Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewicz

W politykę na poważnie weszła na ostro. W świadomości liderów Zjednoczonej Prawicy zaistniała po przegranych dla PiS wyborach samorządowych w 2014 r. - do dziś pamiętają niecenzuralną wiązankę, jaką miała wykrzyczeć m.in. w stronę Beaty Szydło i Andrzeja Adamczyka. W tym jednym incydencie mieści się niemal wszystko, z czego Jadwiga Emilewicz dała się poznać w polityce i co najpierw zaprowadziło ją na szczyt, a potem do "kryzysu narciarskiego".

Jadwiga Emilewicz zabiera głos i próbuje wyjaśnić, dlaczego pozwoliła sobie na zimowy wypad z synami, gdy nie pozwalał na to rząd. Politykom wolno mniej — mówi była wicepremier. Materiał Barbary Sobskiej.

Po blisko dwóch tygodniach milczenia Jadwiga Emilewicz zabrała głos w sprawie wyjazdu swoich synów na narty. Przeprosiła i przyznała, że to był błąd. Jednocześnie zapewniła, że jej synowie nie potrzebowali licencji, a do jazdy na nartach wystarczyła im licencja klubu. Publikujemy interpretację rozporządzenia, na którą powołuje się była wicepremier.

Rządzący podkreślali ostatnio, że w czasie poświęceń związanych z pandemią wszyscy muszą przestrzegać prawa i zasad. Tymczasem mamy kolejny przykład, że właśnie w obozie władzy te zasady są łamane. Jak podał portal o2.pl - wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń i poseł PiS Adam Gawęda udali się na mecz ligi siatkarskiej. Wcześniej o narciarskiej wyprawie rodziny Jadwigi Emilewicz napisał portal tvn24.pl. Dawid Rydzek.

Polski Związek Narciarski potwierdza, że synowie Jadwigi Emilewicz brali udział w sportowym zgrupowaniu bez licencji. Dostali je dzień po jego zakończeniu. Bez licencji, w czasie ograniczeń pandemicznych, na nartach jeździć nie wolno. Dawid Rydzek.

Wnioski o wydanie licencji dla trzech synów byłej wicepremier trafiły do Polskiego Związku Narciarskiego 7 stycznia. Tego samego dnia licencje zostały wydane. Takie informacje przekazał tvn24.pl szef komisji licencyjnej PZN. O brak licencji pytaliśmy Jadwigę Emilewicz dwa dni przed złożeniem wniosków, 5 stycznia. Zgrupowanie, w którym uczestniczyli jej synowie zakończyło się 6 stycznia, dzień przed wydaniem licencji.