowców, które zaatakowały kilka regionów kraju. 847 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Co jeszcze wydarzyło się w ciągu ostatniej doby w Ukrainie.

Atak obok Lwowa, makabryczny rozkaz Rosjan, niepokojące doniesienia z Zaporoża. Co wydarzyło się w Ukrainie

Atak obok Lwowa, makabryczny rozkaz Rosjan, niepokojące doniesienia z Zaporoża. Co wydarzyło się w Ukrainie

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV

W poniedziałek zaczęły obowiązywać przepisy nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, które z przewozu osób wykluczyły kierowców nieposiadających polskiego prawa jazdy, ale także tych, którzy w naszym kraju przebywają krócej niż 185 dni. Jak podaje środowa "Rzeczpospolita", nowe przepisy odsunęły nawet jedną czwartą zagranicznych kierowców. "Bez strategii migracyjnej biznes ma problem" - czytamy w gazecie.

Tę branżę dopadł paraliż. "Skala chaosu jest potężna"

Tę branżę dopadł paraliż. "Skala chaosu jest potężna"

Źródło:
PAP

Naczelny lekarz Stanów Zjednoczonych Vivek Murthy zwrócił się z nietypowym apelem do Kongresu. Jego zdaniem media społecznościowe powinny zawierać ostrzeżenia zdrowotne podobne do tych, jakie widnieją na alkoholu czy papierosach. Media społeczenościowe przyczyniają się do kryzysu zdrowia psychicznego, zwłaszcza u młodych ludzi.

Naczelny lekarz USA apeluje, by media społecznościowe miały ostrzeżenia podobne do tych na papierosach

Naczelny lekarz USA apeluje, by media społecznościowe miały ostrzeżenia podobne do tych na papierosach

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

42-letni mieszkaniec Grudziądza został zatrzymany w związku z kradzieżą samochodu dokonaną w warszawskim Wawrze. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim m.in. narzędzie do grawerowania metalu, łamak oraz mefedron.

Policjanci "Kobry" zatrzymali podejrzanego o kradzież auta. Miał przy sobie mefedron

Policjanci "Kobry" zatrzymali podejrzanego o kradzież auta. Miał przy sobie mefedron

Źródło:
tvnwarszawa.pl

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. Z prognoz wynika, że podczas wyładowań wiatr może się rozpędzać nawet do 110 kilometrów na godzinę. Obowiązują też ostrzeżenia przed upałem. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Ostrzeżenia drugiego stopnia w części kraju. Uważajmy na spiekotę i burze

Ostrzeżenia drugiego stopnia w części kraju. Uważajmy na spiekotę i burze

Źródło:
IMGW

Sekta religijna w zachodniej części Zimbabwe ukryła pod grządkami kilkadziesiąt grobów dzieci. Makabrycznego odkrycia dokonały służby medyczne, po weryfikacji zgłoszeń o trwających w tym regionie epidemiach cholery, świnki i odry. - Mieszkańcy wioski każdego ranka widzieli nowe ogrody warzywne i zieleniejące grządki, nieświadomi, że pod żyzną glebą leży kolejne martwe dziecko, któremu odmówiono pomocy medycznej - przekazał Celestino Dhege, szef służb medycznych prowincji.

Członkowie sekty z Zimbabwe trzymali chore dzieci w domu. Gdy zmarły, grzebali je nocą i sadzili nowe grządki

Członkowie sekty z Zimbabwe trzymali chore dzieci w domu. Gdy zmarły, grzebali je nocą i sadzili nowe grządki

Źródło:
PAP

Władze nadmorskiego kurortu San Felice Circeo wprowadzają zakaz chodzenia na bosaka. Grzywny grożą także za chodzenie w stroju plażowym po centrum miejscowości i rozwieszanie prania w widocznych miejscach. - Rozporządzenie wynika z potrzeby ochrony wizerunku San Felice Circeo - wyjaśniła burmistrz Monia Di Cosimo.

Wakacje we Włoszech? Tutaj za chodzenie boso grożą wysokie kary

Wakacje we Włoszech? Tutaj za chodzenie boso grożą wysokie kary

Źródło:
PAP

- Te nieszczęsne małpki na stacjach benzynowych muszą niestety pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych? - pytała w "Faktach po Faktach" Izabela Leszczyna. Ministra zdrowia zapowiadała wprowadzenia na nich zakazu sprzedaży alkoholu. Mówiła też o programie pilotażowym, który ma zapobiegać nieodwoływaniu wizyt u specjalistów.

"Małpki muszą pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych?"

"Małpki muszą pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych?"

Źródło:
TVN24
NIK zbada policyjne lotnictwo

NIK zbada policyjne lotnictwo

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ostatnimi laty w dyskusjach o turystyce dominuje jedna kwestia - nadmiar przyjezdnych. Kolejne miasta i podróżnicze regiony prześcigają się w pomysłach na ograniczenie fali turystów. W niedawnym badaniu sprawdzono, które europejskie atrakcje są najbardziej zatłoczone. Okazało się, że najwięcej turystów oblega Wersal.

Tłok, gwar, kolejki i przepychanki. To najbardziej zatłoczona atrakcja Europy

Tłok, gwar, kolejki i przepychanki. To najbardziej zatłoczona atrakcja Europy

Źródło:
PAP

Zmarł Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Polityka" i szef serwisu internetowego pisma. O jego śmierci poinformowała redakcja. Miał 51 lat.

Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki"

Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki"

Źródło:
tvn24.pl, "Polityka"

Włoskie, greckie, a może nordyckie - które europejskie wyspy są najlepsze na wakacyjny wypoczynek? Portal turystyczny Lonely Planet przygotował zestawienie dwunastu wysp na Starym Kontynencie, spośród których każda charakteryzuje się innym, wyjątkowym klimatem.

Wakacje na europejskiej wyspie? Eksperci wskazują 12 najlepszych

Wakacje na europejskiej wyspie? Eksperci wskazują 12 najlepszych

Źródło:
Lonely Planet

Wystarczy stanąć we wskazanym punkcie Warszawy i użyć smartfona, by zobaczyć, jak to miejsce wyglądało niespełna sto lat temu. Efekt niejednego zszokuje, bo na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Marszałkowską zmieniło się prawie wszystko.

Zrekonstruowali fragment Warszawy lat 30. Wejdziesz do niej smartfonem

Zrekonstruowali fragment Warszawy lat 30. Wejdziesz do niej smartfonem

Źródło:
tvnwarszawa.pl