TVN24 | Pomorze

"Będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę"

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
"Nie żyje nasza koleżanka". To trzecia pielęgniarka, która zmarła na COVID-19
"Nie żyje nasza koleżanka". To trzecia pielęgniarka, która zmarła na COVID-19TVN24
wideo 2/6
TVN24"Nie żyje nasza koleżanka". To trzecia pielęgniarka, która zmarła na COVID-19

Zmarła pielęgniarka pracująca w toruńskim szpitalu. Chorowała na COVID-19. - Była osobą, która kochała pacjentów. Niestety, będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę - napisali jej bliscy współpracownicy.

Pani Kasia, jak wspominają ją współpracownicy i znajomi, pracowała w oddziale obserwacyjno-zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Wraz z innymi pracownikami placówki zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono u niej w kwietniu.

Zmarła pielęgniarka miała 52 lata. Pozostawiła trójkę dzieci. Jak pisze Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu: "Była troskliwą i kochającą Matką trójki dzieci. W tych trudnych chwilach Joannie, Monice i Robertowi składamy wyrazy głębokiego współczucia".

- Cudowny, wspaniały człowiek. Pięknie śpiewała nam i pacjentom. Nigdy nie słyszałam od niej narzekania - zmarłą wspomina Danuta Mucha, koleżanka z pracy. Obie znały się jeszcze ze szkoły. Pracowały razem ponad 30 lat.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

"Poniosła najwyższą cenę"

– Była osobą, która kochała pacjentów. Nie zważając na trudny czas pandemii, z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki. Pełna ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie. Niestety, będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę – tak wspominają ją bliscy współpracownicy.

Jak podkreśla Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, "pani Katarzyna jest trzecią pielęgniarką, która zmarła w Polsce w związku z zakażeniem koronawirusem". Dodała, że średnia wieku pielęgniarek w Polsce to 52 lata. - Jesteśmy zmęczone. Pracujemy po 24 godziny na dobę - dodała. Zaapelowała o mądre decyzje zarządców szpitali oraz rządzących krajem, by nie narażać pracowników służby zdrowia na dodatkowe ryzyko.

Z głębokim smutkiem i żalem...Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Toruniu

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pielęgniarka z Torunia zmarła w poniedziałek. Dziś, we wtorek, jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. - Żałoba przykrywa nasze dzisiejsze święto - mówi Ptok.

To trzecia pielęgniarka, która zmarła po zakażeniu koronawirusem. - Pokazuje to, kto faktycznie jest na tej pierwszej linii frontu. To właśnie pielęgniarki - podkreśla przewodnicząca OZZPiP.

Zmarła pielęgniarka. "Boże, przecież to nasza Dorotka".

Zmarła pielęgniarka zakażona koronawirusem. "Do załamania stanu zdrowia doszło podczas transportu do szpitala".

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: oipip.torun.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości