Ostatnie słowa straconego za zabicie własnej matki. Skierował je do siedzącej za szybą żony

Autor:
pb//am
Źródło:
Newsweek, Texas Tribune
Huntsville Unit w Teksasie
Huntsville Unit w Teksasie
Huntsville Unit

W Teksasie wykonano w środę karę śmierci na 61-letnim Tracym Beattym, który prawie 20 lat temu udusił swoją matkę i zakopał jej ciało na podwórzu. "Do zobaczenia po drugiej stronie" - brzmiały ostatnie słowa mężczyzny przed wykonaniem wyroku. Kierował je m.in. do siedzącej za szybą żony.

Tracy Beatty został skazany za zamordowanie swojej matki Carolyn Click. Stało się to po kłótni, która rozegrała się w domu 62-letniej wówczas kobiety w mieście Whitehouse w Teksasie w listopadzie 2003 roku. Po zajściu mężczyzna miał zakopać ciało matki na podwórzu i wydać jej pieniądze na narkotyki i alkohol. Prawnicy mężczyzny odwołali się od wyroku i argumentowali, że Beatty może nie kwalifikować się do skazania na karę śmierci ze względu na swoje problemy psychiczne. Sąd Najwyższy odrzucił jednak ten wniosek i w środę wieczorem w więzieniu w Huntsville skazanemu podano śmiertelny zastrzyk.

ZOBACZ TEŻ: Wykonano wyrok śmierci na Benjaminie Cole'u. Brutalnie zamordował 9-miesięczną córkę, bo przeszkadzała mu w grze

Ostatnie słowa skazanego na śmierć

Przed wykonaniem wyroku strażnik zapytał mężczyznę, czy chce coś powiedzieć. Jak wynika z zapisu umieszczonego na stronie teksańskiego Wydziału Sprawiedliwości, skazany miał zakrztusić się i zaczął płakać. Swoje ostatnie słowa skierował do żony siedzącej za szybą, kilka kroków od niego. "Tak. Chcę tylko podziękować. (pauza) Nie chcę cię zostawiać, kochanie. Do zobaczenia, kiedy tam dotrzesz. Kocham cię" - powiedział w stronę kobiety. Kolejne słowa skierował do współwięźniów z celi. "Dziękuję wszystkim moim braciom z oddziału za całą zachętę do działania, abym mógł uporządkować moje życie. Sunny, Blue, kocham was, bracia. Do zobaczenia po drugiej stronie"- dodał. 

Tracy Beatty został uznany za zmarłego o 18:39 czasu lokalnego.

ZOBACZ TEŻ: 29-latka skazana na karę śmierci za zabicie kobiety i wycięcie z jej brzucha nienarodzonego dziecka

Kara śmierci w Teksasie

Na karę śmierci w Teksasie skazywane są osoby, które dopuściły się morderstwa ze szczególnym okrucieństwem, na przykład zabójstwa dziecka, zabójstwa kilku osób lub zabójstwa połączonego z innym przestępstwem, takim jak gwałt czy włamanie. Wyrok śmierci może też otrzymać osoba, która zamordowała policjanta.

Beatty kilkukrotnie zmieniał wersję zdarzeń sprzed 20 lat. Ostatecznie miał powiedzieć policji, że gdy pod wpływem alkoholu przyszedł do domu swojej matki, zaczął się z nią kłócić, w następstwie czego ją udusił. Dopiero następnego dnia miał sobie zdać sprawę z tego, że kobieta nie żyje. Prokuratorzy uznali, że kwalifikuje się do kary śmierci, bo zabił matkę podczas włamania do jej domu, wchodząc tam bez jej zgody. Beatty wówczas z nią mieszkał, sąsiadka kobiety miała jednak zeznać, że wcześniej tego samego dnia Click po kłótni z synem kazała mu się wyprowadzić. W toku śledztwa ujawniono, że Beatty wielokrotnie bił matkę.

Autor:pb//am

Źródło: Newsweek, Texas Tribune

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości