Rząd Beaty Szydło

Rząd Beaty Szydło

"Do polityki nie idzie się dla pieniędzy". Archiwalne wypowiedzi polityków

W piątek Sejm zajmuje się ustawą dotyczącą podwyżek wynagrodzeń dla parlamentarzystów, które mają wzrosnąć o ponad połowę. Jeszcze dwa lata temu, po krytyce dotyczącej nagród dla ministrów rządu Beaty Szydło, Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło ustawę, która obniżyła uposażenie posłów i senatorów o 20 procent. - Do polityki nie idzie się dla pieniędzy - mówił wtedy prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kancelaria premiera opublikowała wykaz lotów Beaty Szydło

Kancelaria premiera opublikowała wykaz lotów byłej premier Beaty Szydło "na podstawie dokumentów dostępnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów". Obecna europosłanka PiS w ubiegłym tygodniu zwróciła się do szefa kancelarii z prośbą o publikację tych informacji.

Sondaż: kto jest lepszym premierem?

Prawie co trzeci Polak uważa, że Mateusz Morawiecki jest lepszym premierem niż Beata Szydło - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Ponad 40 procent badanych ocenia ich tak samo.

Krytykowali nagrody i premie, teraz sami biorą

Ministrowie Prawa i Sprawiedliwości kiedyś ostro krytykowali Platformę Obywatelską za przyznawanie sobie dodatkowych pieniędzy, a dziś sami z takich "dodatków" korzystają. A nawet korzystają bardziej niż ich poprzednicy - licząc w kwotach brutto, a nie netto. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

"Szydło może zostać kandydatką na prezydenta"

Myślę, że olbrzymie możliwości, wielką wiedzę i ogromne doświadczenie pani premier można wykorzystać w inny sposób - stwierdził w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS pytany o to, czy Beata Szydło zostanie kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach prezydenckich w Warszawie. Jak dodał, niewykluczone, że była premier wystartuje w wyborach na prezydenta Polski.

Waszczykowski o "karaniu państw restrykcjami": premier będzie chciała wytłumaczyć Macronowi

Agenda czwartkowego spotkania premier Beaty Szydło z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem ma dziesięć punktów, wśród nich są kwestie: bilateralne, regionalne, unijne, bezpieczeństwa międzynarodowego i Partnerstwa Wschodniego - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Jak dodał, premier będzie chciała poruszyć również kwestię dyrektywy o pracownikach delegowanych i wytłumaczyć, że państwa "nie powinny być karane jakimiś restrykcjami".

Szydło spotka się z Macronem. 10 punktów do omówienia

Premier Beata Szydło w środę wieczorem przybyła do Paryża, gdzie w czwartek spotka się między innymi z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek, jednym z tematów rozmowy z Macronem będzie przyszłość UE po brexicie.

"Nie pamiętam, żeby Polska miała tak złe relacje z sąsiadami"

Zagłosowałbym za przyjęciem tej rezolucji, solidaryzuję się z posłami, którzy głosowali "za" - zadeklarował w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych i minister finansów. Skomentował w ten sposób rezolucję w sprawie ochrony praworządności w Polsce, którą Parlament Europejski przyjął w środę. Olechowski ocenił też ostatnie dwa lata rządu Beaty Szydło.