Brytyjski resort obrony: Rosja tworzy nową formację sił lądowych. Ma trafić do Ukrainy

Autor:
pp/
tam
Źródło:
PAP

Według brytyjskiego resortu obrony Rosja "niemal na pewno" utworzyła nową formację sił lądowych, 3. Korpus Armijny. Jak dodał Londyn, ma się on składać z nowo utworzonych batalionów ochotniczych i stacjonować w miejscowości Mulino, leżącej około 360 kilometrów na wschód od Moskwy.

Rosja prawdopodobnie planuje pozyskać dużą część personelu 3. Korpusu Armijnego z nowo utworzonych batalionów ochotniczych, które obecnie poszukują rekrutów na obszarze całego kraju. Lokalni rosyjscy politycy potwierdzili, że potencjalnym żołnierzom nowej formacji oferowane są "lukratywne premie pieniężne po rozmieszczeniu na Ukrainie" - przekazał brytyjski resort.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

"Korpus rosyjskiej armii zazwyczaj składa się z 15-20 tys. żołnierzy, ale Rosji prawdopodobnie trudno będzie doprowadzić 3. Korpus Armijny do takiej liczebności, biorąc pod uwagę bardzo ograniczony poziom powszechnego entuzjazmu dla zgłaszania się na ochotnika do walki w Ukrainie" - skomentował wywiad Wielkiej Brytanii.

Jak dodano, nowa formacja prawdopodobnie nie będzie miała decydującego znaczenia dla rosyjskiej kampanii na Ukrainie.

Zgodnie z informacjami brytyjskiego wywiadu rosyjscy dowódcy dalej muszą skupiać się na próbach wzmocnienia ofensywy w Donbasie na wschodzie Ukrainy, jak i wzmocnienia obrony przed ukraińskimi kontratakami na południu kraju. 

Zaślepka materiału TVN24GO
Tej wojny nie da się wygrać. Już o tym wiedzą
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości