Była brazylijska posłanka Flordelis dos Santos de Souza skazana za morderstwo męża

Autor:
kz
/ prpb
Źródło:
tvn24.pl, The Guardian

Była brazylijska posłanka Flordelis dos Santos de Souza została skazana na 50 lat i 28 dni więzienia za zlecenie zabójstwa męża Andersona do Carmo. Mężczyznę zastrzelono w 2019 roku w Rio de Janeiro.

W niedzielę 61-letnia de Souza została przez sąd uznana winną również innych przestępstw, w tym nieudanej próby otrucia męża cyjankiem co najmniej sześć razy, zanim zleciła jego zabójstwo.

42-letni do Carmo został zastrzelony w czerwcu 2019 roku, gdy wracał do domu na obrzeżach Rio de Janeiro. Do mężczyzny oddano 30 strzałów.

W zeszłym roku syn de Souzy, Flavio, który pociągnął za spust, został skazany na 33 lata więzienia. Jego adoptowany brat Lucas Cezar usłyszał wyrok siedmiu lat pozbawienia wolości za pomoc w zakupie broni.

"Ofiara ściśle kontrolowała finanse rodziny"

Podczas zeszłotygodniowego procesu prawnicy de Souzy, byłej pastorki i piosenkarki gospel, argumentowali, że nie miała ona pojęcia o przestępstwie popełnionym przez osoby, które chciały ją chronić przed domniemanym wykorzystywaniem seksualnym i znęcaniem się fizycznym przez męża, ewangelickiego kaznodzieję.

Sędzia odrzucił te argumenty. Stwierdził, że de Souza była pomysłodawczynią zbrodni. Orzeczono, że kobieta zleciła zabójstwo, ponieważ "ofiara ściśle kontrolowała finanse rodziny".

Współoskarżona Simone Rodrigues, córka de Souzy, została skazana na 31 lat, cztery miesiące i 20 dni więzienia za udział w usiłowaniu zabójstwa do Carmo.

De Souza urodziła się i wychowała w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Rio de Janeiro. W 1998 roku wyszła za o Carmo. Wspólnie prowadzili, noszący jej imię, kościół ewangelicki. Para wychowywała 55 dzieci, z czego większość była adoptowana z ubogich przedmieść. W lutym 2019 roku de Souza została posłanką w Kongresie Narodowym. Dwa lata później usunięto ją z urzędu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kz / prpb

Źródło: tvn24.pl, The Guardian

Pozostałe wiadomości