Prezydent Andrzej Duda po meczu Polska - Meksyk: widać było, że stres był bardzo duży

Autor:
akr
/ prpb
Źródło:
TVN24
Prezydent Andrzej Duda po meczu Polska-Meksyk: Oczywiście chciałbym, żeby nasi wygrali. Nie udało się
Prezydent Andrzej Duda po meczu Polska-Meksyk: Oczywiście chciałbym, żeby nasi wygrali. Nie udało się
TVN24
TVN24Prezydent Andrzej Duda po meczu Polska - Meksyk: Oczywiście chciałbym, żeby nasi wygrali. Nie udało się

Oczywiście chciałbym, żeby nasi wygrali. Nie udało się wygrać, jest remis - mówił prezydent Andrzej Duda po meczu polskiej reprezentacji z Meksykiem na mistrzostwach świata w Katarze. Prezydent - który oglądał spotkanie z żołnierzami i funkcjonariuszami - ocenił, że "to nie był zły mecz", choć "widać to było dzisiaj, bardzo wyraźnie niestety, że ten stres był bardzo duży". Premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych podziękował piłkarzom za "walkę do ostatniej sekundy". "Przed nami jeszcze co najmniej dwie wielkie szanse, które musimy wykorzystać" - dodał.

Prezydent Andrzej Duda i wicepremier, szef MOM Mariusz Błaszczak wtorkowy mecz polskiej reprezentacji na mundialu w Katarze obejrzeli razem z żołnierzami 11. Pułku Artylerii, funkcjonariuszami Straży Granicznej i policji, którzy pełnią służbę przy wschodniej granicy. Polska zremisowała z Meksykiem 0:0.

Prezydent Duda: widać było dzisiaj, że ten stres był bardzo duży

Po meczu prezydent rozmawiał z dziennikarzami. - Oczywiście chciałbym, żeby nasi wygrali. Nie udało się wygrać, jest remis - mówił.

Przyznał przy tym, że "bardzo się cieszy, że mamy punkt, bo to jest bardzo ważne". - Mam nadzieję, że też z tych niedostatków gry, które były – bo były, wszyscy widzieli – nasi też wyciągną wnioski - dodał.

Ocenił przy tym, że "to nie był zły mecz". - To też są emocje dla zawodników, to też jest pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Oni też są ludźmi, też wychodzą, też przeżywają, też są nerwy, stres - mówił Andrzej Duda. Jego zdaniem "widać to było dzisiaj, bardzo wyraźnie niestety, że ten stres był bardzo duży i napięcie".

Ale - wskazywał prezydent - "trzymamy wszyscy kciuki dalej za naszych". - Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj z naszymi żołnierzami, funkcjonariuszami ten mecz obejrzeć. Trochę było emocji, może momentami nawet za wielkich, ale dobra, cisza, mecz się skończył - dodał prezydent Duda.

Premier: przed nami jeszcze co najmniej dwie wielkie szanse, które musimy wykorzystać

Wynik meczu skomentował także premier Mateusz Morawiecki. "Jesteśmy dalej w turnieju. Dziękujemy za emocje i walkę do ostatniej sekundy! Przed nami jeszcze co najmniej dwie wielkie szanse, które musimy wykorzystać" - napisał na Facebooku. Opublikował także zdjęcia ze wspólnego kibicowania z młodzieżą z Węgrowa (woj. kujawsko-pomorskie).

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości