Poznań

Poznań

Wolnoamerykanka na cmentarzu? "Ksiądz chowa, jak mu się podoba"

Na cmentarzu parafialnym w Grzybowie (woj. wielkopolskie), miejscowy proboszcz nieprzepisowo chowa zmarłych. Tak przynajmniej twierdzą mieszkańcy miejscowości. - Do pojedynczego grobu, w którym pochowano kobietę zaledwie kilka lat temu, proboszcz chce złożyć kolejną trumnę. Przecież tak nie można, a on praktykuje to u nas od lat - mówi jeden z oburzonych mieszkańców Grzybowa.

Pijany z poranioną twarzą trafił do szpitala. Wynik badania: 6 promili

Policjanci z komisariatu w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) wezwani zostali na interwencję do dwóch pijanych mężczyzn, którzy nie byli w stanie się samodzielnie się poruszać. Jeden z nich był agresywny i trafił do Ambulatorium Kontrolowanego Trzeźwienia. Drugi, z poranioną twarzą, został odwieziony do szpitala, gdzie go zbadano. Wynik był szokujący - w organizmie miał 6 promili alkoholu.

Będzie przejście dla pieszych przy dworcu PKP. "To symbol zmian, które w Poznaniu nastąpiły"

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Maciej Wudarski zaprezentowali koncepcję przejścia dla pieszych przy Dworcu PKP w Poznaniu. O tą zebrę od lat walczyli mieszkańcy i społecznicy, jednak poprzednie władze miasta nie zamierzały wydać na nią zgody. Nowe przejście powstanie na przełomie sierpnia i września. - Powiedziałbym, że to drobiazg, ale takie drobiazgi potrafiły bardzo irytować mieszkańców - mówi Jaśkowiak.

Prawie 300 tysięcy sztuk papierosów udawało fryturę

Papierosy zamiast frytury. Przewożone były one w wiaderkach opatrzonych profesjonalnie przygotowanymi etykietami, cały ładunek ułożony był na paletach i owinięty folią. Transport zamiast trafić do Wielkiej Brytanii, trafił w ręce lubuskich celników. Ci odkryli je w centrum logistycznym jednej z firm kurierskich w Zielonej Górze.

Pomylili zwłoki i pochowali w złym grobie. Błąd "naprawili" nocą, po kryjomu

Jedna z firm pogrzebowych w Jarocinie (woj. wielkopolskie), w prosektorium pomyliła zwłoki dwóch kobiet. Rodzina, która jako pierwsza odebrała ciało swojej krewnej nie zauważyła błędu i je pochowała. Druga rodzina, już przy odbiorze, zauważyła różnicę w wyglądzie. Aby odkręcić sprawę, pracownicy zakładu pogrzebowego, pod osłoną nocy, dokonali nielegalnej ekshumacji.

Matka w supermarkecie biła syna? "Rzuciła nim o podłogę na oczach wielu osób"

Kamery monitoringu jednego z supermarketów w Kaliszu (woj. wielkopolskie) zarejestrowały jak kobieta szarpie swojego 4-letniego syna. Żaden z klientów sklepu przez kilkanaście minut nie zareagował. Chłopcem zajęli się pracownicy sklepu. Sprawą zainteresowała się policja. Nagranie pokazuje jedynie fragmenty zajścia, jednak cały jego przebieg opisują świadkowie, którzy zostali już przesłuchani. Potwierdzają, że kobieta biła chłopca. Policja szuka teraz matki.

To już przedwiośnie! Gęsi zaczęły migrację

Łagodna zima sprawia, że w Parku Narodowym "Ujście Warty" nieco wcześniej niż w minionych latach rozpoczęła się wiosenna migracja dzikich gęsi na ich tereny lęgowe. Tereny obejmujące ujście Warty do Odry to w tej części Europy ważny punkt przystankowy dla migrujących ptaków, zarówno podczas ich jesiennych, jak i wiosennych przelotów.

Dostał misję uprzątnięcia Poznania. Zostanie na dłużej

Brak pojemników na śmieci i sukcesywnie powiększające się góry odpadów - tak na początku stycznia wyglądał krajobraz poznańskich osiedli. Do uprzątnięcia bałaganu powołano wówczas Bartosza Wielińskiego, który dotychczas pełnił obowiązki dyrektora. W poniedziałek poinformowano, że wygrał ogłoszony na początku lutego konkurs na to stanowisko.

Leopardy w akcji. Pierwsze takie ćwiczenia w Polsce

Pancerniacy z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania (woj. lubuskie) uczestniczą w szkoleniu poligonowym z czołgami Leopard 2A5, które Polska kupiła od Niemców. - To pierwsze ćwiczenia bojowe z wykorzystaniem tych czołgów - poinformował mjr Artur Pinkowski z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Urzędnicy przejrzeli na oczy. Niewidoma ze stałym orzeczeniem o niepełnosprawności

"Medycyna idzie do przodu, inne narządy przecież się wymienia" - usłyszała niedawno niewidoma od urodzenia 49-letnia Ewa Kowarska-Frachanowska, od urzędniczki, która wystawiła jej orzeczenie o niepełnosprawności na 4 lata. Kobieta starała się o decyzję stałą, która oszczędziłaby jej przechodzenia kolejny raz przez całą procedurę. Po interwencji tvn24.pl niewidoma dopięła swego. Po zapoznaniu się z odwołaniem, komisja orzekająca zmieniła decyzję.

Uniwersytet nie sprzeda dawnego Domu Partii

Collegium Historicum przy ul. św. Marcin nie pójdzie pod młotek, przynajmniej nie teraz - taki przekaz wynika z listu rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Choć studenci historii w październiku przeniosą się do Kampusu Morasko, budynek w centrum miasta pozostanie w rękach uczelni.