Wpadli przez "Emila Małolepszego" i jego paczki z lekami. Zatrzymano 9 osób, w tym dwóch policjantów

Źródło:
PAP, TVN24
Nielegalny obrót lekami. CBŚP rozbiło gang (materiał z 1.08.2022)
Nielegalny obrót lekami. CBŚP rozbiło gang (materiał z 1.08.2022)CBŚP
wideo 2/7
Nielegalny obrót lekami. CBŚP rozbiło gang CBŚP

Mieli fałszować recepty, a potem realizować je w zaprzyjaźnionych aptekach - tak, jak twierdzą śledczy, od kilku lat nielegalnie pozyskiwano leki, które następnie trafiały na czarny rynek. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji od kilkunastu miesięcy rozpracowywali grupę. Właśnie zatrzymano dziewięć osób, w tym dwóch policjantów oraz właścicieli aptek. Na ich trop funkcjonariusze wpadli dzięki nieistniejącemu "Emilowi Małolepszemu". 

Od kilkunastu miesięcy policjanci z CBŚP rozpracowywali gang, który - jak mówią - wyspecjalizował się w nielegalnym pozyskiwaniu leków i ich dalszym obrocie na czarnym rynku. Pierwszy trop w tej sprawie pojawił się przy okazji innego śledztwa.

"Na trop tego procederu organy ścigania wpadły w toku innego śledztwa, w którym ustalono, że podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej jest w posiadaniu przesyłek kurierskich zawierających hurtowe ilości leków. Jak się później okazało, przesyłki te były najczęściej kolportowane przez "Emila Małolepszego". Śledztwo wykazało, że tożsamość ta została wymyślona na potrzeby przestępczego procederu, a w rzeczywistości przesyłki najczęściej wysyłał szef grupy przestępczej" -poinformowała Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zatrzymano dziewięć osób, w tym dwóch funkcjonariuszyCBŚP

Biuro prasowe CBŚP przyznaje, że funkcjonariusze podejrzewali, że w działalność grupy może być zamieszanych dwoje policjantów, dlatego rozpoczęto współpracę z policjantami z Wydziału w Poznaniu Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Współpracę nawiązano również z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym.

"Policjanci CBŚP, BSWP i prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Poznaniu pracowali nad sprawą ustalając członków zorganizowanej grupy przestępczej, sposób ich działania, miejsca przechowywania produktów leczniczych oraz źródła ich pochodzenia, a także sposobów legalizacji pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności" - przekazało biuro prasowe CBŚP.

Zabezpieczono m.in. podrobione recepty, produkty lecznicze głównie przeciwbólowe i psychotropoweCBŚP

CBŚP: leki zdobywali dzięki fałszywym receptom

Z ustaleń CBŚP wynika, że od początku 2020 roku członkowie grupy bez wymaganego zezwolenia zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości produktów farmaceutycznych. "W postępowaniu ustalono, że członkowie grupy fałszowali recepty na leki, które następnie - za pośrednictwem współpracujących z grupą aptek - były realizowane bez wiedzy osób, na które je wystawiono" - poinformowała Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

Co działo się potem? Jak ustalili śledczy, lekarstwa trafiały na czarny rynek, gdzie były sprzedawane po znacznie wyższej cenie.

Wśród nich były leki przeciwbólowe, psychotropowe, nasenne, a także te niedopuszczone do obrotu na terenie Polski. Z dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy mogli pozyskać ponad 730 kilogramów leków, o czarnorynkowej wartości ponad 2,6 miliona złotych.

Śledczy: grupa zajmowała się nielegalnym pozyskiwaniem leków i ich obrotemCBŚP

Ta sama pora, kilkanaście miejsc w całej Polsce

Do zatrzymań podejrzanych doszło w czwartek. To wtedy funkcjonariusze pojawili się w kilkunastu miejscach w Polsce, na terenie województwa wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Podczas akcji zatrzymano dziewięć osób, w tym dwóch policjantów.

"Podczas przeszukań, w których uczestniczyli inspektorzy z GIF, policjanci zabezpieczyli kilkaset opakowań z produktami leczniczymi największych koncernów farmaceutycznych na świecie, podrobione recepty, pieczątki i urządzenia służące do ich podrabiania, telefony komórkowe oraz nośniki danych informatycznych" - poinformowało biuro prasowe CBŚP.

Ponadto zabezpieczono m.in. ponad 120 tysięcy złotych, sześć tysięcy euro, a także pojazdy warte blisko 130 tysięcy złotych oraz środki znajdujące się na rachunkach bankowych.

Zabezpieczono też pieniędzeCBŚP

Dziewięć osób z zarzutami

Wszystkich zatrzymanych przetransportowano do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jedna z osób odpowie dodatkowo za kierowanie grupą.

"Podejrzani usłyszeli również zarzuty sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, poprzez nielegalne wprowadzenie do obrotu leków oraz zarzuty z ustawy prawo farmaceutyczne" - przekazało CBŚP.

Autorka/Autor:aa/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości

Polski Fundusz Rozwoju wzywa firmy do zwrotu środków, które otrzymały w ramach tarcz antykryzysowych, ale nie ujawnia przyczyn, bo... są tajne. - Państwo stosuje zasadę domniemania winy przedsiębiorcy zamiast zasady domniemania uczciwości - mówi rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Źródło:
tvn24.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami w czwartek. Najbardziej niebezpieczne burze, z intensywnymi opadami deszczu i gradem, synoptycy zapowiadają w centrum i na południowym wschodzie Polski. Dla kilku województw wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

Burze z gradem i ulewami. Siedem województw szczególnie zagrożonych

Burze z gradem i ulewami. Siedem województw szczególnie zagrożonych

Źródło:
IMGW

Ministerstwo rodziny chce, aby płaca minimalna zmierzała do 60 procent przeciętnego wynagrodzenia i zapowiada projekt w tej sprawie. Jak wylicza Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, w warunkach 2025 roku to oznaczałoby podwyżkę o 850 złotych do poziomu 5150 złotych brutto. "No to przedsiębiorcy muszą zapiąć pasy" - skomentował Sławomir Dudek, prezes i założyciel Instytutu Finansów Publicznych.

Burza w sprawie w płacy minimalnej. "Tsunami"

Burza w sprawie w płacy minimalnej. "Tsunami"

Źródło:
tvn24.pl

10-latek na hulajnodze elektrycznej zlekceważył czerwone światło i wjechał wprost pod nadjeżdżające auto. Na szczęście w tym przypadku, skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Policja, ku przestrodze, pokazała nagranie z tego zdarzenia.

Chłopiec na hulajnodze elektrycznej wjechał pod koła auta. Nagranie ku przestrodze

Chłopiec na hulajnodze elektrycznej wjechał pod koła auta. Nagranie ku przestrodze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Izraelskie media wyemitowały nagranie z 7 października 2023 roku przedstawiające moment porwania izraelskich żołnierek przez terrorystów z Hamasu. Rodziny pojmanych mają nadzieję, że materiał filmowy zwiększy presję na premiera Benjamina Netanjahu, aby zgodził się na rozejm z Hamasem i zapewnił uwolnienie jeńców.

Zakrwawione i zastraszane żołnierki. Nowe nagranie porwanych przez Hamas

Zakrwawione i zastraszane żołnierki. Nowe nagranie porwanych przez Hamas

Źródło:
PAP

Milorad Dodik - skrajny nacjonalista rządzący Republiką Serbską będącą częścią Bośni i Hercegowiny - stwierdził, że jeżeli ONZ przegłosuje dziś rezolucję w sprawie upamiętnienia ludobójstwa w Srebrenicy z 1995 roku, to będzie to oznaczało "koniec Bośni i Hercegowiny". Dodik przyjechał już do Srebrenicy i na czwartek zaplanował tam wyjazdowe posiedzenie swojego gabinetu.

Serbski nacjonalista grozi. Mówi, że w czwartek w ONZ może zostać "podpisany koniec istnienia Bośni"

Serbski nacjonalista grozi. Mówi, że w czwartek w ONZ może zostać "podpisany koniec istnienia Bośni"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Kreml chce jednostronnie zmienić granice morskie na Bałtyku, we wschodniej części Zatoki Fińskiej oraz w regionie obwodu królewieckiego przy granicy z Litwą – piszą fińskie media o projekcie Moskwy, która opublikowała na swoich stronach taki projekt, by go wieczorem usunąć. Fiński rząd powinien uspokajać sytuację, ale wymaga ona również "zdecydowanego działania" w ramach NATO – podkreśla dziennik "Iltalehti". Finlandia działa, jak zawsze, spokojnie i na podstawie faktów. Nie będzie się kontaktowała z Rosją - podkreślił prezydent Alexander Stubb.

"Finlandia działa spokojnie", nie ma zamiaru odzywać się do Rosji. Media przypominają 1938 rok

"Finlandia działa spokojnie", nie ma zamiaru odzywać się do Rosji. Media przypominają 1938 rok

Źródło:
PAP

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości ujawnia nieprawidłowości i wskazuje, że Zbigniew Ziobro decydował, kto będzie wygrywał ustawione konkursy. Mateusz Morawiecki po raz drugi stanął przed komisją do spraw wyborów kopertowych. Sytuacja była napięta i Przemysław Czarnek został z jej obrad wykluczony. Z kolei rolnicy ze Związku Rolniczego "Orka", którzy protestowali w Sejmie od 9 maja, opuścili budynek. Oto siedem rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek 23 maja.

Siedem rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek 23 maja

Siedem rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek 23 maja

Źródło:
PAP, TVN24, Eurosport

Ryszard Wilk, poseł Konfederacji, siedział na jezdni w miejscowości Kamionka Mała w Małopolsce i blokował przejazd, była od niego wyczuwalna woń alkoholu - przekazała "Gazeta Wyborcza". Jak napisała, zwyzywał i poszarpał interweniujących policjantów. Poseł odniósł się do tego w mediach społecznościowych. "Stres i emocje zawsze znajdą jakieś ujście, ale nigdy nie powinny w taki sposób. Spotkałem się już z policjantami i wyjaśniliśmy sobie sprawy" - napisał.

Poseł "nie był w stanie iść o własnych siłach". Przeprasza i pisze o "incydencie z policją"

Poseł "nie był w stanie iść o własnych siłach". Przeprasza i pisze o "incydencie z policją"

Źródło:
Gazeta Wyborcza, Wprost

"Nierzetelny sposób" organizowania i przeprowadzania konkursów, Zbigniew Ziobro był "głównym decydentem" w sprawach konkursowych i wydawał polecenia, kto ma zwyciężyć, a politycy "kupczyli pieniędzmi" z Funduszu Sprawiedliwości w swoich okręgach wyborczych - taki obraz funkcjonowania Funduszu przedstawił Tomasz Mraz, były dyrektor odpowiedzialnego za niego departamentu w resorcie sprawiedliwości. Przedstawiamy najważniejsze punkty jego wystąpienia.

Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości? Najważniejsze punkty

Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości? Najważniejsze punkty

Źródło:
TVN24

W niemieckim Weimarze odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji: Radosława Sikorskiego, Annaleny Baerbock i Stephane'a Sejourne. Po rozmowach szef polskiej dyplomacji powiedział, że żyjemy w "momencie dramatycznym".

Sikorski o "dramatycznym momencie". Z trzech powodów

Sikorski o "dramatycznym momencie". Z trzech powodów

Źródło:
PAP

820 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała biznesmena, który przekazywał wojskom rosyjskim informacje o rozmieszczeniu ukraińskiej ciężkiej artylerii w obwodzie charkowskim i pomagał Rosjanom w przygotowaniach do ataku na Wowczańsk w tym regionie - powiadomiła SBU. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

W środę w okolicach Kurowa Braniewskiego (powiat elbląski) doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29 – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

"Doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29"

"Doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29"

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 czerwca banki będą musiały przed udzieleniem pożyczki, kredytu czy przy wypłacie gotówki sprawdzić, czy numer PESEL klienta nie został zastrzeżony. Zapowiedź wdrożenia usługi właśnie pojawiła się na stronie internetowej Banku Millennium. Zapytaliśmy także inne banki, czy będą gotowe z wypełnieniem ustawowego obowiązku na czas.

"Wypłata gotówki będzie wstrzymana". Ważna zmiana w bankach

"Wypłata gotówki będzie wstrzymana". Ważna zmiana w bankach

Źródło:
tvn24.pl

Błędne decyzje prokurator Agnieszki Nowickiej kosztowały już Skarb Państwa dwa miliony złotych. Te pieniądze nie zmienią jednak tego, że ofiary jej oskarżeń mają poczucie, iż złamano im życie. Wśród nich jest były policjant, który na podstawie absurdalnych, niezweryfikowanych zarzutów skruszonego gangstera trafił do aresztu na ponad pół roku.

Były policjant walczy w sądzie o odszkodowanie. Fałszywe oskarżenia zniszczyły mu karierę

Były policjant walczy w sądzie o odszkodowanie. Fałszywe oskarżenia zniszczyły mu karierę

Źródło:
Fakty TVN

Orki atakują statki w Cieśninie Gibraltarskiej. Ostatnio szturm przeprowadziły na 15-metrowy jacht, który w wyniku starcia zatonął, a załogę trzeba było ewakuować. Jedni mówią, że orki chcą się tylko bawić, inni podejrzewają, że zwierzęta traktują statki jak konkurencję. Pojawiają się też teorie, że to może być zemsta za krzywdę, którą wyrządzili im ludzie.

Orki zaatakowały jacht w Cieśninie Gibraltarskiej. To kolejny taki przypadek

Orki zaatakowały jacht w Cieśninie Gibraltarskiej. To kolejny taki przypadek

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Policjanci zatrzymali 45-latkę oraz 26-latka. To matka i syn. Mieli podawać się za policjantów i okradać starsze osoby. Według śledczych, straty mogą sięgać setek tysięcy złotych.

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miało być koleżeńskie spotkanie, było brutalne pobicie. 28-latek z licznymi złamaniami trafił do szpitala. Trzy osoby podejrzane o rozbój są już w areszcie.

Przyszedł na spotkanie, już na klatce schodowej został brutalnie pobity

Przyszedł na spotkanie, już na klatce schodowej został brutalnie pobity

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Środa była kolejnym burzowym dniem w naszym kraju. Strażacy wyjeżdżali do interwencji związanych z gwałtowną pogodą kilkaset razy. W Radzewie (Wielkopolskie) piorun uderzył w budynek mieszkalny. W Jerzmanowicach (Małopolskie) po ulewie podtopione zostały domy. Materiały pokazujące gwałtowną pogodę otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"To był moment, po chwili na podwórku powstała rzeka"

"To był moment, po chwili na podwórku powstała rzeka"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24, PAP, Kontakt 24

- Prawdopodobnie w tym notesiku był również poseł, wiceminister Michał Wójcik z jakąś kwotą. Jaka to była kwota, panie pośle? - mówił poseł KO Michał Szczerba, zwracając się do posła Suwerennej Polski Michała Wójcika. Nawiązał do informacji przekazanych w środę przez byłego dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasza Mraza. - To są bajki i bzdury, które dzisiaj były wygadywane na tym zespole - stwierdził Wójcik.

Nowe informacje o Funduszu Sprawiedliwości. "Mam wrażenie, że pana nazwisko w tym kajeciku też było"

Nowe informacje o Funduszu Sprawiedliwości. "Mam wrażenie, że pana nazwisko w tym kajeciku też było"

Źródło:
TVN24

- Mam nadzieję, że to, co opowiada były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasz Mraz, nie jest prawdą, bo byłoby to coś złego - powiedział w TVN24 Piotr Mueller (PiS). Jak dodał, "być może przekonali tego pana, aby opowiedział taką historię, żeby bronić się przed zarzutami wobec siebie". - My wiemy, że się działo coś bardzo złego, ale zarazem za tym nie idą żadne wnioski procesowe. Czekamy na wnioski o uchylenie immunitetu. Wówczas cała procedura zostanie uruchomiona - stwierdził Paweł Zalewski (Trzecia Droga).

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości zabrał głos. Mueller: mam nadzieję, że to, co opowiada, nie jest prawdą

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości zabrał głos. Mueller: mam nadzieję, że to, co opowiada, nie jest prawdą

Źródło:
TVN24

Prokuratura ma skierować pierwsze wnioski o uchylenie immunitetu poselskiego w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Mają one dotyczyć polityków Suwerennej Polski, byłych wiceministrów sprawiedliwości Michała Wosia i Marcina Romanowskiego - dowiedział się TVN24.

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

Źródło:
TVN24, PAP

Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas posiedzenia zespołu do spraw rozliczeń PiS powiedział, że "dokumenty, co do zasady, były przygotowywane w taki sposób, aby nie można było na ich podstawie poznać prawdy o tym, jak to funkcjonowało". Dodał, że w sprawach dotyczących rozstrzygnięć konkursowych Zbigniew Ziobro był "tak naprawdę głównym decydentem".

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości: było polecenie od Ziobry, jakie podmioty mają zwyciężyć

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości: było polecenie od Ziobry, jakie podmioty mają zwyciężyć

Źródło:
TVN24

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienia sądu I instancji o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec trzech osób w związku z działaniami Funduszu Sprawiedliwości, w tym księdza Michał O., prezesa Fundacji Profeto - poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prokurator Przemysław Nowak.

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. Sąd odrzucił zażalenia na areszt dla trzech podejrzanych

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. Sąd odrzucił zażalenia na areszt dla trzech podejrzanych

Źródło:
PAP

4 czerwca, w 35. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów i pierwszą rocznicę wielkiego marszu ówczesnej opozycji, w Warszawie na placu Zamkowym ma się odbyć kolejne zgromadzenie. Zapowiedział to premier Donald Tusk.

Donald Tusk: 4 czerwca spotkajmy się na placu Zamkowym

Donald Tusk: 4 czerwca spotkajmy się na placu Zamkowym

Źródło:
tvn24.pl/PAP
"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Od 1 czerwca obowiązywać będą nowe zasady zatrzymywania oraz zwrotu dowodu rejestracyjnego przez diagnostów. W przypadku niektórych pojazdów zmieni się także sam sposób przeprowadzania badań technicznych. Oto szczegóły nadchodzącej rewolucji. 

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Źródło:
tvn24.pl

Pseudoekologiczne, palą się całą dobę - twierdzą przeciwnicy samochodów elektrycznych. Auta te stały się tematem politycznych kampanii oraz antyunijnych i antyklimatycznych narracji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ironizował ostatnio, że elektryk "się bardzo ładnie pali, intensywnie". Ile jest prawdy, a ile fałszu w takich tezach? Wyjaśniamy.

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

Źródło:
Konkret24

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl

Zamach na premiera Słowacji Roberta Ficę poruszył lawinę nieszczerego ubolewania na temat niebezpiecznych skutków upowszechniania się tak zwanej mowy nienawiści. Piszę "nieszczerego", ponieważ mowa nienawiści stała się ulubionym językiem polityków. Bez mowy nienawiści dzisiejsza polityka jest nie do pomyślenia. Tylko oderwany od rzeczywistości pięknoduch albo frajer nie używa mowy nienawiści, narażając się tym samym na miano nudziarza albo mało wyrazistego polityka. 

Szczucie jako sport narodowy

Szczucie jako sport narodowy

Źródło:
tvn24.pl