Sprzedał amunicję zamachowcowi z Las Vegas. 55-latek z zarzutami

[object Object]
Zmachowiec zgromadził w apartamencie znaczne ilości broni i amunicjiEPA/Las Vegas Police
wideo 2/12

55-letni Douglas Hall z Mesy w Arizonie, który sprzedał, nie mając na to licencji, amunicję przeciwpancerną zamachowcowi z Las Vegas, usłyszał w piątek zarzuty - podała prokuratura stanu Nevada. W październikowym zamachu z rąk Stephena Paddocka zginęło 58 osób, a około 500 zostało rannych.

Sprawca, 64-letni Amerykanin Stephen Paddock, były księgowy, hazardzista i inwestor na rynku nieruchomości otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem ponad 20 tys. uczestników festiwalu muzyki country "Route 91. Harvest Festival".

Najkrwawsza strzelanina w USA

Większość ofiar Paddocka, który miał na podorędziu cały arsenał broni i wyposażenia snajperskiego, nie ukończyła 40. roku życia. Była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w najnowszej historii USA. Około 500 osób odniosło rany podczas strzelaniny i panicznej ucieczki z miejsca masakry. Sam zamachowiec popełnił samobójstwo, gdy policja wzięła go w pierścień okrążenia.

Sprawca posługiwał się ostrą amunicją, jaką pomógł mu nabyć Douglas Hall, produkujący i sprzedający tego rodzaju naboje bez odpowiedniego zezwolenia.

Hall - jak zaznacza Reuters - jest pierwszą osobą, której prokuratura postawiła zarzut ws. masakry w Las Vegas.

Autor: mm\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EPA/Las Vegas Police

Tagi:
Raporty: