Izrael ostrzegł swoje misje dyplomatyczne przed możliwym zagrożeniem ze strony Iranu. "Stan najwyższej gotowości"

Źródło:
PAP

Izrael ostrzegł swoje misje dyplomatyczne na całym świecie przed możliwym zagrożeniem ze strony Iranu i nakazał pozostanie w "stanie najwyższej gotowości" - podał dziennik "The Times of Israel".

Alert ma związek z informacją podaną przez izraelską stację telewizyjną Channel 2 o "ucieczce z Cypru trzech mężczyzn planujących atak na Izraelczyków, robiących interesy na wyspie" oraz z poniedziałkowym aresztowaniem w Nikozji obywatela Azerbejdżanu, posługującego się rosyjskim paszportem, który miał "przygotowywać zamach na izraelskiego biznesmena, prowadzącego działalność na Cyprze". Adwokat zatrzymanego zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom swojego klienta z terroryzmem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Izraelski rząd obwinił "irański terror" o próbę zabicia miliardera Teddy'ego Sagi, założyciela firmy Playtech. Sagi opuścił Cypr, jak sam powiedział, z powodów "niepowiązanych ze zdarzeniem". Cypryjskie władze nie wierzą, że za próbą zamachu stał Iran.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego Izraela poinformowała, że Iran ponosi odpowiedzialność za atak bombowy w pobliżu izraelskiej ambasady w New Delhi w styczniu tego roku i w marcu ostrzegła przez możliwymi kolejnymi aktami terroru ze strony Teheranu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Izrael oskarża Iran o planowanie zamachów na izraelskich biznesmenów na Cyprze

Autorka/Autor:akw\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock