weganizm

weganizm

Pobiegnij, smacznie zjedz i pomóż zwierzętom

Sezon biegowy w pełni. Czemu by zatem nie pobiec nad Wisłą w miłym, ekopozytywnym towarzystwie i to w słusznym celu? 8 maja jest na to szansa podczas 4. Biegu Wegańskiego. Na pewno nie będzie nudno.

Graj w zielone, wygraj zdrowie. Trwa ogólnopolski Tydzień Weganizmu

Ten tydzień należy do wegan. Już po raz ósmy obchodzimy ogólnopolski Tydzień Weganizmu. Z tej okazji w kilkudziesięciu miastach Polski odbywają się imprezy poświęcone temu stylowi życia. Nie zabraknie wspólnego gotowania, wykładów na temat diety roślinnej, testowania wegańskich kosmetyków i oczywiście filmów o etycznym aspekcie weganizmu.

Czy weganizm może być groźny dla zdrowia?

Korzyści zdrowotnych wynikających z bycia wegetarianinem, czyli niejedzenia mięsa, jest bez liku. Co jednak w przypadku weganizmu, czyli jego bardziej "drastycznej" odmiany, wykluczającej wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego?

Pyszny krem z pomidorów. Przepis boksera-wegetarianina

Grzegorz Sobieszek, trener boksu tajskiego w Academia Gorila, od wielu lat nie je mięsa. Obala on tym samym mit, że osoby trenujące sztuki walki, aby odnosić sukcesy, potrzebują białka zawartego w mięsie. Poznajcie jego przepis na bezmięsną i pyszną kremową zupę pomidorową z mlekiem kokosowym.

10 kg w dół na diecie wegańskiej. Nowe ciało i nowe życie

Weganizm to słowo kluczowe tej metamorfozy. Maja Nowak, po wyeliminowaniu ze swojej diety produktów pochodzenia zwierzęcego, schudła prawie 10 kg, ale spadek wagi traktuje jako efekt uboczny metamorfozy. Zyskała dużo więcej: zdrowie, szczęście, miłość, spokój i wiarę w swoje możliwości.

Weganka mistrzynią boksu tajskiego

Marta Gusztab, mistrzyni Polski, Europy i świata w boksie tajskim była gościem niedzielnego "Wstajesz i weekend" w TVN24. Opowiada o zaletach trenowania sportów walki i o tym, jak łączy sport wyczynowy z dietą wegańską.

Veganowy Pan Banan. Miłośnik biegu i owoców

Łukasz Ćwiklewski lub jak kto woli Veganowy Pan Banan, to człowiek łączący pasję do biegania z propagowaniem weganizmu. Przebrany w charakterystyczny strój biega zarówno w Polsce jak i w Szkocji, gdzie mieszka już od 9 lat.

Czy weganin może być ultramaratończykiem?

Jak przebiec maraton, będąc weganinem? Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski, będący weganami czyli ludźmi niespożywającymi produktów pochodzenia zwierzęcego, opowiadali w "Studiu Active" jak właściwie przygotować organizm na taki wysiłek.