Eliminacje do mundialu 2014

Eliminacje do mundialu 2014

Polscy piłkarze są przekonani, że w meczu na Wembley powinien paść remis, który ich zdaniem byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem. - Mieliśmy sytuację, w której powinniśmy strzelić bramkę. Nie udało się i przeciwnik to wykorzystał - podkreślił Jakub Błaszczykowski.

- Stać nas było na więcej. I na Wembley, i w całych kwalifikacjach - powiedział po wtorkowym meczu trener reprezentacji Waldemar Fornalik, który podkreślił, że czuje się na siłach, by nadal prowadzić reprezentację. Mimo to, jak dowiedziało się nc+, mecz na Wembley był ostatnim, jaki Fornalik poprowadził.

Zdaniem selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika, mimo że mecz eliminacji mistrzostw świata z Anglią nie będzie spotkaniem o stawkę, to dalej będzie budził emocje wśród piłkarzy i kibiców. Z tą opinią zgadza się kapitan kadry Jakub Błaszczykowski. - Na taki mecz nie trzeba nikogo motywować. Zrobimy wszystko, aby zostawić po sobie dobre wrażenie - zadeklarował.

Wyspy poruszone komentarzem Adriana Chilesa z ITV, który sprawozdawał spotkanie Anglików z Czarnogórą. "To rasista", "tacy ludzie nie powinni pracować" - piszą w internecie. Szkopuł w tym, że Polacy specjalnie jego "Polish joke" dotknięci się nie czują.

Matematyka jest prosta, ale okrutna. Jeśli Polska nie pokona wieczorem w Charkowie Ukrainy, zapomni o wyjeździe na przyszłoroczny mundial. Szanse są małe, ale wierzyć trzeba! Sport.tvn24.pl przedstawia powody, dla których kadrze Waldemara Fornalika może się udać.

Wayne Rooney reprezentantem Szkocji? Teraz brzmi to jak żart, ale Berti Vogts, w latach 2002-2004 selekcjoner ekipy z północy Wysp, starał się go skaperować. - Rozmawiałem z Waynem Rooneyem. Wszystko dzięki jego babce, która jest Szkotką - opowiada Niemiec.

- To dla nas bardzo ważne spotkanie. Ktoś powie, że mamy niewielkie szanse na awans. Ale zrobimy wszystko, aby je wykorzystać - zapowiedział na konferencji przed meczem Ukraina-Polska selecjoner biało-czerwonych Waldemar Fornalik. Czy słowa, które powtarza przed każdym spotkaniem, w końcu przekuje w czyn?

Niepokojące głosy dochodzą z Majorki. Na stadionie w Palmie, na którym w piątek Hiszpania ma zagrać w eliminacjach MŚ 2014 z Białorusią, doszło do wybuchu generatora. - Nie ma niebezpieczeństwa, by mecz się nie odby - zapewnia rzecznik hiszpańskiej federacji Jorge Carretero.

Robert Lewandowski jest gwiazdą europejskiego formatu. Snajper reprezentacji Ukrainy Roman Zozulia o takim statusie na razie może tylko pomarzyć. Obaj mają jednak wspólną cechą - skuteczności z klubów nie potrafią przenieść na mecze kadry. Sport.tvn24.pl porównuje napastników reprezentacji Polski i Ukrainy. Obie ekipy w piątek zmierzą się w Charkowie w meczu o punkty el. MŚ 2014.