Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki

Europoseł PiS i nagroda widmo

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki wręczył zwycięzcom historycznego konkursu tekturowe bilety do europarlamentu. Mijały lata, a laureatki nie dostały zaproszenia na wyjazd. O sprawie pierwsza napisała Violetta Krasnowska z tygodnika "Polityka". Eurodeputowany tłumaczy, że wszystkiemu winna jest pandemia. Z kolei Parlament Europejski zwraca uwagę, że nawet w pandemii były organizowane wyjazdy. Uczennice na nagrodę już nie czekają. Do Brukseli zaprosił je Andrzej Halicki. Materiał magazynu "Polska i świat".

Ryszard Czarnecki, pieniądze i siatkówka

Poprzednią funkcję miał sprawować za darmo, ale tak się stało, że Ryszard Czarnecki musiał pobierać pensję, bo go o to poprosili. Teraz - w innej funkcji - wciąż zarabia na siatkówce. Zainkasował w rok ponad 160 tysięcy złotych, oprócz dochodów z europarlamentu, które na czysto dają mu około 400 tysięcy złotych rocznie. Aleksandra Kąkol.

Kontrowersyjne podróże Czarneckiego

Ryszard Czarnecki dużo podróżuje samochodem - tym razem nie jako europoseł, ale wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wydał na to w ciągu ostatnich trzech lat 75 tysięcy złotych. Polityk PiS problemy z kilometrówkami już ma - według Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych miał powiększyć tak zwaną kilometrówkę o ponad 100 tysięcy euro. Barbara Sobska.

Tusk o PiS-ie "wpisującym się w rosyjską strategię rozbijania Unii". Czarnecki: to walka o interesy narodowe

"Wszystkie działania PiS wpisują się precyzyjnie w rosyjską strategię rozbijania Unii Europejskiej i geopolityczną izolację Polski. Czy robią to świadomie, jest pytaniem drugorzędnym" - napisał w poniedziałek w mediach społecznościowych były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Do jego wpisu odniósł się europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Nawiązując do sprzeciwu Polski wobec unijnego pakietu budżetowego, pytał, "czy walka o interesy narodowe to jest wpisywanie się w strategię Rosji?".