Były funkcjonariusz londyńskiej policji skazany za gwałty i porwanie

Źródło:
Reuters
Interwencja brytyjskiej policji
Interwencja brytyjskiej policji
Reuters Archive
Interwencja brytyjskiej policjiReuters Archive

Były funkcjonariusz policji metropolitarnej został skazany za wielokrotne gwałty, w tym na dziecku - poinformowała w środę londyńska policja. 24-letni mężczyzna dopuścił się niektórych przestępstw, gdy pracował w służbach mundurowych.

Były policjant 24-letni Cliff Mitchell zgwałcił dziesięć kobiet, troje dzieci w wieku poniżej 13 lat, porwał jedną osobę i naruszył zakaz sądowy - orzekł w środę londyński sąd. - To naprawdę szokująca sprawa, jestem zniesmaczony odrażającym zachowaniem Mitchella - powiedział zastępca podkomisarza Stuart Cundy, odnosząc się do sprawy.

- Mitchell miał powiedzieć jednej ze swoich ofiar, że nikt jej nie uwierzy, ponieważ jest policjantem - zwrócił uwagę Cundy. - Wiem, że to kolejna sprawa, która będzie miała wpływ na zaufanie, jakim darzą nas ludzie. Robimy co w naszej mocy, aby uwolnić policję metropolitarną od tych, którzy psują naszą etykę - dodał.

Agencja Reutera przypomniała, że w ostatnich latach policja metropolitarna zmaga się z licznymi skandalami i spotkała się z rosnącą falą wezwań do podjęcia działań wobec funkcjonariuszy.

Liczne przestępstwa londyńskiego policjanta

We wrześniu 2023 roku Mitchell zgwałcił kobietę, grożąc jej nożem, po czym zawiązał jej oczy bluzką, związał jej ręce opaskami i wepchnął do samochodu - podała policja. Kobiecie udało się uciec.

Mitchell został zawieszony po postawieniu zarzutów, a następnie zwolniony z policji w grudniu po przyspieszonym przesłuchaniu w sprawie naruszenia zakazu sądowego.

Po aresztowaniu wznowiono przeciwko niemu poprzednie śledztwo w sprawie gwałtu, w wyniku którego usłyszał sześć kolejnych zarzutów.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Richard M Lee / Shutterstock.com