Krytykowali nagrody i premie, teraz sami biorą

Dojna zmiana
Dojna zmiana
tvn24
Dojna zmianatvn24

Ministrowie Prawa i Sprawiedliwości kiedyś ostro krytykowali Platformę Obywatelską za przyznawanie sobie dodatkowych pieniędzy, a dziś sami z takich "dodatków" korzystają. A nawet korzystają bardziej niż ich poprzednicy - licząc w kwotach brutto, a nie netto. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

- Plaże Egiptu, Tunezji są dziś zaludniane przez Niemców, Francuzów, Anglików, po części też Rosjan czy Czechów. Polaków tam niezbyt wielu. W 2020 roku muszą być tam miliony Polaków - mówił w marcu 2010 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Za pieniądze, które rządzący przez minione dwa lata wypłacili sobie w ramach premii i nagród, można byłoby wysłać na egzotyczne wakacje około 100 tysięcy Polaków.

Reporter "Czarno na białym" zapytał o te pieniądze członków komisji finansów publicznych. Jan Szewczak (PiS) powiedział, że TVN-owi nie udziela wywiadów. - Cóż ja mogę na ten temat powiedzieć, każdy może sobie we własnym zakresie skomentować - stwierdził z kolei Marek Polak (PiS).

Gabriela Masłowska (PiS) pytana o nagrody dla polityków Prawa i Sprawiedliwości, odparła, że należy zauważyć, że "oni tutaj pracują od świtu do nocy". Jerzy Gosiewski (PiS) podkreślił, że "za dobrą pracę trzeba wynagradzać". - Odwaga to ryzyko. Podejmując obronę zarobków wiceministrów - nie swoich - podejmuję to ryzyko - stwierdził Tadeusz Cymański, poseł klubu parlamentarnego PiS. Natomiast Andrzej Szlachta zaznaczył, że za kreatywną dobrą pracę trzeba nagradzać, ale dodał, że byłby ostrożny w przyznawaniu tych nagród masowo, "po kolei jak idzie".

Krytykowali poprzedników, sami pobierają nagrody

Nagrody w ubiegłym roku - jak donoszą od kilku dni media - dostali urzędnicy z Kancelarii Prezydenta RP, KPRM, ministerstw czy urzędów wojewódzkich. A kwoty to od ponad 80 tysięcy złotych dla ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, przez wiele kilkudziesięciotysięcznych nagród lub premii, po wyglądające na tym tle skromnie kilkunastotysięczne nagrody w urzędach wojewódzkich przyznawane jeszcze przez premier Beatę Szydło. Jak obliczyli dziennikarze "Super Expressu" - na nagrody i pensje poszło w sumie 200 milionów złotych.

- Polska polityka musi być inna: pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność - mówiła w 2015 roku w swoim expose Beata Szydło, obejmując stery w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

- W Polsce odbiera się rodzinom dzieci z powodu biedy, poziom życia rodaków jest coraz niższy, a rząd jak gdyby nigdy nic hojnie obdarowuje się nagrodami. Tusk działa w myśl zasady, że rząd PO-PSL sam się wyżywi. To wielki skandal, że władza podnosi Polakom podatki, a sama daje sobie 100 milionów złotych nagród - mówił w 2014 roku dzisiejszy szef MON i do niedawna jeszcze minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, który dostał właśnie ponad 80 tysięcy złotych nagrody.

- Szanowni państwo, ja wracam do tego, co powiedział Jerzy Urban [były rzecznik rządu PRL - przyp. red.]. Rząd się sam wyżywi. W tym kryzysie rząd się sam wyżywi. Rząd i Platforma Obywatelska się sama wyżywi - mówił z kolei w 2009 roku Jarosław Kaczyński, komentując nagrody przyznawane w stołecznym ratuszu.

Po nawałnicy, jaka nawiedziła w 2017 roku województwa kujawsko-pomorskie i pomorskie, problemy z odpowiednią reakcją miał wojewoda pomorski Dariusz Drelich, a państwowe służby były krytykowane za spóźnioną pomoc poszkodowanym. Wojewoda i jego zastępcy otrzymali w sumie 28 tysięcy złotych nagród. Dla porównania, poszkodowani dostawali w ramach pierwszej pomocy doraźnej 6 tysięcy złotych.

Jarosław Kaczyński wyjątkowo traktuje rządowy projekt Mieszkanie plus. Osobiście wbił pierwszą łopatę pod budowę osiedla w Białej Podlaskiej, gdzie za 20 milionów złotych powstanie 186 mieszkań. Za pieniądze przeznaczone przez dwa lata na nagrody i premie mieszkań można byłoby wybudować dziesięć razy tyle, czyli 1860 lokali.

Miliony na premie u prezydenta

- Jest to nieprzyzwoite. Należałoby wstrzymać tego typu działania w tych trudnych czasach, bo to jest po prostu bolesne dla społeczeństwa, że jedni nie mają nic, bezrobocie przekroczyło 14 procent, a w Sejmie wypłacane są tak gigantyczne premie dla administracji sejmowej - mówił w 2013 roku Andrzej Duda, jeszcze jako poseł.

Duda krytykował wówczas marszałek Sejmu Ewę Kopacz za wypłacenie prawie miliona złotych nagród dla pracowników w 2012 roku. Prezydent Andrzej Duda w 2016 roku dał wszystkim pracownikom 1,5 miliona złotych nagród, a w ubiegłym 250 tysięcy złotych trafiło do najbliższych współpracowników prezydenta. Przy czym Kancelaria Prezydenta RP stosuje ciekawy zabieg, podając kwoty netto. Rzeczywisty koszt nagród dla budżetu państwa to jednak kwota brutto, która wynosi tu odpowiednio - ponad 2 miliony złotych w 2016 roku i ponad 300 tysięcy złotych w ubiegłym.

- Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie, mówią ci ludzie - powiedział w 2016 roku prezydent podczas jednego z wieców.

- To, co rzuca się w oczy, to brak szacunku do dla pieniądza publicznego. Brak planowania, chaos w zarządzaniu i lekką ręką wydawanie ogromnej ilości publicznych pieniędzy - mówił w 2015 roku Andrzej Dera, wówczas minister w Kancelarii Prezydenta Dudy, który krytykował byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego między innymi za wypłacenie w 2015 roku półtora miliona nagród. W ubiegłym roku on sam dostał 30 tysięcy złotych netto z 250 tysięcy złotych netto wypłaconych przez prezydenta Dudę.

Wydatkami na premie i nagrody nikt chwalić się nie chce. Ale są i takie kwoty, o których mówi się na specjalnie zwoływanych konferencjach. Kiedy rząd był krytykowany za bierną postawę w czasie imigracyjnego kryzysu, chwalono się wsparciem przeznaczonym dla ogarniętej wojną Syrii. Ówczesna premier Beata Szydło poinformowała, że przeznaczyła specjalnym zarządzeniem 1,5 miliona złotych z rezerwy budżetowej na pomoc Syryjczykom. Dla porównania, ministrów i urzędników przez dwa lata wsparto kwotą ponad 130 razy większą.

"Te słowa się obracają w jakimś sensie przeciw nam"

Cztery miliony złotych trafiło w ramach nagród do podwładnych Zbigniewa Ziobry, w tym do jego zastępców. Dla przypomnienia warto wspomnieć, że w tym ministerstwie powstała nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która wywołała międzynarodowe kontrowersje i spory.

- To jest tragiczna, absolutnie tragiczna sytuacja międzynarodowa - mówiła Anna Maria Anders, senator PiS, podczas debaty w Senacie o nowelizacji ustawy o IPN. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odpowiedział Anders, że strona polska nie mogła przewidzieć konsekwencji nowelizacji, ponieważ "strona izraelska nie mówiła, że ma jakikolwiek problem z tą ustawą". Patryk Jaki dostał w ubiegłym roku 21 tysięcy złotych lub 32 tysiące złotych nagrody, bo ministerstwo podało kwoty i stanowiska bez nazwisk nagrodzonych.

Jak donosił zaraz po wyborach w 2015 roku jeden z prawicowych portali, Antoni Macierewicz zablokował gigantyczne nagrody dla urzędników przygotowane przez Tomasza Siemoniaka. "Nowe kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej zdecydowało, że urzędnicy mają zwrócić bajeczne kwoty" - pisało Wpolityce.pl. Chodziło w sumie o niecałe 100 tysięcy złotych, najwyższa nagroda miała wynieść 30 tysięcy złotych.

Sam Macierewicz w ubiegłym roku dostał 70 tysięcy złotych nagrody. W ministerstwie obrony w sumie wypłacono 250 tysięcy złotych.

- Te słowa się obracają w jakimś sensie przeciw nam i czas wreszcie też powiedzieć, że być może były to wypowiedzi w ferworze politycznym, tak jak dzisiaj Platforma na nas sobie używa - przyznał Tadeusz Cymański, komentując wypowiedzi polityków PiS w czasie, gdy partia Kaczyńskiego była w opozycji.

Autor: tmw/AG,now / Źródło: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Nagrania ujawnione przez TVP Info potwierdzają nasze ustalenia o nieprawidłowościach dotyczących dofinansowań dla fundacji Profeto, które opisaliśmy już w lutym w tvn24.pl. Nagrania mają potwierdzać, że Mraz relacjonował Romanowskiemu rozmowę z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski miał odpowiedzieć, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to".

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Afera z Funduszem Sprawiedliwości czy to, w jaki sposób panowie i panie z Suwerennej Polski obsiedli Lasy Polskie, to już chyba się tak do opinii publicznej przedostało, że myślę, że to jest koniec tej partii - mówiła posłanka i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic o Suwerennej Polsce. Przyznała, że chciałaby, żeby "społeczeństwo miało absolutną pełną wiedzę, jak wyglądają te wszystkie złe praktyki, do których się dopuszczają politycy, którzy mają poczucie, że są bezkarni".

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Źródło:
TVN24

Troje chrześcijańskich misjonarzy zginęło w zasadzce zorganizowanej przez gang na Haiti. Jedną z ofiar jest córka deputowanego Izby Reprezentantów stanu Missouri, Bena Bakera.

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Źródło:
PAP
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Od kilku dni w Polsce panuje pogoda przypominająca lato - jest ciepło i parno, ale burzowo. Jak tłumaczył na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, jest to związane z napływem w nasze rejony kontynentu ciepłego, wilgotnego powietrza znad Morza Śródziemnego. Obecna sytuacja baryczna w Europie nie ułatwia życia synoptykom.

O tym, gdzie pojawią się burze, może "zdecydować przypadek"

O tym, gdzie pojawią się burze, może "zdecydować przypadek"

Źródło:
TVN24

Zakopane staje coraz bardziej popularne wśród arabskich turystów. Liczba rezerwacji w maju wzrosła o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku - donosi Tatrzańska Izba Gospodarcza. Informuje również, że ceny za noclegi na Podhalu są na podobnym poziomie do tych zeszłorocznych.

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Źródło:
PAP

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dotychczasowy ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski kończy kadencję i wraca do kraju. Rząd wskazał Jacka Najdera jako kandydata na jego miejsce. Ta zmiana jednak nie podoba się prezydentowi. Andrzej Duda oświadczył, że nie podpisze zgody na nowego ambasadora. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Źródło:
TVN24

822 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Niemcy dostarczyły na Ukrainę kolejną wyrzutnię systemu obrony powietrznej IRIS-T - poinformował w piątek minister obrony RFN Boris Pistorius na platformie X. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby. 

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV

Przeciwko mieszkańcowi powiatu mławskiego toczyło się lub wciąż toczy osiem postępowań karnych. Wszystkie dotyczą łamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dlaczego tak notoryczne łamanie prawa jest w Polsce możliwe i co można zrobić, by to zmienić?

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na ulicach małopolskiego Jordanowa pojawił się niedźwiedź. Władze miasta apelują o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności.

Niedźwiedź w Jordanowie. Władze apelują o ostrożność

Niedźwiedź w Jordanowie. Władze apelują o ostrożność

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Belgijska posłanka Goedele Liekens ujawniła, że od miesięcy była inwigilowana przez hakerów, którzy zainstalowali w jej telefonie komórkowym oprogramowanie szpiegujące. Jej zdaniem stoją za tym Chiny.

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Źródło:
PAP
Pudełko po butach w rozmiarze 35

Pudełko po butach w rozmiarze 35

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na polskie czereśnie trzeba będzie jeszcze poczekać. W sprzedaży pojawią się za około dwa tygodnie. - Wiele plantacji czereśni wymarzło, więc owoców będzie mniej niż w ubiegłym roku, a ceny mogą być wyższe - mówi wiceprezes Związku Sadowników RP, producent czereśni Krzysztof Czarnecki.

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Źródło:
PAP

Każdy z nas otrzymuje rachunki za prąd i najważniejsze, co z niego wynika to, ile musimy zapłacić i w jakim terminie. Poza tym jest na nim mnóstwo danych i pozycji, których zrozumienie może być trudne. Jeśli dobrze przyjrzymy się wszystkim liczbom, to możemy zauważyć, że lwia część faktury to dodatkowe opłaty, a nie nasze faktyczne zużycie prądu.

Faktura za prąd. Jak ją czytać i ile za prąd faktycznie płacimy?

Faktura za prąd. Jak ją czytać i ile za prąd faktycznie płacimy?

Źródło:
tvn24.pl

Burze z gradem przeszły w piątek nad Polską. Jak przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na terenie kraju przeprowadzono prawie 600 interwencji. Pełne ręce roboty mieli strażacy w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Kujawach.

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

W drugim dniu ćwiczeń w pobliżu Tajwanu Chiny wysłały w kierunku tej wyspy 62 samoloty wojskowe - oznajmiło w sobotnim komunikacie ministerstwo obrony w Tajpej. Według tego resortu 46 chińskich maszyn wtargnęło do strefy obrony powietrznej Tajwanu.

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Źródło:
Reuters, PAP

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

Pogoda na dziś. Sobota 25.05 zapowiada się burzowo na obszarze całego kraju. Deszcz będzie padać obficie, a w kilku regionach jest duże ryzyko gradu. Wiatr w porywach będzie rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Źródło:
tvnmeteo.pl

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na Radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Gabloty na nowej wystawie w Muzeum Twierdzy Kostrzyn wypełniają szczelnie setki ceramicznych naczyń. Ani to saska porcelana, ani wazy z dynastii Ming. Większość prezentowanych zabytków wypalona została ze zwykłej gliny i uformowana bez użycia koła garncarskiego. Co może być zatem w nich ciekawego?

Garnki sprzed kilku tysięcy lat: waza "Pumba" i kubek "Muminek"

Garnki sprzed kilku tysięcy lat: waza "Pumba" i kubek "Muminek"

Źródło:
TVN24

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl