16-latka brutalnie zamordowała rówieśniczkę. Rok po tragedii ich matki się spotkały

Źródło:
BBC, tvn24.pl
16-latka została zamordowana w parku w miejscowości Culcheth w zachodniej Anglii
16-latka została zamordowana w parku w miejscowości Culcheth w zachodniej AngliiGoogle Earth
wideo 2/4
16-latka została zamordowana w parku w miejscowości Culcheth w zachodniej AngliiGoogle Earth

16-letnia Brianna Ghey została brutalnie zamordowana w lutym 2023 roku na ścieżce w parku w Culcheth niedaleko Manchesteru. Za zabójstwo skazano dwoje jej rówieśników. Rok po tragedii Esther Ghey, matka zamordowanej nastolatki, spotkała się z Emmą Jenkinson, której córka została skazana za ten czyn na dożywocie. - Obie jesteśmy matkami próbującymi poradzić sobie z czymś, przez co nikt nigdy nie powinien przechodzić - powiedziała w rozmowie z BBC.

Esther Ghey, matka zamordowanej w zeszłym roku Brianny Ghey, w lutym powiedziała BBC, że jest "otwarta" na spotkanie z Emmą Jenkinson, matką Scarlett Jenkinson, skazanej za zabójstwo 16-latki. Brytyjski publiczny nadawca przekazał w poniedziałek, że Ghey i Jenkinson spotkały się w zeszłym tygodniu. - Rodzic nigdy nie odwróci się od swojego dziecka. Zawsze będzie miał ten instynkt macierzyński, będzie chciał wspierać swoje dziecko niezależnie od tego, co się stało - stwierdziła Esther Ghey w rozmowie z BBC. Jak dodała, spotkała się z Jenkinson, bo "chciała zrozumieć jej perspektywę".

ZOBACZ TEŻ: Były funkcjonariusz londyńskiej policji skazany za gwałty i porwanie

Matka ofiary zabójstwa: "Nie tylko stracili dziecko"

- Obie jesteśmy matkami próbującymi poradzić sobie z czymś, przez co nikt nigdy nie powinien przechodzić - stwierdziła Esther Ghey, wskazując też na "wielką odwagę" swojej rozmówczyni. - To, co się stało, miało ogromny wpływ na ich rodzinę, tak samo jak na moją - powiedziała Ghey. - To, przez co przeszli, też jest straszne - dodała. - Nie tylko stracili dziecko, ale także muszą żyć z tym, co się stało - dodała. Rodzinę Scarlett Jenkinson opisała jako "miłych" i "normalnych ludzi".

Brianna GheyCheshire Police

ZOBACZ TEŻ: Śmierć 10-letniej Sary. Ojciec, macocha i wujek nie przyznali się do winy

Podczas spotkania kobiety rozmawiały również o prowadzonej przez Esther Ghey kampanii poświęconej "uczeniu uważności w brytyjskich szkołach, ograniczeniach wiekowym w korzystaniu ze smartfonów i ściślejszej kontroli dostępu do aplikacji społecznościowych" - podał portal BBC. W publikacji przypomniano, że skazani za zabójstwo Brianny Ghey - Scarlett Jenkinson i Eddie Ratcliffe - w ciągu kilku tygodni przed napaścią oglądali w darknecie (na stronach internetowych, które są dostępne tylko za pośrednictwem zaszyfrowanej przeglądarki - red.) filmy przedstawiające tortury i morderstwa.

Sprawa śmierci Brianny Ghey

Brianna Ghey została znaleziona na ścieżce w Linear Park w Culcheth niedaleko Manchesteru 11 lutego 2023 roku. 16-latce zadano 28 ran kłutych. Wykrwawiła się na miejscu. Bezpośrednio po tragedii policja określiła atak jako "naprawdę potworny". Wieczorem następnego dnia pod zarzutem morderstwa Ghey aresztowano 15-letniego chłopaka i 15-letnią dziewczynę. Jenkinson i Ratcliffe - obecnie 16-letni - w grudniu ubiegłego roku zostali uznani winnymi zbrodni. Na początku lutego usłyszeli wyrok dożywocia za "brutalne, zaplanowane i sadystyczne" zabójstwo.

ZOBACZ TEŻ: "Po prostu ją dźgnijmy, będzie zabawniej". Nastolatkowie winni zabójstwa 16-latki, sąd ujawnił plan zbrodni

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: BBC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego:  Brian Lawless/PA Images via Getty Images