Kawa na ławę

Wieczór wyborczy część 1.

- Ten wynik na razie jest otwarty i powinien być lekcją pokory dla obu stron politycznego sporu, bo świadczy o tym, że nikt nie zawładnął sercami Polaków – mówił wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. Gośćmi w pierwszej powyborczej „Kawie na Ławie” byli także Kamil Bortniczuk (PiS-Porozumienie), Krzysztof Gawkowski (Lewica) i Bartosz Arłukowicz (Koalicja Obywatelska).

Andrzej Duda zdobył 50,4 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49,6 procent - wynikało z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos. Pracownia informowała, że na podstawie tego badania nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Margines błędu przy sondażu exit poll wynosi 2 punkty procentowe, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 0,8 punktu procentowego.

O godzinie 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek Ipsos podało wyniki late poll z 90 procent komisji wyborczych - Andrzej Duda zdobył 51 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49 procent. Margines błędu przy sondażu wynosi 1 punkt procentowy, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 2 procent.