Izraelskie wojsko ogłasza "demontaż struktur wojskowych" Hamasu

Źródło:
Reuters, Times of Israel

Siły izraelskie zakończyły "demontaż wojskowych struktur" Hamasu w północnej części Strefy Gazy - poinformował w sobotę rzecznik armii izraelskiej Daniel Hagari. Jak stwierdził, na tym obszarze "zostało zlikwidowanych osiem tysięcy palestyńskich terrorystów".

Daniel Hagari powiedział również w czasie sobotniej konferencji prasowej, że wojsko izraelskie przejęło na północy Strefy Gazy "dziesiątki tysięcy sztuk broni i miliony dokumentów".

- Obecnie koncentrujemy się na likwidacji Hamasu w centrum i na południu Strefy Gazy - powiedział rzecznik Izraelskich Sił Obronnych (IDF).

"Nie ma dróg na skróty"

- Jeśli chodzi o walkę z terroryzmem, nie ma dróg na skróty – stwierdził Hagari, podkreślając, że siły izraelskie potrzebowały trzy miesiące, by w znaczącym stopniu pokonać Hamas w północnej części Strefy Gazy i uniemożliwić oddziałom tej organizacji terrorystycznej przeprowadzanie ataków na dużą skalę - podał portal Times od Israel.

Hagari mówił o "demontażu struktur wojskowych Hamasu w północnej części Strefy Gazy i pogłębianiu w dalszym ciągu osiągnięć, dotyczących wzmacniania barier i obrony na granicy".

Rzecznik IDF ostrzegł, że ​​pomimo pokonania Hamasu w północnej Strefie Gazy, z tych obszarów nadal mogą być prowadzone sporadyczne ataki rakietowe na Izrael.

Armia Izraela podzieliła Strefę Gazy na kilkaset obszarówIDF

Autorka/Autor:tas/tr

Źródło: Reuters, Times of Israel