TVN24 | Poznań

Otworzyli lokale z automatami do gier, "były dostępne dla każdego". Sanepid nałożył kary

TVN24 | Poznań

Autor:
gp
Źródło:
TVN24
Niedzielski: chcemy by personel niemedyczny został doceniony nie tylko podziękowaniami (14.05.2021)
Niedzielski: chcemy by personel niemedyczny został doceniony nie tylko podziękowaniami (14.05.2021)
wideo 2/20
Koronawirus w Polsce

Mimo zakazu, otworzyli lokale z automatami do gier hazardowych. Mógł tam wejść każdy. Miejsca sprawdzili policjanci, a sanepid nałożył surowe kary.

Policjantów z Kłodawy zaniepokoiły osoby przebywające w okolicy lokali, w których znajdowały się maszyny do gier hazardowych. Postanowili dokładniej przyjrzeć się tym miejscom.

Szybko zauważyli, że na jednej z kłodawskich ulic otwarty jest lokal, który zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem epidemii, nie powinien być dostępny dla klientów. Było jednak inaczej. Jak się okazało, właściciel automatów do gier hazardowych za nic miał aktualne zakazy, a z usług mógł skorzystać każdy zainteresowany.

Taką samą sytuację zastali policjanci dzień później kilka ulic dalej. Tam również lokal był dostępny dla postronnych osób, które mogły swobodnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z automatów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Kary od sanepidu

Policjanci nakazali zamknięcie lokali i sporządzili odpowiednią dokumentację z przeprowadzonych kontroli. Zebrany materiał przesłali do Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Kole. Po przeanalizowaniu spraw, inspektor sanitarny z uwagi na skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie właścicieli gier, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy, nałożył na nich kary administracyjne w wysokości 10 i 15 tysięcy złotych, adekwatnie do stworzonego zagrożenia. Mają siedem dni na ich zapłacenie.

Autor:gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: IAS w Warszawie

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości