Miał zabić dziewczynę, jej ciało pociąć na 35 kawałków i przez 18 dni wynosić szczątki do lasu

Autor:
jdw//am
Źródło:
NDTV, CBS News
Do morderstwa doszło w dzielnicy Mehrauli w Nowym Delhi
Do morderstwa doszło w dzielnicy Mehrauli w Nowym Delhi
Mehrauli w Nowym Delhi

Indyjskie media informują o wstrząsającym morderstwie Shraddhy Walker. Kobieta w maju tego roku miała zostać zamordowana, jej ciało rozczłonkowane i partiami rozrzucone po lesie. Podejrzany o tę zbrodnię jest jej partner, Aftab Ameen Poonawala. Mężczyzna od soboty przebywa w areszcie. 

Według CBS News, 26-letnia Shraddha Walker i 28-letni Aftab Poonawala poznali się za pośrednictwem portalu randkowego, a w kwietniu zamieszkali razem. Ze względu na fakt, iż rodzina dziewczyny nie akceptowała tego związku, para przestała utrzymywać z nią kontakt i wyprowadziła się z Bombaju do Nowego Delhi. 

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie słowa straconego za zabicie własnej matki. Skierował je do siedzącej za szybą żony

Zabójstwo Shraddhy Walker

Z raportu policji, przytaczanego przez indyjskie portale informacyjne, wynika, że do morderstwa miało dojść 18 maja. Dziewczyna miała zginąć wskutek uduszenia. Wcześniej para miała się kłócić.

Jak podaje portal NDTV (New Delhi TV), Aftaba miał szukać w internecie sposobów na skuteczne zatarcie śladów zbrodni. Później miał przenieść ciało dziewczyny i poćwiartować je na 35 kawałków. Mężczyzna, który jest blogerem kulinarnym, miał wykorzystać do tego nóż kuchenny. Krew miał usunąć przy pomocy zakupionego wcześniej środka chemicznego. Mężczyzna miał również zakupić dodatkową 300-litrową lodówkę, a w niej przetrzymywać rozczłonkowane zwłoki Shraddhy.

By zataić zbrodnię i nie wzbudzać podejrzeń, przez kilka tygodni miał również podszywać się pod zamordowaną dziewczynę i za pomocą jej konta na Instagramie utrzymywać kontakt z jej znajomymi. Powołując się na raport policyjny, NDTV opisało także sposób, w jaki mężczyzna miał się pozbyć zwłok. Po tym, jak pociął ciało 26-latki na kawałki, miał przez 18 nocy (około godz. 2) wynosić je w częściach do pobliskiego lasu.

ZOBACZ TEŻ: Była brazylijska posłanka Flordelis dos Santos de Souza skazana za morderstwo męża

Portal NDTV podaje, że po upływie około dwóch tygodni od morderstwa podejrzany zaczął spotykać się z inną kobietą, którą przyjmował w mieszkaniu, w którym dalej miały być szczątki Shraddhy. Według relacji portalu, przeniósł je wówczas z lodówki do szafek.

Zatrzymanie Aftaby Ameena Poonawali

Morderstwo, którego miał się dopuścić Aftaba sześć miesięcy wcześniej, wyszło na jaw po tym, jak ojciec dziewczyny, Vikash Madan Walker, zgłosił jej zaginięcie policji w Bombaju. Nie utrzymywał kontaktu z córką, jednak we wrześniu został zaalarmowany przez znajomego Shraddhy, który od dwóch miesięcy nie mógł się do niej dodzwonić. Wówczas funkcjonariusze namierzyli telefon 26-latki. Jego ostatnia lokalizacja wskazywała na Nowe Delhi. Sprawa została przekazana policjantom w stolicy, którzy 12 listopada zatrzymali Poonawalę. Z informacji opublikowanych przez NDTV, wynika, że mężczyzna miał przyznać się do winy. Portal doniósł także, że we wtorek 15 listopada został on zaprowadzony przez funkcjonariuszy do lasu, w którym miał rozrzucić szczątki Shraddhy. Funkcjonariusze usiłują odnaleźć tam zarówno części ciała zamordowanej, jak i należący do niej telefon. Mężczyzna przebywa w areszcie w Nowym Delhi.

Lokalne media podają, że do zabójstwa miało dojść po kłótni partnerów na temat małżeństwa, którego chciała dziewczyna. Jednak Ankit Chauhan, oficer policji w Nowym Delhi, przekazał portalowi CBS News, że "motyw zbrodni nie jest jeszcze znany". Śledztwo w sprawie trwa.

ZOBACZ TEŻ: Moment zawalenia się mostu wiszącego w Indiach. Nagranie

Autor:jdw//am

Źródło: NDTV, CBS News

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/ndtv

Pozostałe wiadomości