Opinie i wydarzenia

Konferencja szefa MSWiA i ministra zdrowia

Kary za znieważanie funkcjonariuszy policji są zbyt małe; będziemy prowadzili działania, żeby je zwiększyć - powiedział w piątek szef MSWiA Mariusz Kamiński na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim zapytany o możliwe zmiany prawne związane z atakami na policjantów w internecie w związku z podejmowanymi przez nich działaniami podczas tzw. strajku przedsiębiorców. - Nikt, kto ośmieli się podnieść rękę na polskiego policjanta, nie może liczyć na bezkarność - zaznaczył.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podkreślił, że "to niezwykle przykra sprawa, że pojawiają się w internecie osoby, które używają gróźb karalnych pod adresem konkretnych funkcjonariuszy. Te osoby będą identyfikowane i bezwzględnie poddawane wszelkim konsekwencjom prawnym".

Policjanci w związku z tzw. strajkiem przedsiębiorców zatrzymali blisko czterysta osób, w tym pięć procesowo. Wobec zgromadzonych użyli też gazu i siły fizycznej, co - jak wyjaśniła stołeczna policja - było skutkiem agresji ze strony protestujących i czynnej napaści na funkcjonariuszy. Kontrowersje wywołały informacje o zatrzymaniu senatora KO Jacka Burego, którym policjanci zaprzeczyli.