Reprezentanci Polski odwiedzili słynnego szefa kuchni. Złoty stek w jego restauracji kosztuje 2 tys. dolarów

Autor:
kgo//am
Źródło:
Instagram/@nusr_et, tvn24.pl
Rzecznik PZPN o ostatnich godzinach reprezentacji przed meczem z Meksykiem
Rzecznik PZPN o ostatnich godzinach reprezentacji przed meczem z MeksykiemTVN24
wideo 2/4
TVN24Rzecznik PZPN o ostatnich godzinach reprezentacji przed meczem z Meksykiem

Dzień po meczu z Meksykiem grupa reprezentantów Polski, z kapitanem Robertem Lewandowskim na czele, wybrała się do słynnej restauracji Nusr-et. Piłkarze zrobili sobie zdjęcie z jej właścicielem, obserwowanym na Instagramie przez prawie 50 milionów użytkowników szefem kuchni, znanym jako Salt Bae.

Zdjęcie udostępnił w swojej instagramowej relacji sam Salt Bae, czyli Nusret Gökçe. To on stoi w centrum fotografii, tuż obok Roberta Lewandowskiego. Na zdjęciu widać też innych piłkarzy reprezentacji Polski: Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Arkadiusza Milika, Szymona Żurkowskiego, Przemysława Frankowskiego, Nicolę Zalewskiego, Krystiana Bielika, Krzysztofa Piątka i Michała Skórasia. "Wspaniała drużyna" - napisał Salt Bae.

Reprezentanci Polski i Salt BaeInstagram/@nusr_et

Szef kuchni opublikował na swoim profilu na Instagramie również zdjęcie, na którym pozuje tylko on i Lewandowski.

Kim jest Salt Bae, czyli Nurset Gokce?

39-letni Turek Nusret Gökçe to obecnie jeden z najsłynniejszych kucharzy na świecie. Popularność zyskał w 2017 roku, gdy internetowym viralem stały się nagrania, na których widać, jak w efektowny sposób doprawia mięso. Tak zdobył przydomek Salt Bae i miliony fanów. Należąca do niego sieć Nusr-et ma swoje restauracje m.in. w Dubaju, Nowym Jorku, Las Vegas, Londynie czy właśnie w katarskiej Dosze. Specjalizuje się w burgerach i stekach. W menu restauracji jest stek pokryty jadalnym złotem, za który trzeba zapłacić 2 tysiące dolarów.

W restauracjach tureckiego kucharza, a także wraz z nim samym, chętnie fotografują się gwiazdy. W Nusr-et gościli w przeszłości m.in. Leonardo di Caprio, P Diddy, Conor McGregor, Lionel Messi, Neymar czy Kylian Mbappe. Dla Turka nie było to pierwsze spotkanie z Lewandowskim. Kapitan reprezentacji Polski na początku 2021 roku odwiedził jego restaurację w Dubaju, wybrał jednak inaczej niż wiele gwiazd i nie zamówił steka posypanego złotem, a ten standardowy.

Mundial. Kiedy grają Polacy?

Polscy piłkarze wybrali się do restauracji Nusr-et w środę, dzień po meczu z Meksykiem. Środa była dla reprezentantów Polski luźniejszym dniem, rano odbył się trening wyrównawczy, wzięli w nim udział głównie ci zawodnicy, którzy nie zagrali w pierwszym mundialowym spotkaniu kadry. Po południu cała drużyna dostała od Czesława Michniewicza wolne.

W swoim kolejnym meczu na mistrzostwach świata w Katarze reprezentacja Polski zagra z Arabią Saudyjską, która we wtorek sensacyjnie pokonała Argentynę. Początek tego starcia w sobotę o godz. 14 czasu polskiego.

ZOBACZ TEŻ: Postawił na zwycięstwo Argentyńczyków, przegrał 160 tys. dolarów

Autor:kgo//am

Źródło: Instagram/@nusr_et, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/@nusr_et

Pozostałe wiadomości