prof. Sławomir Sowiński, Jacek Żakowski 19.04.2021

Audio: Tak jest

prof. Sławomir Sowiński, Jacek Żakowski 19.04.2021

W trzeciej części programu "Tak jest" profesor Sławomir Sowiński, politolog z UKSW i Jacek Żakowski, publicysta "Polityki” zastanawiali się nad pozycją Jarosława Gowina w koalicji rządzącej, po ogłoszeniu przez niego programu Porozumienia na konwencji partii. - To, że polityk rządzącej koalicji de facto zgłasza program opozycyjny to jest pewna osobliwość, niedobra osobliwość, bo pokazuje, że nie mamy rządzącej koalicji, tylko spółkę z coraz mniejszym politycznym zaufaniem. W gruncie rzeczy rząd nie ma mandatu, żeby rządzić - ocenił profesor Sowiński. - To nie jest standardowe zachowanie polityka. Jeżeli chce takiego państwa, to powinien go szukać w innej konfiguracji partyjnej, nie z Jarosławem Kaczyńskim. Dla mnie pytanie jest, czy tygrys Gowin skoczy, czy będzie czaił się do końca swoich dni - stwierdził Żakowski.

 

Zobacz też pierwszą i drugą część programu.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno-publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego. Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów m.in. Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i w portalu TVN24.