Wrocław

Wrocław

Sznur samochodów autostradą pod prąd. "Zbiorowy idiotyzm"

Przynajmniej dwa kilometry miał sznur samochodów, jadących pod prąd na autostradzie A4 - mówi pan Jarosław, autor nagrania, które dostaliśmy na Kontakt 24. Kierowcy nie zamierzali czekać, aż droga zostanie odblokowana, zawrócili i pasem awaryjnym podążali do zjazdów.

Byli policjanci oskarżeni po śmierci Igora Stachowiaka. Grozi im do pięciu lat więzienia

Prokuratorzy z Poznania zakończyli badanie sprawy śmierci Igora Stachowiaka. Śledczy oskarżają czterech byłych już policjantów o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad mężczyzną, który zmarł w komisariacie. Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia. Rodzina zmarłego chciała, by prokuratorzy oskarżyli byłych policjantów także o nieumyślne spowodowanie śmierci mężczyzny. - Wyczerpująco zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy nie daje do tego podstaw - uznali śledczy.

Sprawa Tomasza Komendy. Sąd tłumaczy, dlaczego został uznany za winnego i skazany

"Z całą pewnością przyporządkowujemy, że od dowodowego uzębienia oskarżonego powstały ślady ugryzienia na piersi denatki, będące przedmiotem naszej wspólnej opinii - tak podczas jednej z rozpraw, gdzie oskarżonym był Tomasz Komenda, stwierdzili biegli. To między innymi na tej podstawie skazano mężczyznę, który - jak dowodzi teraz prokuratura - jest niewinny i niesłusznie odsiedział 18 lat za kratami.

Potrącił przechodnia. "Powodem była zazdrość o żonę"

- Na pierwszy rzut oka wyglądało to na coś zupełnie innego - mówią policjanci o tym, co wydarzyło się w Boguszowie-Gorcach (woj. dolnośląskie). Kierowca zjechał z drogi, wjechał na chodnik i potrącił pieszego. Okazało się, że nie był to przypadek.

"To wstrząsające, jak takie sytuacje są wykorzystywane do walki politycznej"

Trzeba stwierdzić - system nie działa właściwie i powinien zostać zreformowany - podkreślił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, komentując opuszczenie więzienia po 18 latach przez Tomasza Komendę. Gość "Kawy na Ławę" ocenił, że sprawa skazania Komendy na podstawie wątpliwych dowodów pokazuje potrzebę reformy systemu sądownictwa w Polsce.

Niemiecki karabin i radziecki granat. Odkrycie na terenie bazyliki

To odkrycie, to zbieg okoliczności - mówią przedstawiciele sanktuarium w Krzeszowie (woj. dolnośląskie). Jeden z pracowników miał wykopać tablicę informacyjną, gdy wbił w ziemię łopatę, natrafił na zardzewiały przedmiot. Na miejsce wezwano policję i saperów. Nie był to koniec odkryć.

Sprawa Tomasza Komendy. Dlaczego spędził w więzieniu 18 lat? Najważniejsze fakty

Po 18 latach więzienia Tomasz Komenda, decyzją wrocławskiego sądu, wyszedł na wolność. Prokuratura twierdzi, że ma stuprocentowe dowody świadczące o jego niewinności. Na razie jednak sąd tego jeszcze nie rozstrzygał. Prokuratora Okręgowa w Łodzi zajęła się już natomiast badaniem śledztwa sprzed lat, które doprowadziło do skazania Komendy. Zebraliśmy najważniejsze fakty, jakie dotąd poznaliśmy w tej sprawie.

"Myślę, że odnajdzie się w tej nowej rzeczywistości"

Teraz Tomasz Komenda będzie się uczył wszystkiego od początku. Jestem przekonany, że nie będzie miał problemu - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 reporter magazynów "Uwaga!" TVN i "Superwizjer" Grzegorz Głuszak. Po 18 latach więzienia za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-latki Komenda wyszedł na wolność.

"Profesorów uczyć historii elementarnej". 93-letni profesor wyszedł po przemówieniu Morawieckiego

Profesor Ryszard Krasnodębski, były żołnierz AK i uczestnik wydarzeń Marca '68 miał zostać odznaczony medalem "Wrocław z Wdzięcznością" w trakcie uroczystości na Politechnice Wrocławskiej. Po wystąpieniu premiera Morawieckiego nie zaczekał na przyznanie medalu, wyszedł z sali i skrytykował słowa szefa rządu. - Premier nadużył swojej władzy. Nie miał prawa mówić tutaj godzinę, profesorów uczyć historii elementarnej. Nie rozumie, co mówi - powiedział wzburzony.