TVN24 | Świat

Izrael oskarża Iran o planowanie zamachów na izraelskich biznesmenów na Cyprze

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Cypryjska policja potwierdza aresztowanie w Nikozji uzbrojonego cudzoziemca – osoba ta miała przygotowywać zamachy na "Izraelczyków robiących interesy na Cyprze". W związku z tymi informacjami, Izrael oskarża Iran o planowanie ataków na biznesmenów rezydujących na Cyprze.

- Zatrzymano osobę, w której posiadaniu znaleziono pistolet i naboje - poinformował w poniedziałek szef cypryjskiej policji Stelios Papatheodorou. Według prasy do zatrzymania doszło 27 września w Nikozji w okolicach punktu kontrolnego łączącego kontrolowaną przez Turków północ miasta z jego południową częścią.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Według cypryjskiej prasy aresztowany jest podejrzany o przygotowywanie zamachów na "Izraelczyków robiących interesy na Cyprze". To obywatel Azerbejdżanu z rosyjskim paszportem, w wieku 38 lub 39 lat.

Izrael oskarża Iran o planowanie zamachów na izraelskich biznesmenów na Cyprze

W związku z tym zdarzeniem Izrael oskarżył w poniedziałek Iran o planowanie ataków na izraelskich biznesmenów rezydujących na Cyprze. - To był incydent terrorystyczny, zorganizowany przez Iran przeciwko izraelskim biznesmenom mieszkającym na Cyprze – oświadczył w poniedziałek Matan Sidi, rzecznik premiera Izraela Naftalego Beneta.

- Ten reżim zawsze wysuwa bezpodstawne zarzuty wobec Islamskiej Republiki Iranu - odpowiedziała irańska ambasada na Cyprze.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP