Katowice

Katowice

Ekspert opracował sposób zabezpieczenia katedry w Sosnowcu

Sposób zabezpieczenia uszkodzonej przez pożar katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu opracował jeden z uczestniczących w piątkowych oględzinach rzeczoznawców - poinformowała zastępca śląskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Zarząd JSW do odwołania? 99% uczestników referendum na "TAK"

Niemal 99% zatrudnionych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, którzy wzięli udział w referendum chce odwołania zarządu spółki. Takie są wyniki 2-dniowego referendum, przeprowadzonego we wszystkich kopalniach i zakładach. Dla związkowców jest to "sygnał błędnej polityki JSW". Z kolei władze spółki podkreślają, że głosowanie jest nielegalne i nie może mieć wpływu na skład zarządu.

Przegląd prasy: Bytomscy policjanci "wyławiali" i gwałcili nastolatki?

Policjanci z miejscowej komendy mieli wykorzystywać seksualnie niepełnoletnie dziewczęta z tzw. trudnych rodzin. - Poznawali je podczas domowych interwencji, a potem nawiązywali z nimi kontakt i groźbami mieli zmuszać do seksu - mówi cytowana przez portal gazeta.pl osoba mająca znać kulisy sprawy. Bytomska prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Potyczki rodzinne w Wiśle. Dwóch braci, jeden fotel

Niespodziewany pojedynek. O fotel burmistrza Wisły walczą dwaj bracia Poloczkowie. Jest brat urzędujący burmistrz i brat pretendent. Mieszkańcy 16 listopada będą musieli uważać, żeby na karcie do głosowania zaznaczyć "odpowiedniego" Poloczka. Materiał "Faktów" TVN.

Pożar katedry w Sosnowcu. Samorząd szykuje pieniądze na odbudowę

100 tys. zł chce przeznaczyć na zabezpieczenie katedry pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu zarząd województwa śląskiego. W nocy z wtorku na środę spłonął dach katedry, zniszczona została także mała wieża. Drugą udało się uratować. Pierwsze zgłoszenia o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Opublikował zdjęcie dzieci ze swastyką. Przeprosił, ale ze startu w wyborach nie zamierza rezygnować

- Nie zrezygnuję ze startu w wyborach - zapowiada Michał Buchta, były już członek zarządu RAŚ, który umieścił w internecie zdjęcie dzieci ze swastyką. - To zdjęcie było tylko komentarzem do innego wpisu. Zarzuty o propagowanie przeze mnie nazizmu są absurdalne - tłumaczy. Postępowanie pod kątem propagowania faszyzmu prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe.

Radni zdecydują o przyszłości pomnika Armii Radzieckiej

W środę pod głosowanie katowickich radnych trafi uchwała o umieszczeniu pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej na terenie cmentarza żołnierzy Armii Czerwonej. W maju, w atmosferze protestów, monument został usunięty z placu Wolności.

Ostatnia droga Dariusza Kmiecika i jego rodziny

Pogrzeb naszego redakcyjnego kolegi Darka Kmiecika, jego żony Brygidy i ich syna Remigiusza odbędzie się dziś wczesnym popołudniem. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Rodzina zginęła w wyniku wybuchu w kamienicy przy ul. Chopina.

"Będziemy musieli zaczynać od zera". A jednak jest miejsce na uśmiech

- To okropne i przykre, gdy na starość człowiek tyle traci - nie kryją emocji katowiczanie, którzy w wyniku wybuchu w kamienicy stracili dach nad głową i dorobek życia. W rozmowie z TVN24 przyznają, że przez te trudne chwile pomogli im przejść pracownicy miejskich ośrodków. - Dzięki nim jesteśmy w stanie się uśmiechać - mówią.