LGBT

LGBT

Jest pierwsze zatrzymanie za akcje przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, gdzie farbą wypisano imiona młodych ludzi, którzy popełnili samobójstwo, bo byli prześladowani ze względu na orientację seksualną. Zatrzymana została młoda aktywistka - ma postawiony zarzut, ale może liczyć też na wsparcie. Monika Celej.

Jest nowe rozdanie w rządzie, ale emocje nie opadają. Podgrzewa je przyszły minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Do tej pory nie wypowiadał się na temat edukacji, za to bardzo mocno dał się poznać jako przeciwnik LGBT, stąd ostra reakcja opozycji. Dawid Rydzek.

Publiczne pieniądze na projekt "przeciwdziałanie przestępstwom dotyczącym naruszenia wolności sumienia popełnianym pod wpływem ideologii LGBT" otrzymała Fundacja Strażnik Pamięci, której szefem jest redaktor naczelny jednego z tygodników. Dlaczego organizacja, której statutowe cele sprowadzają się głównie do krzewienia pamięci o historii, otrzymuje fundusze, które powinny być przeznaczone na przeciwdziałanie przestępczości i pomoc ofiarom? Odpowiedzi szuka reporter "Czarno na białym" Łukasz Karusta.

Tolerancja akurat należy do polskiego DNA - zapewnia Mateusz Morawiecki. To jego odpowiedź na list otwarty pięćdziesięciu ambasadorów w Polsce. Czytamy w nim, że "poszanowanie dla wrodzonej godności ludzkiej zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich obywateli przed przemocą i dyskryminacją". W internecie ambasador Stanów Zjednoczonych dodaje, że "prawa człowieka nie są ideologią - są uniwersalne". W trakcie kampanii między innymi prezydent Andrzej Duda mówił, że LGBT to nie ludzie, to ideologia. Materiał Dawida Rydzka.