Poznań

Poznań

"Dziękuję za to, że Poznań może być stolicą radosnego świętowania"

Bębny, konfetti, kolorowe przebrania - ulica Święty Marcin stała się w niedzielę centrum poznańskich obchodów uroczystości 11 listopada. W Poznaniu to nie tylko rocznica odzyskania niepodległości, ale też imieniny jednej z głównych arterii miasta. Tłumy poznaniaków przyszły podziwiać kolorowy pochód 400 artystów - każdy z nich robił wszystko, by to własnie na nim zawiesić oko. Zaproszenie na huczne świętowanie przyjął też Bronisław Komorowski.

25 tysięcy biegaczy na Biegu Niepodległości

Odśpiewali hymn Polski na 25 tysięcy gardeł i o godzinie 11.11 wyruszyli ze startu przy ulicy Solnej. Organizatorzy Biegu Niepodległości chwalą się, że tegoroczny Bieg 100-lecia, który odbył się w Poznaniu, jest największym takim w historii kraju. Jego trasa miała dziesięć kilometrów.

160 hektarów lasu do wycinki. Przez korniki

Z powodu inwazji kornika drukarza w Nadleśnictwie Kościan wycięte ma zostać około 160 hektarów lasu. Jak tłumaczył nadleśniczy Nadleśnictwa Kościan Maciej Cudak, "w zasadzie nie ma już żadnego ratunku”.

Jego brat oślepił i zgwałcił Milenę, on nie zrobił nic, by jej pomóc. Paweł P. skazany

Grzegorz P. oślepił Milenę, pobił ją, zgwałcił i przetrzymywał w kawalerce. Jego brat, Paweł P. przez dwa dni był świadkiem tragedii kobiety: przebywał w tym samym mieszkaniu. Nie zadzwonił jednak po policję ani pogotowie. Usłyszał w poniedziałek wyrok za nieudzielenie pomocy ofierze. - Skala bólu, obrażeń odniesionych przez poszkodowaną, może być porównana tylko i wyłącznie do tortur stosowanych w średniowieczu - uzasadniała wyrok sędzia.

Wybuch gazu w kamienicy. Mieszkańcy musieli spędzić noc poza domem

W niedzielę w kamienicy przy ulicy Wawrzyniaka w Poznaniu wybuchł gaz. Czy przyczyną był niesprawny piecyk? - Być może. Jedna osoba ma poparzenia pierwszego stopnia - mówił Rafał Kominowski, strażak działający na miejscu. Nadzór budowlany sprawdził stan kamienicy i wyłączył z użytku trzy lokale.

Czad zabił 19-latkę. Czwórka jej rodzeństwa w szpitalu

19-letnia dziewczyna zmarła w wyniku zatrucia czadem w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. - Do tragedii doszło w piątek wieczorem. Najprawdopodobniej tlenek węgla wydzielał się z wadliwej termy gazowej w łazience - poinformował w sobotę Bartłomiej Mądry z gorzowskiej straży pożarnej.

Tajemnicze zabójstwo 17-letniej Joanny. "Jestem przekonana, że morderca chodzi po Żaganiu"

27 lat od zbrodni, tony akt, kilku podejrzanych i setki przesłuchanych. Sprawa zabójstwa Joanny Tomczak z Żagania to jedna z najbardziej tajemniczych zbrodni w historii polskiej kryminalistyki. Pracują nad nią policjanci z tak zwanego archiwum X. Jeśli nie znajdą sprawcy w ciągu trzech lat, sprawa się przedawni. - W nocy wstaję i się modlę, żeby dopadli tego zbrodniarza, żeby został ukarany - mówi matka dziewczyny. Jak dodaje, jest przekonana, że "morderca chodzi po Żaganiu". Materiał magazynu "Uwaga!" TVN.