Opinie i wydarzenia

Przygotowania do nowego roku szkolnego - konferencja w Ministerstwie Edukacji Narodowej

Nie zastosowaliśmy sztywnych rozwiązań, tylko pozwoliliśmy na dopasowanie do sytuacji w danej szkole - mówił o wytycznych związanych z koronawirusem minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Na potwierdzenie tych słów zaprosił samorządowców, którzy chwalili opracowane w resorcie wskazówki dla edukacji.

- Staramy się na bieżąco odpowiadać na pytania - podkreślał parokrotnie w czasie piątkowej konferencji prasowej Dariusz Piontkowski. I przypominał, że ministerstwo przygotowało plakaty i poradniki dotyczące organizacji nauki w warunkach epidemii. - Tak, aby jeszcze raz przypomnieć na przykład, jak szkoły mają się przygotować do ewentualnego kształcenia na odległość - wyjaśniał.

W konferencji prasowej wzięli również udział wiceprezydent Chełma Dorota Cieślik, wicestarosta powiatu wołomińskiego Robert Szydlik, burmistrz Halinowa i prezes Związku Samorządów Polskich Adam Cieszkowski, wójt gminy Iłów Jan Paweł Kraśniewski, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 380 w Warszawie Maria Jolanta Nawrocka-Rolewska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Śladowie Zbigniew Tempczyk.