"Kategorycznie odradza" podróże do trzech państw. Apel szefa francuskiej dyplomacji

Źródło:
PAP

Szef francuskiej dyplomacji Stephane Sejourne wystosował apel, w którym "kategorycznie odradza" rodakom podróże do Iranu, Libanu, Izraela i na terytoria palestyńskie. Apel pojawił się po spotkaniu rządowym, zwołanym w związku z rosnącą groźbą ataku Iranu na Izrael.

Stephane Sejourne miał również wezwać do powrotu dyplomatów i ich rodzin z placówek w Teheranie - podała agencja AFP.

Apel szefa dyplomacji nastąpił po "spotkaniu kryzysowym", zwołanym w związku z rosnącą groźbą ataku Iranu na Izrael.

Po ataku w Damaszku

Izrael został 1 kwietnia oskarżony przez Iran o przeprowadzenie ataku na konsulat tego państwa w Damaszku. W ataku w syryjskiej stolicy zginęli ważni irańscy oficjele.

Po ataku na irański konsulat pojawił się komunikat Korpusu Strażników Rewolucji, z którego wynikało, że w ataku zginął szef elitarnej irańskiej jednostki Al-Kuds w Syrii, Libanie i na ziemiach palestyńskich Mohammad Reza Zahedi oraz jego zastępca Mohammad Hadi Hadżi Rahimi.

Generał Michael Erik Kurilla, członek Centralnego Dowództwa USA, przyjechał w czwartek do Izraela, by przeprowadzić konsultacje z resortem obrony tego kraju w obliczu groźby "bezpośredniego" irańskiego ataku. Już w środę portal Bloomberg alarmował, że obecnie pytanie o irański atak na Izrael brzmi "nie czy, ale kiedy nastąpi". 

Autorka/Autor:tas//mrz

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: