Syn prezydenta USA Hunter Biden z zarzutami

Źródło:
PAP

Prokuratura federalna w Delaware postawiła synowi prezydenta USA Hunterowi Bidenowi trzy zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni. Biden junior skłamał w aplikacji o pozwolenie na posiadanie broni na temat zażywania przez siebie narkotyków. Jak podała CNN, Hunter Biden jest pierwszym synem głowy państwa, który otrzymał zarzuty federalne.

Jak wynika z opublikowanego dokumentu, dwa z zarzutów związane są z tym, że Hunter Biden skłamał, deklarując w formularzu podczas zakupu rewolweru Colt Cobra w 2018 roku, że nie zażywa narkotyków. Trzeci dotyczy posiadania broni, będąc pod wpływem niedozwolonych środków. Syn prezydenta Joe Bidena przyznał, że był w tym czasie uzależniony od kokainy.

Biały Dom nie odniósł się do sprawy

Czwartkowe zarzuty są wynikiem fiaska ugody z prokuraturą, wedle której Biden junior uniknąłby zarzutów, gdyby przez dwa lata spełniał warunki wyznaczone przez władze. W ramach ugody miał również przyznać się do winy w sprawie dwóch wykroczeń dotyczących niepłacenia podatków w zamian za wyrok w zawieszeniu. Układ jednak został odrzucony przez sąd federalny w Delaware. Specjalny prokurator powołany do prowadzenia sprawy David Weiss sugerował, że może postawić dodatkowe zarzuty synowi prezydenta.

Według stacji CNN Hunter Biden jest pierwszym synem głowy państwa, który otrzymał zarzuty federalne. Biały Dom nie odniósł się dotąd do sprawy i konsekwentnie odmawia komentowania spraw związanych z synem prezydenta.

Autorka/Autor:tas / prpb

Źródło: PAP