Wrocław

Wrocław

Dostali bilety w zamian za śmieci

Butelki, puszki, gazety, a nawet lodówki i komputery wymieniali w sobotę wrocławianie na do kina, teatru, muzeum lub galerii. Wszystko to w ramach akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady".

Uderzył w drzewo, zginął w płomieniach

Jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne. To bilans wypadku, do którego doszło przy ul. Wilczyckiej we Wrocławiu. Samochód na zakręcie uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Kierowca spłonął uwięziony w aucie.

Skradziony obraz trzymał w kanapie

Wart blisko ćwierć miliona złotych obraz skradziono rok temu w Niemczech. Polscy policjanci nad sprawą pracowali od kilku miesięcy. W ciągu ostatnich dni zatrzymali 5-ciu podejrzanych. Drogocenne dzieło znaleźli w... kanapie.

Konny tramwaj i symulator. 135 lat MPK we Wrocławiu

Przyspieszony kurs nauki jazdy tramwajem, pokazy pojazdów z przyszłości i tych z poprzedniego wieku. A do tego wystawy, konkursy i zabawy dla najmłodszych czekają na wrocławian podczas dni otwartych w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym.

Najwięcej mówią o Śląsku, w czołówce też Legia i Lech

Nie trzeba osiągać dobrych wyników, by o klubie było głośno – udowadnia Śląsk Wrocław. Mistrzowie Polski byli najbardziej medialnym klubem w wakacje – wynika z badania „Polska Piłka” przeprowadzonego przez „Press-Service Monitoring Mediów”. Za plecami mistrza Polski uplasowały się Legia Warszawa i Lech Poznań.

Dworzec Świebodzki: brzydki koniec pięknej historii

Mógł być najważniejszym miejskim dworcem, ale zamiast pociągów, przy jego peronach stoją się... stragany. Bo Dworzec Świebodzki słynie z tego że, można tu kupić niemal wszystko - i to "wrocławskim" targiem.

Nauka wychodzi na ulice

Język obcy już nie obcy, meandry polityki z odrobiną obronności, trochę tajemnic żywności i matematyczny kalejdoskop - łącznie ponad 1300 imprez ze wszystkich dziedzin wiedzy. - To ma być wielka edukacyjna pigułka - zapewniają organizatorzy kolejnego już Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Kradł paliwo, bo chciał pojeździć za darmo

Kupił samochód i chciał nim pojeździć za darmo - tak tłumaczył się policjantom mieszkaniec Boguszowa Gorc, który systematycznie spuszczał olej z kopalnianych maszyn. Zaoszczędził 2 tysiące złotych, zarobić może nawet 10 lat.

Wrocław jeździ bez biletu. "Można zaoszczędzić 30 zł"

- Porzućcie auta i przesiądźcie się do komunikacji miejskiej! - nawołuje wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i, z okazji Dnia bez Samochodu, zakleja kasowniki. Chętnych chce posadzić też za sterami tramwajów. Ale na tym nie koniec niespodzianek.

Testowaliśmy nowy odcinek S8

Reporterzy portalu tvn24.pl jako pierwsi sprawdzili, jak jeździ się 22-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S8. Wkrótce połączy on Autostradową Obwodnicę Wrocławia z obwodnicą Oleśnicy.

Nie tylko piłka. Stadion zarabia na turystach

Dwa miesiące od otwarcia bram wrocławskiego stadionu dla wycieczkowiczów, liczba zwiedzających zbliża się do 10 tysięcy. W piątek granica zostanie przekroczona, a stadion już liczy zyski. Na turystach zarobił 100 tys. złotych.

Zarzut korupcji dla byłego trenera

Zarzuty korupcji w sporcie postawiła wrocławska prokuratura apelacyjna byłemu piłkarzowi i trenerowi Piotrowi M. Po tym jak mężczyzna złożył wyjaśnienia, został zwolniony do domu.

Na uniwersytecie sprawdzą twój alkohol

Pracownicy Uniwersytetu Medycznego zapraszają mieszkańców Wrocławia, którzy nie są pewni pochodzenia alkoholu w swoich domowych barkach. - Badania przeprowadzimy za darmo - informują pracownicy UM.

Szumilas: Sprawa zostanie dokładnie wyjaśniona

- Każda sprawa, która narusza pewne podstawowe zasady etyki, powoduje, że zaczynamy się zastanawiać gdzie są granice i w jaki sposób reagować - komentuje sprawę otrzęsin w gimnazjum salezjańskim w Lubinie Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej.

Policja przejęła 1,5 tony tytoniu i 1500 litrów spirytusu

Nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych zlikwidowali dolnośląscy policjanci we współpracy z Strażą Graniczną i Izbą Celną. Funkcjonariusze przejęli 1,5 tony tytoniu oraz blisko 1500 litrów spirytusu bez akcyzy. Policja zatrzymała też cztery osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców.

Srebrna Oliwia może pływać do woli

Najmłodsza polska medalistka igrzysk paraolimpijskich w Londynie będzie mogła spokojnie przygotowywać się do kolejnej olimpiady. W czwartek odebrała bezterminowy karnet do wrocławskiego Aquaparku.

Prokuratura zbada otrzęsiny w gimnazjum salezjańskim

Prokuratura Okręgowa z Legnicy przeprowadzi czynności sprawdzające w sprawie otrzęsin w gimnazjum salezjańskim w Lubinie - dowiedziały się Fakty TVN. - Pojawiły się nowe okoliczności - tłumaczą śledczy. Kontrowersje wywołały zdjęcia opublikowane w lokalnych mediach, na których widać jak pierwszoklasiści zlizują z kolan księdza dyrektora piankę do golenia.