TVN24 | Ciekawostki

Drag queen królem balu na koniec liceum. "Ludzie oniemieli"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mbl//mro
Źródło:
NBC News, wave3.com
Cristian Hernandez jako drag queen odbiera koronę
Cristian Hernandez jako drag queen odbiera koronęhotboycristian / Tik Tok
wideo 2/2
hotboycristian / Tik TokCristian Hernandez jako drag qeen odbiera koronę

18-letni Cristian Hernandez w stroju drag quenn został wybrany królem balu na zakończenie liceum w stanie Indiana w USA. Zaprezentował się w czarnej, obszytej cekinami sukni, blond peruce, czarnych szpilkach i dopracowanym makijażu. Po ogłoszeniu werdyktu uczniowie wiwatowali. Nagranie z tego wydarzenia stało się viralem.

- Królem balu 2022 roku jest... Cristian Hernandez! - ogłosił DJ w trakcie balu w Jeffersonville High School w stanie Indiana. Uczniowie zaczęli wiwatować i bić brawa. Cristain w stroju draq queen przeszedł po czerwonym dywanie a następnie odebrał koronę i szarfę.

Minutowe wideo z tego wydarzenia 18-latek zamieścił na TikToku. Ma ono ponad 170 tysięcy odsłon i ponad 50 tysięcy polubień. Na swoim koncie Cristian publikuje między innymi materiały związane z makijażem.

"Myślałem, że dostanę ataku paniki"

Przygotowanie stroju drag qeen zajęło Cristianowi pięć godzin. Efekt był olśniewający - czarna suknia z cekinami, z odkrytym ramieniem i głębokim wycięciem. Do tego czarne szpilki, szal boa i dopracowany makijaż. - Chciałem zrobić coś szalonego na bal i pomyślałem: dlaczego nie draq queen - komentuje chłopiec.

- Przed balem mówiłem wszystkim, że założę garnitur. A potem pokazałem się w stroju draq. Wyglądałem jak bogini. Kiedy wszedłem do szkoły, ludzie dosłownie oniemieli z wrażenia - dodaje. Jak twierdzi, nie liczył na wygraną.

Cristian opowiada też o swoich wrażeniach po usłyszeniu wyniku. - Strasznie się stresowałem, myślałem, że dostanę ataku paniki. Ale kiedy wszedłem na czerwony dywan, wszyscy wiwatowali. Od razu poczułem się lepiej. Potem zdjąłem szpilki, bo stopy mnie trochę bolały.

"Popchnąłem pewne drzwi dla społeczności LGBT"

Hernandez jest osobą niebinarną, czyli nie identyfikuje się ani jako kobieta, ani jako mężczyzna. Preferuje zaimek "on" i "oni". Jak mówi, wystąpienie w stroju draq queen na balu na zakończenie liceum było sposobem na wsparcie społeczności LGBT, pokazanie, że bycie sobą to nic złego.

- Chciałem otworzyć pewne drzwi. Wiem, że dużo osób nienawidzi osób LGBT. Chciałbym, żeby wszyscy byli otwarci i po prostu mogli być sobą - komentował. Pod nagraniem zamieszczonym na TikToku jest wiele komentarzy osób, które kiedyś były w podobnej sytuacji, jak Cristian.

"Dosłownie zostałbym zamordowany, jeślibym się tak pokazał w moim liceum. Jednak przez 11 lat sporo się dla nas zmieniło" - napisał jeden z użytkowników. - Żyję w bardzo tolerancyjnym stanie w USA, ale taka sytuacja nie przeszłaby w moim liceum. Tylko dwie osoby się wyoutowały w historii tej szkoły - komentował ktoś inny.

Jak mówi Crisitan, w jego szkole część chłopców również twierdziła, że nie powinien on wygrać. - Olałem ich - podsumował.

Czytaj też wywiad w tvn24.pl: Transseksualizm i niebinarność - co oznaczają te terminy? Jak zwracać się do osoby niebinarnej? Wyjaśnia terapeutka

@hotboycristian Pr list ?? #fyp #lafama #rosalia #weekend #makeup @elfcosmetics @bhcosmeticsofficial @maybelline @realtechniquesofficial @anastasiabeverlyhills @MorpheOfficial LA FAMA (feat. The Weeknd) - ROSALÍA

ZOBACZ TEŻ >> Szkoły przyjazne osobom LGBT w Polsce. Ranking Michał i Gwidon w jednej parze tańczyli Poloneza Równości. Zobacz nagranie z wyjątkowej studniówki

Autor:mbl//mro

Źródło: NBC News, wave3.com

Źródło zdjęcia głównego: hotboycristian / TikTok

Pozostałe wiadomości