Emilia Wiśniewska, mec. Karolina Gierdal

Audio: Tak jest

Emilia Wiśniewska, mec. Karolina Gierdal

Według opublikowanego przez ILGA-Europe raportu "Tęczowa Europa", Polska jest najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej. W trzeciej części programu "Tak jest" w TVN24 Rafał Wojda pytał swoich gości, z czym mają największy problem patrząc na wyniki raportu. - Ten ranking unaocznia to, że osoby LGBT są niewidoczne dla prawa i nie są chronione przez prawo - powiedziała mecenas Karolina Gierdal. Dodała, że "tęczowe rodziny żyją już dzisiaj i jedyne czego nie mają to uznanie ze strony państwa". Emilia Wiśniewska, prezeska Fundacji Trans-Fuzja, zgodziła się z mecenas Gierdal. - Stoimy w miejscu, stan prawa stoi w miejscu - mówiła Wiśniewska. Zaznaczyła jednocześnie, że obecnie "trochę więcej wiemy, o tym jak można osobom LGBTQIAP ułatwić życie".

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno-publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego. Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów m.in. Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i w portalu TVN24.