Wybory prezydenckie 2020

Spotkanie Andrzeja Dudy w Brzegu

Przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię. To był bolszewizm. Dzisiaj też próbuje nam się i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną, zupełnie nową. To jest taki neobolszewizm - powiedział w sobotę w Brzegu Andrzej Duda.

Ubiegający się o reelekcję prezydent w sobotę podczas swojej kampanii wyborczej odwiedził między innymi Brzeg. - Zobaczcie państwo, jaka jest reakcja na moją deklarację "Karty rodziny", w której odwołałem się do podstawowych konstytucyjnych wartości. Nawet w konstytucji z 1997 roku rodzina jest podkreślona, jest afirmacja rodziny i afirmacja małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny. Rodziny jako tej, która znajduje się pod szczególną ochroną ze strony państwa, wraz z macierzyństwem i rodzicielstwem - mówił prezydent.

Zaznaczył również, że w konstytucji podkreślone jest prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Andrzej Duda w środę podpisał "Kartę rodziny", w której zobowiązał się w niej między innymi do finansowego wspierania rodzin.