Wolą internet od gazet

W poszukiwaniu informacji Amerykanie częściej sięgają do internetu niż tradycyjnych gazet - wynika z raportu opublikowanego przez centrum badań opinii publicznej Pew Research Center.

Awionetka runęła, wszyscy zginęli

Na lotnisku Bristow w Oklahomie rozbiła się awionetka - według wstępnych doniesień zginęły co najmniej 2 osoby. Z samolotu został zwęglony wrak.

Sądny dzień dla Tymoszenko

Przegrała wybory prezydenckie, teraz może jeszcze stracić stanowisko premiera - w środę w ukraińskim parlamencie odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności dla rządu premier Julii Tymoszenko.

Niemcy przeciwko Ashton, bo zatrudnia Brytyjczyków

Szefowa unijnej dyplomacji zatrudnia głównie dyplomatów ze swojego kraju. To nie podoba się Niemcom, którzy zamierzają przeciwstawić się rosnącym wpływom Wielkiej Brytanii w polityce zagranicznej UE. Całą sprawę opisuje "Guardian".

Latający poduszkowiec za 14 tys. dolarów

Można z nim jeździć po wodzie i latać w powietrzu. Osiąga prędkość do 70 km/h i kosztuje niespełna 14 tys. dolarów amerykańskich. To poduszkowiec autorstwa nowozelandzkiego wynalazcy-amatora.

Chaos po trzęsieniu

Nieopisany chaos w Concepcion - z jednej strony ratownicy walczący o życie zasypanych po sobotnim trzęsieniu ziemi, z drugiej strony wojsko i policja, walczące ze wszechobecnymi szabrownikami.

Karadzić: Bronię wielkości małego narodu

- Znajduję się przed wami nie po to, by bronić zwykłego śmiertelnika, jakim jestem, ale by bronić wielkości małego narodu w Bośni i Hercegowinie, który musiał cierpieć przez 500 lat - powiedział w poniedziałek w Hadze Radovan Karadżić. Przed Trybunałem ds. Zbrodni Wojennych w b. Jugosławii wznowiono proces byłego przywódcy bośniackich Serbów.

Czterech Polaków wyszło spod lawiny

Czterech polskich narciarzy skiturowych porwała lawina w austriackich Alpach. Mieli niesamowite szczęście - udało im się wydostać ze śniegu o własnych siłach. Lawina zeszła w rejonie miejscowości Soelden na południu Tyrolu, gdzie 24 października zaczął się Puchar Świata w narciarstwie alpejskim.

"Kończę, znów zaczęło trząść"

Podczas trzęsienia ziemi całą rodziną byli w Santiago, stolicy Chile. Tam mieszkają od wielu lat. Byli świadkami niejednego trzęsienia. Lecz takiego jak to ostatnie, nie pamiętają.

Tsunami nie było, Japonia przeprasza

Przecenili niebezpieczeństwo związane z tsunami i wezwali 1,5 miliona ludzi do ewakuacji, teraz przepraszają. Mowa o japońskich służbach meteorologicznych, które wystosowały ostrzeżenie po sobotnim trzęsieniu ziemi w Chile.

Rosja i Gruzja otwierają przejście graniczne

Trzy lata po jego zamknięciu i prawie dwa lata po wojnie na Kaukazie Rosja i Gruzja otworzyły wspólne przejście graniczne. Wierchnij Łars-Kazbegi to jedyne przejście, które nie znajduje się na terenie separatystycznych gruzińskich republik: Osetii Południowej i Abchazji.

Chile prosi o pomoc

Dotknięte potężnym trzęsieniem ziemi Chile apeluje o międzynarodową pomoc. W regionach zniszczonych przez wstrząsy i powstałe w ich wyniku tsunami brakuje przede wszystkim szpitali polowych i ratowników.

Xynthia szaleje w Niemczech. Kolejne ofiary

Przeszła przez Francję, gdzie zabiła co najmniej 45 osób, teraz szaleje w Niemczech. Potężna nawałnica Xynthia wyrządziła ogromne szkody w zachodnich landach, a śmierć poniosły co najmniej cztery osoby. W wielu miejscach prędkość wiatru dochodziła do 160 km/h.

Starcia na Wzgórzu Świątynnym

Niespokojnie w Jerozolimie. Izraelska policja rozproszyła około 20 zamaskowanych Palestyńczyków ciskających różnymi przedmiotami w turystów na Wzgórzu Świątynnym.

Obama zdrowy jak rydz

Barack Obama przeszedł okresowe badania lekarskie. Prezydencki lekarz oświadczył po nich, że cieszy się on doskonałym zdrowiem i bez zastrzeżeń może sprawować swe obowiązki - ale powinien przestać palić.

Taczkami zaatakowali 4 miliony ton gruzu

10 miesięcy gruz leży na ulicach L'Aquili. I dość - uznali mieszkańcy miasta, którzy w niedzielę zorganizowali "protest taczkowy" i sami wywozili gruz z ruin zawalonych domów. Od 10 miesięcy rząd nie potrafi przywrócić normalności po trzęsieniu ziemi.

Stracił głowę. Wreszcie ją znaleźli

Archeolodzy odkryli olbrzymią głowę faraona Amenhotepa III - jednego z najpotężniejszych władców Egiptu sprzed 3400 lat. Informację o odkryciu podały w niedzielę egipska Najwyższa Rada Starożytności i ministerstwo kultury Egiptu.

Kościół pomoże konserwatystom w wyborach?

Kościół katolicki pomoże Partii Konserwatywnej w wyborach - twierdzi "Sunday Telegraph". Wszystko przez 10-stronicowy raport, który zachęca do kierowania się katolicką nauką społeczną przy poparciu konkretnej partii przed wyborami. Z kolei najnowszy sondaż pokazuje, że przewaga torysów nad Partią Pracy stopniała do 2 punktów procentowych.

Muzułmanie chcą beatyfikacji Jana Pawła II

Nie tylko chrześcijanie, ale też muzułmanie, żydzi i buddyści chcą beatyfikacji Jana Pawła II. Do Watykanu z całego świata napływają listy ze świadectwem łask, otrzymanych dzięki papieżowi-Polakowi.

Janukowycz z Buzkiem o gazie

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, zgodnie z zapowiedzią, w pierwszą podróż zagraniczną jedzie na Zachód. W poniedziałek w Brukseli będzie rozmawiał w przywódcami UE m.in. o transferze rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej.

USA odwołują alarm

Centrum Ostrzegawcze przed Tsunami na Hawajach odwołało w niedzielę alarm wydany dla obszaru Pacyfiku. Ostrzeżenie objęło 53 kraje i regiony. Ostrzeżenie wydano po trzęsieniu ziemi o sile 8,8 stopni w skali Richtera, które nawiedziło Chile.

Kataklizm przerwał ich podróż dookoła świata

Kataklizm w Chile mógł przerwać realizację marzenia pary z Polski. Kacper i Ania podróżują dookoła świata od kilku miesięcy. Kiedy przed dwoma dniami zjeżdżali jeepem z Andów, nie podejrzewali nawet, co za chwilę przerwie ich wyprawę. Ziemia w Chile zatrzęsła się właśnie wtedy, kiedy podróżnicy postawili stopy na pustyni Atacama.

Więźniowie zapłacą za prąd

Gratka dla wszystkich, którzy więźniów uważają za darmozjadów i utyskują z powodu wydatków na służbę więzienną. Na Litwie od 1. marca osadzeni sami będą płacili za prąd.

Szef ETA schwytany w Normandii

W Normandii aresztowano wojskowego szefa baskijskiej separatystycznej organizacji ETA Ibona Gogeascoecheę Arronategui - poinformowało hiszpańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Do zatrzymania doszło w niedzielę, w czasie wspólnej operacji francuskiej policji i hiszpańskiej gwardii cywilnej.

Huragan zabił staruszkę

Potężne burze znad Kanarów nawiedziły Hiszpanię. Drzewa wyrywane z korzeniami, dachy zrywane z domów, powalone drzewa - to tylko niewielka część szkód, jakie cyklon wyrządził na Półwyspie Iberyjskim. Pod drzewem powalonym przez wiatr zginęła 82-letnia kobieta w Galicji.

Cyklon nad Hiszpanią

82-letnia kobieta zginęła w Galicji przygnieciona przewróconym przez wichurę murem. Huragan, który w piątek przeszedł nad Wyspami Kanaryjskimi, w sobotę po południu uderzyły w północne wybrzeże Hiszpanii, wyrządzając wiele szkód. Władze apelują do obywateli o pozostanie w domu.

600 tys. domów bez prądu

Przez głębokie zaspy i obalone drzewa przedzierały się w sobotę ekipy amerykańskich elektryków, aby przywrócić prąd w tysiącach domów po śnieżycach i wichurach, które z siłą huraganu spadły w ostatnich dniach na północno-wschodnią część USA.