Trójmiasto

Trójmiasto

13 apelacji po wyroku w sprawie gangu "Kulawego"

13 apelacji wpłynęło do Sądu Okręgowego w Elblągu po wyroku w sprawie gangu Jana R., "Kulawego". Oznacza to, że wobec żadnego ze skazanych w 2011 r. członków gangu wyrok się nie uprawomocnił.

Dzieci odznaczyły Henrykę Krzywonos

Henryka Krzywonos-Strycharska została laureatką Orderu Uśmiechu, który jest przyznawany na wniosek dzieci przez międzynarodową kapitułę. Laureatka musiała wypić sok z cytryny i się uśmiechnąć.

Francuski okręt z kurtuazyjną wizytą w Gdyni

Do godz. 18.00 można zwiedzać francuski okręt wojenny, który cumuje w Gdyni. To korweta, która zajmuje się obroną wybrzeża. Jak informuje Urząd Miasta Gdyni, jednostka zawinęła do miasta z "kurtuazyjną wizytą".

Święto Pieroga dla fanów lepienia i jedzenia

Gdańskie Święto Pieroga to gratka dla smakoszy i wielbicieli lepienia. Będą klasyczne z kapustą lub mięsem, a także bardziej oryginalne - z owocami czy z kaszą. Przygotowano także konkurs w jedzeniu pierogów na czas.

"Mieć jeszcze raz 18 lat...". 300 gości na urodzinach Wałęsy

Były premier Jan Krzysztof Bielecki, ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein oraz Dariusz Michalczewski "Tiger" znaleźli się wśród około 300 gości na urodzinowym przyjęciu Lecha Wałęsy w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie. Były prezydent, który kończy w sobotę 69 lat, powiedział, że chciałby wrócić do lat młodości. - Życzyłbym sobie, żeby mieć jeszcze raz 18 lat - mówił.

18-latek usłyszał zarzut zabójstwa ciotki

Zarzut zabójstwa kobiety oraz uszkodzenia ciała dwóch mężczyzn przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Słupsku 18-letniemu Aleksandrowi G. Chłopak został aresztowany przez sąd.

Gdańsk zatańczył "Gangnam Style"

W stylu Gangnam tańczą szkoły, centra handlowe czy place na całym świecie. Piosenka ma ponad 300 milionów odsłon na portalu YouTube. Teraz w tym rytmie zatańczyło setka osób w Gdańsku.

"Ta nagroda to niezwykle istotne wsparcie dla Alesia"

W Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się w sobotę uroczystość wręczenia Nagrody Lecha Wałęsy białoruskiemu opozycjoniście Alesiowi Bialackiemu. Laur odebrała jego żona Natalla Pińczuk, ponieważ Bialacki odsiaduje wyrok 4,5 roku więzienia w kolonii karnej.

Wypadek busa w Chojnicach. 13 dzieci w szpitalu

Na skrzyżowaniu ulic Wysokiej i Zielonej w Chojnicach (woj. pomorskie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem, który przewoził dzieci. W wyniku wypadku do szpitala trafiło 13 dzieci. Okoliczności zdarzenia bada policja.

Dyrektor Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku odwołana

Szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku Beata Kryszak została w piątek odwołana ze stanowiska w związku z tragiczną śmiercią dwójki dzieci w rodzinie zastępczej. Decyzję taką podjął zarząd powiatu puckiego na wniosek starosty Wojciecha Dettlaffa.

Wybierają 7 nowych cudów Polski

To już ostatnia szansa, żeby zagłosować na 7 nowych cudów Polski. Na razie w plebiscycie "National Geographic Traveler" zdecydowanym liderem jest poznański Stary Browar, który wyprzedza m.in. Stocznię Gdańską, Muzeum Wsi Mazowieckiej z Sierpca czy Zamek Czocha.

"Mogła zostać gwiazdą, ale walczyła dalej". Drugie pożegnanie Anny Walentynowicz

- Miała wszelkie przesłanki, by zostać gwiazdą, korzystać z tego, co uczyniła w poprzednich dziesięcioleciach. Ale walczyła dalej - tak nad trumną Anny Walentynowicz mówił podczas uroczystości pogrzebowych Jarosław Kaczyński. Legendarną działaczkę Solidarności pożegnano ponownie po tym, jak okazało się, że jej ciało zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy smoleńskiej.

Nie pozwalała mówić do siebie Jennifer Lopez

Trzy razy zamawiała halibuta, a w apartamencie zameldowana była pod imieniem serialowej bohaterki. Jennifer Lopez opuściła już Gdańsk, a pracownicy hotelu opowiadają, jakie zachcianki gwiazdy spełniali w trakcie jej pobytu. Lista nietypowych życzeń jest spora.

"Gdynia to symbol odradzającego się państwa"

Sejm uczcił w piątek rano w specjalnej uchwale 90. rocznicę rozpoczęcia budowy portu morskiego w Gdyni. Przyjęta przez aklamację uchwała jest wyrazem hołdu dla budowniczych portu i wszystkich, którzy w kolejnych latach pracowali na rzecz jego rozwoju.

Rodziny: DNA potwierdzało nasze rozpoznanie. "Był telefon"

- Naszą ciocię rozpoznaliśmy dopiero po okazaniu nam czwartego ciała. Mimo wszystko poprosiliśmy o wykonanie badań DNA i otrzymaliśmy zapewnienie, że dokonaliśmy właściwego rozpoznania - twierdzą bliscy Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Zaprzeczają tym samym słowom prokuratora generalnego o tym, że pomyłki przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej popełniły dwie rodziny. Oburzony wypowiedzią Andrzeja Seremeta jest też syn Anny Walentynowicz, który nazywa ją "ohydnym kłamstwem".

Żeglarskie mistrzostwa bez Klepackiej, Miarczyńskiego i Myszki

Zofia Klepacka nie wystartowała w Gdańsku w żeglarskich mistrzostwach Polski w klasach olimpijskich. Poza brązową medalistką z Londynu w RS:X pierwszego dnia imprezy na akwenie w Górkach Zachodnich zabrakło także Przemysława Miarczyńskiego i Piotra Myszki.

Kino 5D atrakcją nocy naukowców

Wirtualna przymierzalnia mundurów z rożnych epok, rajd z piratem drogowym w technologii 5D i symulator jazdy samochodem czekają tych, którzy po dobranocce, zamiast spać, wybiorą się do Centrum Hewelianum na Noc Naukowców.

90 minut z J.Lo. Wielkie show w Gdańsku

Pierwszy wielki koncert na PGE Arenie to już historia. Ale za to jaka! Przez 90 minut 20 tysięcy fanów J.Lo bawiło się przy jej największych przebojach. Zobacz zdjęcia z show.

Mają dość łupków. Piszą do premiera

Pomorskie stowarzyszenia i gdańskie koło Partii Zielonych 2004 apelują do premiera w liście otwartym o wstrzymanie poszukiwań gazu z łupków. - List porządkuje argumenty mieszkańców i może być podstawą do rozmów - uważa przedstawiciel marszałka województwa.

Pierwsze części TBM już w Gdańsku

Do Gdańska trafiły pierwsze elementy wielkiej maszyny TBM, która będzie drążyć tunel pod Martwą Wisłą. Wszystkie części mają się znaleźć na miejscu budowy do końca roku. Całe urządzenie waży tyle, co 50 boeingów i jest długości boiska piłkarskiego.