Trump wyśle statek szpitalny do Nowego Jorku. "Ma tysiąc pokoi i sale operacyjne"

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w środę, że władze federalne podejmą "kroki nadzwyczajne" i wyślą statek szpitalny, aby wesprzeć władze i szpitale stanowe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Prezydent Donald Trump zapewni przysłanie statku szpitalnego USNS Comfort, który ma tysiąc pokoi i sale operacyjne - powiedział gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo podczas konferencji prasowej.

Wkrótce potem Trump oświadczył, że dwa statki szpitalne przygotowywane są do wysłania na pomoc, jeden z nich trafi do Nowego Jorku, a drugi "na Zachód". Prezydent nie wyjaśnił jednak do którego stanu na zachodnim wybrzeżu skierowana będzie jednostka.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Statek szpitalny USNS Comfort zostanie wysłany do Nowego Jorku w związku z zakażeniami koronawirusemRobert J. Stratchko/U.S. Navy/Wikimedia CC BY 2.0

Burmistrz rozważa wprowadzenie zakazu opuszczania domów

Wcześniej w środę Cuomo odrzucił możliwość ogłoszenia w Nowym Jorku w najbliższym czasie zakazu opuszczania domów z powodu koronawirusa. Decyzję w tej sprawie w ciągu 48 godzin zapowiadał we wtorek wieczorem burmistrz miasta Bill de Blasio.

Zdaniem de Blasio stan Nowy Jork "bardzo dobrze radzi sobie z kryzysem", ale przyszła pora na bardziej radykalne kroki. Burmistrz podkreślił, że w obecnej sytuacji decyzja musi być podjęta bardzo szybko.

We wtorek w stanie Nowy Jork odnotowano 1700 potwierdzonych infekcji koronawirusem i 16 związanych z nimi zgonów, z czego 923 zakażenia i co najmniej dziesięć przypadków śmiertelnych w samym mieście.

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Robert J. Stratchko/U.S. Navy/Wikimedia CC BY 2.0

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości