Ministrowie o swoich sukcesach. Podsumowanie dwóch lat rządu Szydło

[object Object]
Rząd Beaty Szydło podsumował ostatnie dwa lata (materiał z 14.11.2017)tvn24
wideo 2/32

Prawo i Sprawiedliwość podsumowuje dwa lata swoich rządów. W środę - zgodnie z zapowiedzią premier Beaty Szydło - swoją pracę ocenili szefowie poszczególnych resortów. Przygotowaliśmy podsumowanie ich prezentacji.

Prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera 13 listopada 2015 roku, a powołanie jej rządu nastąpiło trzy dni później (16 listopada). We wtorek premier Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumowali dwuletnią pracę rządu. Jak zapewniła premier, wszyscy ministrowie "pracowali przez ostatnie 24 miesiące bardzo intensywnie i ciężko".

W środę każdy z ministrów podsumował dokonania swojego resortu.

Ziobro: sprawna prokuratura i nieudana reforma KRS

Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, jako swoje największe sukcesy, wymienił sprawną pracę prokuratury i działania komisji weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji, której przewodzi wiceminister Patryk Jaki.

- Tu jest gigantyczna zmiana. Tego nikt nie jest w stanie zakwestionować - ocenił minister. Negatywnie skomentował za to nierozpoczętą jeszcze reformę sądownictwa związaną z projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Sądzie Najwyższym.

Morawiecki: wzrost wpływów z VAT i Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Konsolidacja finansów publicznych, wysoki poziom inwestycji i większe wpływy z podatku VAT to według ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego największe sukcesy rządu PiS. Ocenił, że w przyszłym roku wpływy z VAT wzrosną o kolejne 12-13 miliardów złotych. Powiedział też, że również w podatku CIT zakłada wysoki, jednocyfrowy wzrost przychodów.

Morawiecki powiedział też, że na koniec 2017 roku poziom inwestycji powinien osiągnąć 18 procent w stosunku do PKB, a ich wartość wynieść 355-360 miliardów złotych. Jako kluczowy sukces swojego resortu wymienił stworzenie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Błaszczak: nieprzyjmowanie uchodźców i modernizacja służb

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji jako największe osiągnięcia wymienił nieprzyjmowanie do Polski uchodźców z Afryki i krajów Bliskiego Wschodu, przywrócenie w 57 miejscowościach w całej Polsce lokalnych posterunków policji, modernizację wyposażenia służb i podwyżki dla funkcjonariuszy, a także ustawę dezubekizacyjną i projekt zmian w Biurze Ochrony Rządu.

Mariusz Błaszczak przekonywał też, że dużym sukcesem okazała się działająca od września 2016 roku internetowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Podkreślił, że jest zadowolony z profesjonalnej pracy służb podczas Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO, a także wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa.

Waszczykowski: wymiana dyplomatów i walka z dezinformacją

Według Witolda Waszczykowskiego największe sukcesy Ministerstwa Spraw Zagranicznych to obecność wojsk NATO w Polsce, aktywna polityka wschodnia, promocja kraju za granicą, otwarcie nowych placówek dyplomatycznych, odwołanie 65 ambasadorów i 19 konsulów, a także silna pozycja Polski w regionie.

Według szefa MSZ do rozwiązania jest jeszcze kilka spraw dotyczących Ukrainy, w tym "kwestie historyczne, kwestie upamiętnienia naszej historii, naszego dziedzictwa kulturowego, które pozostało na Ukrainie".

Waszczykowski o Unii Europejskiej
Waszczykowski o Unii Europejskiejtvn24

Macierewicz: większe wydatki na wojsko i Wojska Obrony Terytorialnej

Stacjonowanie sojuszniczych wojsk, zwiększenie wydatków obronnych i armii, awanse dla młodych oficerów, kontrakty zbrojeniowe, powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej i wojskowe szkolenie młodzieży to osiągnięcia, na jakie wskazywało w środę kierownictwo MON.

Według Antoniego Macierewicza wyzwaniem na dalszą część kadencji rządu jest kontynuacja modernizacji wojska i zmiany strukturalne, w tym przekazanie większych kompetencji podoficerom. Powiedział, że w najbliższym czasie zostaną podpisane kontrakty na system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz artylerię rakietową.

Rafalska: program 500 plus i wcześniejsze emerytury

Elżbieta Rafalska oceniła, że największe sukcesy jej resortu upatruje w stworzeniu programu 500 plus, zredukowaniu poziomu bezrobocia i obniżeniu wieku emerytalnego. Według szefowej resortu rodziny, pracy i polityki społecznej na plus jest też wzrost wynagrodzeń i wprowadzenie stawki godzinowej.

Minister podkreśliła, że poprawia się sytuacja na rynku pracy, a bezrobocie jest rekordowo niskie - w 2015 roku wynosiło 9,6 procent, a w październiku 2017 roku - 6,6 procent. W świetnej kondycji jest według niej również Fundusz Pracy.

Zalewska: więcej etatów dla nauczycieli i sukces szkoły dla sześciolatków

W porównaniu z ubiegłym rokiem o ponad 10 tysięcy wzrosła liczba nauczycieli, a liczba etatów wzrosła o ponad 17 tysięcy - poinformowała z kolei w poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska, przedstawiając dane z Systemu Informacji Oświatowej na rok szkolny 2017/2018.

Szefowa resortu poinformowała też, że 94,6 procent rodziców zdecydowało o wysłaniu swoich sześcioletnich dzieci do przedszkoli, a ponad 5 procent - do pierwszej klasy. Zalewska oceniła, że Polska staje się liderem w Europie, jeżeli chodzi o wychowanie przedszkolne.

Gowin: innowacyjność i nowe zasady finansowania uczelni

Prace nad konstytucją dla nauki, zmiany na rzecz innowacyjności, nowe programy na rzecz upowszechniania nauki - na tych trzech głównych filarach według ministra nauki Jarosława Gowina opierały się działania resortu nauki w ostatnich dwóch latach.

Szef resortu za sukces wymienił między innymi zmianę algorytmu finansowania uczelni. Nowe zasady nie stawiają już na liczbę studentów, ale na proporcje w liczbie studentów i wykładowców. Wśród innych osiągnięć MNiSW wicepremier wskazał podpisanie umowy między polskim resortem nauki i jego niemieckim odpowiednikiem w sprawie powołania 10 centrów doskonałości naukowej.

Radziwiłł: zmiany na liście leków refundowanych i więcej studentów medycyny

Zwiększanie nakładów na służbę zdrowia, stworzenie sieci szpitali, zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej i program bezpłatnych leków dla seniorów - to tylko część działań resortu zdrowia w ciągu dwóch lat, o których mówił w środę szef ministerstwa zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Jako największe sukcesy wymienił zmiany na liście leków refundowanych, rozszerzenie katalogu bezpłatnych szczepień, poprawę funkcjonowania pakietu onkologicznego, zwiększenie liczby rezydentur dla młodych lekarzy i liczby studentów medycyny, a także przywrócenie stażu podyplomowego.

Jurgiel: dopłaty dla rolników i wstrzymanie sprzedaży ziemi

W ostatnich dwóch latach udało się między innymi poprawić opłacalność produkcji rolnej, przyspieszyć dopłaty bezpośrednie dla rolników oraz prowadzić aktywną politykę na rynkach światowych - mówił na konferencji podsumowującej dwa lata pracy resortu rolnictwa minister Krzysztof Jurgiel.

Zdaniem Jurgiela jedną z najważniejszych ustaw tego rządu była ustawa o wstrzymaniu sprzedaży ziemi rolnej, która - jak podkreślił - jest dobrze oceniana przez rolników. Minister dodał również, że rośnie eksport polskiej żywności i tym roku przekroczy 25 miliardów euro.

Gróbarczyk: ustawa stoczniowa i szkolnictwo morskie

Przemysł stoczniowy jest priorytetowy, odbudowa tego przemysłu stała się nadrzędnym celem naszych działań - podkreślił w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Przypomniał, że odbudowie polskiego przemysłu stoczniowego ma pomóc uchwalona jeszcze w ubiegłym roku tak zwana ustawa stoczniowa.

Jako sukcesy wymienił też powstanie Morskiego Funduszu Inwestycyjnego i prace nad programem unijnym "Zielona Stocznia", czyli programem recyklingu statków. Gróbarczyk wskazał, że rozwój przemysłu stoczniowego ma duże znaczenie dla rynku pracy i dlatego dla resortu ważna jest także edukacja - szkolnictwo morskie i śródlądowe.

Streżyńska: CEPiK i aplikacja mDokumenty

System Informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców to największe osiągnięcie resortu cyfryzacji - przekonywała jego szefowa, Anna Streżyńska. Przyznała, że są problemy, ale dodała, że poszczególne usterki są usuwane na bieżąco.

Minister dodała też, że w drugiej połowie 2018 roku wszystkie dokumenty kierowcy i pojazdu znajdą się w aplikacji mDokumenty dostępnej w telefonie. Do końca roku zostanie za to uruchomiona możliwość złożenia przez internet wniosków o wydanie prawa jazdy, zameldowanie, wydanie aktu stanu cywilnego, a także zarejestrowanie nowo narodzonego dziecka.

Tchórzewski: bezpieczeństwo energetyczne i inwestycje

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że rząd znacząco zmienił funkcjonowanie energetyki odnawialnej, a zainteresowanie pierwszymi pilotażowymi projektami klastrów energii przerosło oczekiwania resortu. Na plus ocenił też wzrost możliwości inwestycyjnych spółek energetycznych.

Szef resortu jako sukces wymienił też poprawę bezpieczeństwa energetycznego Polski. Według Tchórzewskiego zwiększyło się ono zarówno w obszarze energii elektrycznej, jak i zaopatrzenia w gaz. Przyczynić się do tego miało między innymi oddanie gazoportu i decyzja o jego odbudowie oraz decyzja o budowie połączenia gazowego z Danią i Norwegią.

Adamczyk: inwestycje drogowe i Mieszkanie plus

Realizujemy ambitne inwestycje drogowe - zapewnił z kolei minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu. Przypomniał, że został powiększony limit finansowy, który pozwoli dokończyć autostradę A1, zrealizować autostradę A2 do Białej Podlaskiej, a także kilkadziesiąt obwodnic miast czy budowę S17 do granicy państwa.

Adamczyk podkreślił, że "kluczowym programem, za który odpowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jest Narodowy Program Mieszkaniowy, a w nim filar Mieszkanie plus". Przypomniał też, że 11 września tego roku weszła w życie ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Resort kultury w czwartek

Piotr Gliński zapowiedział podsumowanie ostatnich dwóch lat pracy Ministerstwa Kultury na czwartek, na godzinę 10.

Autor: mnd//now / Źródło: TVN24/PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W czwartek późnym wieczorem na niebie nad Polską można było zobaczyć nietypowe zjawisko. Była to rozległa, jasna chmura, kierująca się na północ. Jej zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Pojawiły się pytania na temat tego, co mogło być przyczyną tego widoku.

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Na pogodę w czasie długiego majowego weekendu w Polsce nie możemy narzekać. Po nim jednak czeka nas zmiana. Jak mówił na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, temperatura zacznie spadać, a nocami w połowie przyszłego tygodnia niewykluczone są nawet przygruntowe przymrozki.

Zimni ogrodnicy przyjdą wcześniej

Zimni ogrodnicy przyjdą wcześniej

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Prezydent Andrzej Duda w piątek rano wręczył akty mianowania na stanowisko dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Markowi Sokołowskiemu oraz na stanowisko dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej Krzysztofowi Stańczykowi. Nadał także jeden stopień generała Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczył wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezydent wręczył nominacje dowódcze

Prezydent wręczył nominacje dowódcze

Źródło:
TVN24, PAP

Sekretarz stanu USA Antony Blinken złożył Polakom życzenia z okazji Dnia Konstytucji. "Już 233 lata temu, gdy Polska przyjęła pierwszą nowoczesną konstytucję w Europie, przyjaźń między naszymi narodami była dobrze ugruntowana" - napisał w oświadczeniu, które zostało zamieszczone w piątek na stronie amerykańskiego resortu dyplomacji.

Szef amerykańskiej dyplomacji złożył Polsce życzenia. "Ta przyjaźń nigdy nie była tak solidna"

Szef amerykańskiej dyplomacji złożył Polsce życzenia. "Ta przyjaźń nigdy nie była tak solidna"

Źródło:
PAP
"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 31-letniej kobiety i dwójki jej małych dzieci w wieku 4 i 5 lat. Do tragedii doszło w powiecie lublinieckim w woj. śląskim. - Na tym etapie wykluczamy udział osób trzecich - przekazał w rozmowie z tvn24.pl aspirant Michał Tomanek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Nie żyje matka i dwoje małych dzieci

Nie żyje matka i dwoje małych dzieci

Źródło:
tvn24.pl

Powstaje szczepionka, która ma zapobiegać nawrotom czerniaka. Ciekawe jest to, dlaczego powstaje tak szybko i jak przyczyniła się do tego pandemia. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Szczepionka na czerniaka z nowotworu. "Tylko 8 procent chorych miało nawroty"

Szczepionka na czerniaka z nowotworu. "Tylko 8 procent chorych miało nawroty"

Źródło:
TVN24

Polska znalazła się na 47. miejscu w najnowszym Światowym Indeksie Wolności Prasy 2024 przygotowanym przez Reporterów Bez Granic. Awansowała o 10 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem. Nadal jednak jest w grupie krajów "problematycznych".

Polska awansowała w światowym rankingu wolności prasy

Polska awansowała w światowym rankingu wolności prasy

Źródło:
PAP

Generał Wadym Skibicki, zastępca szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie, że nie widzi możliwości zakończenia wojny z Rosją wyłącznie poprzez zwycięstwo na polu bitwy, a jego kraj może być zmuszony do negocjacji.

Wiceszef ukraińskiego wywiadu: Ukraina może być zmuszona do negocjacji z Rosją

Wiceszef ukraińskiego wywiadu: Ukraina może być zmuszona do negocjacji z Rosją

Źródło:
PAP

Nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji w sprawie oceniania uczniów była jednym z tematów poruszonych podczas posiedzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Zgodnie ze zmianami ocena roczna lub końcowa klasyfikacyjna z religii i etyki nie będzie wliczana do średniej ocen na świadectwie szkolnym. Biskupi obradujący na Jasnej Górze zaapelowali o "dialog" i wyrazili "zaniepokojenie".

"Zaniepokojenie" biskupów w sprawie zmian dotyczących ocen z religii

"Zaniepokojenie" biskupów w sprawie zmian dotyczących ocen z religii

Źródło:
PAP

We wtorek 7 maja rozpoczną się tegoroczne matury. Tego dnia maturzyści przystąpią do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Krzysztof Obrębski, wicedyrektor Zespołu Szkół numer 31 imienia Jana Kilińskiego w Warszawie pytany w TVN24, czy to dobry pomysł, żeby jeszcze na ostatnią chwilę uczyć się do matury, radził by jedynie powtórzyć sobie lektury.

Jak wykorzystać ostatnie dni przed maturą? Pedagog o "dwóch grupach"

Jak wykorzystać ostatnie dni przed maturą? Pedagog o "dwóch grupach"

Źródło:
TVN24, PAP

Ostrzeżenia IMGW w części kraju. Synoptycy ostrzegają przed burzami. Zjawiskom mogą towarzyszyć dość intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Jak wynika z prognozy zagrożeń, niebezpieczna pogoda spodziewana jest także w kolejnych dniach, już w znacznej większości kraju.

Uwaga, IMGW ostrzega przed burzami. Gdzie zrobi się groźnie

Uwaga, IMGW ostrzega przed burzami. Gdzie zrobi się groźnie

Źródło:
IMGW

W czołowym zderzeniu samochodów na obwodnicy Kłodzka zginęły dwie osoby. Droga w czwartkowy wieczór była całkowicie zablokowana.

Kłodzko. Tragiczny wypadek na obwodnicy, nie żyją dwie osoby

Kłodzko. Tragiczny wypadek na obwodnicy, nie żyją dwie osoby

Źródło:
Telewizja Kłodzka, TVN24

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Parlament Serbii zatwierdził w czwartek nowy rząd z Miloszem Vuczeviciem, byłym ministrem obrony, na czele. W skład gabinetu weszli dwaj politycy objęci sankcjami USA za powiązania z Rosją, korupcję i udział w handlu narkotykami.

Serbia ma nowy rząd. W gabinecie polityk oskarżany o handel narkotykami i kontakty z FSB

Serbia ma nowy rząd. W gabinecie polityk oskarżany o handel narkotykami i kontakty z FSB

Źródło:
PAP

Zdzisław Krasnodębski, od 10 lat europoseł PiS, tym razem nie znalazł się na listach kandydatów tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Obecnie rozwiązujemy kontrakt" - napisał. Dodał, że w takiej sytuacji będzie mógł "swobodnie formułować swoje opinie o grze zespołu", w którym znajdował się przez dekadę i "o dobrych i złych decyzjach".

"Rozwiązujemy kontrakt". Zdzisław Krasnodębski nie wystartuje z list PiS-u w eurowyborach

"Rozwiązujemy kontrakt". Zdzisław Krasnodębski nie wystartuje z list PiS-u w eurowyborach

Źródło:
tvn24.pl, "Gazeta Wyborcza"

Poseł rządowej narodowo-konserwatywnej partii Finowie, podejrzewany o strzelanie z broni palnej na ulicy przed restauracją w Helsinkach, został wyrzucony z klubu parlamentarnego. Decyzja o wykluczeniu Timo Vornanena była jednomyślna - przekazały w czwartek władze partii.

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Źródło:
PAP

Urazy mózgu są często ignorowane przez sportowców, nawet tych profesjonalnych. Jednak mogą mieć one poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i nie chodzi tylko o dotkliwe wstrząśnienie mózgu. Groźne mogą być również mikrourazy. Naukowcy i lekarze przyglądają im się z coraz większą uwagą.

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Nie byłoby politycznych strategii na wybory do Parlamentu Europejskiego, gdyby 20 lat temu nie wydarzyło się to, co dla większości z nas teraz jest oczywistością . Polska stała się częścią Unii Europejskiej. Gdyby nie nasze przystąpienie do wspólnoty, nie byłoby też wielu arcyważnych inwestycji, które, bez unijnej pomocy, w ogóle by nie powstały. Materiał magazynu "Polska i Świat". 

Tak unijne fundusze wpłynęły na naszą rzeczywistość

Tak unijne fundusze wpłynęły na naszą rzeczywistość

Źródło:
TVN24

Premier Donald Tusk skrytykował Mateusza Morawieckiego, który w prorosyjskim węgierskim tygodniku "Mandiner" miał stwierdzić, że "Bruksela stanowi zagrożenie dla demokracji europejskiej". Wcześniej Morawiecki powiedział o Viktorze Orbanie, że jest jego "przyjacielem". Były premier na wpis obecnego szefa rządu zareagował w czwartek wieczorem.

Morawiecki na okładce węgierskiego tygodnika. Wpis Tuska i odpowiedź byłego premiera

Morawiecki na okładce węgierskiego tygodnika. Wpis Tuska i odpowiedź byłego premiera

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Prezydent skierował do premiera oficjalną informację, że dla podkreślenia znaczenia politycznego naszej prezydencji w Unii Europejskiej należy zorganizować dwa szczyty europejskie - oświadczył w czwartek minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Jak zaznaczył, "polityczna decyzja została wczoraj zakomunikowana".

Pismo prezydenta do premiera. "Decyzja została wczoraj zakomunikowana"

Pismo prezydenta do premiera. "Decyzja została wczoraj zakomunikowana"

Źródło:
TVN24

Jeśli właściciele stacji paliw zwiększą marże na benzynie choć minimalnie, to od poniedziałku pojawią się nowe cenniki - informują eksperci e-petrol. Jednak to zakończenie majówkowych promocji będzie najbardziej odczuwalne dla kierowców.

Kierowcy mogą głębiej sięgnąć do kieszeni

Kierowcy mogą głębiej sięgnąć do kieszeni

Źródło:
PAP

O godzinie 11 rozpocznie się doroczny Bieg Konstytucji 3 Maja. Pięciokilometrowa trasa biegu zaczyna i kończy się na placu Trzech Krzyży. Niektóre ulice w Śródmieściu stolicy będą zamknięte dla ruchu. W związku z obchodami rocznicy wprowadzenia Konstytucji 3 Maja na placu Zamkowym odbędą się uroczystości z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Biegacze uczczą Konstytucję 3 Maja. Utrudnienia w ścisłym centrum Warszawy

Biegacze uczczą Konstytucję 3 Maja. Utrudnienia w ścisłym centrum Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sześć firm chce się podjąć przebudowy i zazielenienia 2,5 hektara ulic i placów w rejonie Złotej i Zgody. Miasto analizuje oferty, które wpłynęły. - Najkorzystniejszą złożyła firma Skanska - podał ratusz.

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało na konwencji w Kielcach swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W wydarzeniu nie wzięli udziału były prezes Orlenu Daniel Obajtek i były prezes TVP Jacek Kurski.

PiS zaprezentowało "lokomotywy" do Parlamentu Europejskiego. W Kielcach zabrakło Obajtka i Kurskiego

PiS zaprezentowało "lokomotywy" do Parlamentu Europejskiego. W Kielcach zabrakło Obajtka i Kurskiego

Źródło:
TVN24, PAP

Dziesiątki tysięcy ludzi ponownie protestowały w Tbilisi przeciwko forsowanej przez rząd ustawie o zagranicznych agentach, której projekt poprzedniego dnia przeszedł drugie czytanie w parlamencie. Policja użyła gazu i zatrzymała kilka osób - podała agencja AFP.

W Gruzji trwają protesty przeciw ustawie o "obcych wpływach"

W Gruzji trwają protesty przeciw ustawie o "obcych wpływach"

Źródło:
PAP

Terrorystyczna organizacja Hamas przejęła część pierwszego transportu pomocy humanitarnej, która została przywieziona do Strefy Gazy przez nowo otwarte przejście graniczne - przekazał rzecznik Departamentu Stanu USA Matthew Miller.

Hamas przejął część transportu z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy

Hamas przejął część transportu z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy

Źródło:
PAP

Majówka to czas nie tylko odpoczynku, ale też ciężkiej pracy. Zwłaszcza w ogrodach i na działkach. Schylona sylwetka i intensywne, powtarzalne ruchy mogą prowadzić do kontuzji. Jak działkowcy i ogrodnicy mogą uchronić się na przykład przed syndromem łokcia tenisisty?

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać

Źródło:
Fakty TVN
W ostatniej chwili zabrali ją z drogi do domu pomocy społecznej

W ostatniej chwili zabrali ją z drogi do domu pomocy społecznej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Stacja TVN24 była w kwietniu najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając 6,05 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN.

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24