Ranking Mazura

"Kabaret konstytucyjny na usługach władzy"

W "Rankingu Mazura" o tygodniu w Trybunale Konstytucyjnym, który w środę orzekł, że niezgodny z konstytucją jest przepis Europejskiej konwencji praw człowieka w zakresie, w jakim przyznaje Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka kompetencje do oceny legalności wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Z kolei w czwartek orzekł, że przepisy ustawy o jawności majątków rodzin polityków są niezgodne z konstytucją.

 

W programie także o tym, co mówił poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Jak powiedział, przewodniczący Rady Medycznej przy premierze profesor Andrzej Horban "groził nożem" jemu i poseł Annie Marii Siarkowskiej. Jak relacjonował poseł Kowalski w Radiu Zet, była to "publiczna deklaracja pana profesora o tym, że otwiera mu się nóż i chętnie by tego noża użył w stosunku do posłów". Przypomnijmy, że prof. Andrzej Horban 19 sierpnia był gościem Agaty Adamek w programie "Tak jest" w TVN24. Komentowano akcję przeprowadzoną przez posłów Kowalskiego i Siarkowską w jednym z domów dziecka. - Czy panu się otwiera nóż w kieszeni, jak pan widzi posłów, którzy jeżdżą do domu dziecka i tam uniemożliwiają zaszczepienie dzieci? - zapytała dziennikarka. - No tak, tak, gdybym umiał się posługiwać tym nożem, to pewnie bym się posłużył - powiedział prof. Horban i zaśmiał się. - Może prędzej igłą, żeby ich po prostu zaszczepić, żeby przestali opowiadać to, co rozwożą po świecie - zareagowała prowadząca program. Przewodniczący Rady Medycznej odparł, że "nie ma szczepionki na głupotę, niestety".

 

W programie także między innymi opowieści z dróg w przerwie sesji Rady Miasta, o licytacji u narodowców, o fałszywych certyfikatach covidowych oraz o kliencie w hotelu, który aby nie płacić za pobyt podrzucił w pokoju robaki. Ranking zdarzeń przygotował i prowadził Maciej Mazur. Dziennikarz przygotował też przegląd z archiwum TVN24 - tym razem cofnęliśmy się do roku 2019.