Justyna Dobrosz-Oracz, Tomasz Wołek

Audio: Tak jest

Justyna Dobrosz-Oracz, Tomasz Wołek

Blisko 300 dziennikarzy podpisało się pod apelem w obronie TVN. Koncesja dla TVN24 wygasa 26 września. – Ja mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński zostanie powstrzymany, że jednak ludzie orientujący się w zawiłościach polityki międzynarodowej, tacy jak chociażby premier Morawiecki, i wyperswadują mu jak to jest samobójczy, wyniszczający krok - powiedział w trzeciej części "Tak jest" publicysta Tomasz Wołek. – Jarosław Kaczyński od lat marzy o rozprawie z TVN. Na razie testuje grunt, patrzy jaki będzie opór wewnętrzny i zewnętrzny. Czy będzie ultimatum ze strony Stanów Zjednoczonych, ale czy też ludzie wyjdą na ulice - dodaje Justyna Dobrosz-Oracz z "Gazety Wyborczej". Przypomina, że na pewno Kaczyński jest zdeterminowany, bo "Prawo i Sprawiedliwość chce mieć Jacka Kurskiego w każdym domu". Z Piotrem Marciniakiem rozmawiali też o liście I prezes Sądu Najwyższego do prezydenta, premiera i marszałków Sejmu i Senatu w sprawie decyzji TSUE o Izbie Dyscyplinarnej.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno-publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego. Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów m.in. Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i w portalu TVN24.