Piłka nożna

Piłka nożna

Ostatnia taka Liga Mistrzów. "40 proc. młodych w ogóle nie śledzi piłki"

Piłkarska Liga Mistrzów budzi się z zimowego snu. Kibice najlepszych europejskich klubów odliczają godziny do powrotu zawodników na boiska. To ostatni sezon tych rozgrywek w obecnej formule. W kolejnym będzie więcej drużyn, więcej meczów, a przez to i więcej pieniędzy do podziału dla uczestników. Włodarze Ligi Mistrzów liczą, że to krok uprzedzający coraz wyraźniej majaczące na horyzoncie konkurencyjne rozgrywki - Superligę. - Jest już furtka do jej powstania - mówi tvn24.pl prawnik Grzegorz Knap.

Wyzwiska i poniżanie uczniów w Stężycy. Gmina pozywa sygnalistów. Chce po 100 tysięcy złotych

Gmina Stężyca pozywa do sądu osoby, które odważyły się otwarcie, nie ukrywając swoich nazwisk, opowiedzieć tvn24.pl o skandalicznych zachowaniach dyrektora Akademii Piłkarskiej. Po naszych publikacjach i prokuratorskim śledztwie Michał C. został oskarżony o znieważanie uczniów. Sygnaliści, dzięki którym sprawa znalazła finał w sądzie, mają teraz zapłacić po sto tysięcy złotych - za "szkalowanie Gminy Stężyca".

"Ostatni taniec" Messiego i Ronaldo odwołany. Ale saudyjska rewolucja piłkarska trwa

Najpierw ściągnęli do siebie Cristiano Ronaldo, później kilkanaście innych gwiazd europejskiej piłki. Od kilku lat goszczą mecze o superpuchary Włoch i Hiszpanii. A w 2034 roku zorganizują mundial. Saudyjczycy z przytupem weszli do świata piłki i chcą w nim rozdawać karty na boisku i poza nim. Przyleciałem do Rijadu, by na własne oczy przekonać się, jak wygląda saudyjska rewolucja piłkarska.

Palestyńscy piłkarze grają o uwagę świata. I o wykluczenie Izraela z igrzysk

Nie są faworytami do zwycięstwa. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli przegrają wszystkie swoje mecze. A i tak to o nich będzie się mówić najwięcej. Piłkarze reprezentacji Palestyny zaczynają grę w Pucharze Azji - najważniejszym turnieju na kontynencie. Równie mocno jak na sukces sportowy, liczą na uwagę świata i skupienie jej na sytuacji rodaków w Strefie Gazy. I na Izraelu, dla którego coraz więcej osób nie widzi miejsca w sportowej rywalizacji.