Polskie miasta zrywają współpracę z rosyjskimi partnerami. "Głos sprzeciwu wobec agresji"

Źródło:
PAP/tvn24.pl
Protest przed ambasadą Rosji
Protest przed ambasadą RosjiTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Protest przed ambasadą RosjiTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Kraków zamierza zerwać współpracę z Sankt Petersburgiem i Moskwą. Goleniów kończy współpracę z miastem partnerskim Gurjewsko w obwodzie kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Bełchatów zawiesił współpracę z Sowieckiem. Bytom wypowiedział zawartą w 2005 roku umowę o partnerstwie z Dmitrowem. Do tego grona dołączyła również gmina Kętrzyn. Kolejne polskie samorządy odcinają się od współpracy z rosyjskimi partnerami. Wspólne stanowisko przyjęli w piątek przewodniczący rad miejskich miast wojewódzkich.

Kolejne polskie samorządy rezygnują ze współpracy partnerskiej z miastami w Rosji oraz wyrażają solidarność dla swych partnerów z terenu Ukrainy.

Koniec współpracy z największymi rosyjskimi miastami

Kraków zamierza zerwać umowy o współpracy z rosyjskimi miastami: Petersburgiem i Moskwą. Projekt uchwały w tej sprawie wpłynął w piątek do Rady Miasta Krakowa, będzie głosowany podczas sesji w środę. - Jeśli formalnie wszystko będzie w porządku, to myślę, że nie będzie osób, które nie będą popierały tego rozwiązania. To, co się dzieje, wymaga stanowczych działań i stanowczych kroków, więc jestem przekonany, że będzie poparcie całej rady - ocenił przewodniczący rady Rafał Komarewicz. Jak dodał, podczas tej samej sesji ma zostać przyjęta także rezolucja popierająca stronę ukraińską.

Projekt uchwały dotyczącej zerwania przez Kraków współpracy z Petersburgiem i Moskwą złożył klub radnych PO. Przewodniczący tego klubu Andrzej Hawranek powiedział, że zdecydowano się na ten krok "w związku z agresją Putina i Rosji na niepodległe państwo, agresją kompletnie nieuzasadnioną, bandycką i zbójecką".

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, co się dzieje, i utrzymywanie w tej chwili współpracy z miastami rosyjskimi jest - bardzo dyplomatycznie mówiąc - niewskazane - ocenił Hawranek.

Petersburg jest miastem partnerskim Krakowa. Bezterminową umowę w tej sprawie zawarto w 2006 roku. Z kolei współpraca Krakowa z Moskwą odbywa się na tzw. innych zasadach - obecnie ma ona charakter okazjonalny i dotyczy konkretnych projektów.

Atak Rosji na Ukrainę. Czytaj relację tvn24.pl >>>

Goleniów odcina się od Rosji, solidaryzuje z Ukrainą

- Dla każdego obserwatora wydarzeń na Ukrainie, czyli regularnej wojny, której powodem jest agresja Rosji na niepodległe, niezależne państwo, nie ulega żadnej wątpliwości, że jakakolwiek współpraca z organizacjami agresora czy też z miastami partnerskimi powinna być natychmiast zerwana - powiedział burmistrz położonego w województwie zachodniopomorskim Goleniowa Robert Krupowicz.

W piśmie opublikowanym na Facebooku Gminy Goleniów czytamy: "Wydarzenia ostatnich godzin zmuszają nas do przerwania współpracy partnerskiej między Goleniowem i Gurjewskiem".

- Naszym drugim miastem partnerskim jest Sławuta na Ukrainie, tam z kolei wystosowaliśmy pismo ze słowami solidarności, wsparcia i deklaracją możliwie daleko idącej pomocy - podkreślił samorządowiec.

Jak przekazał Kurpowicz, mówiąc o współpracy z Rosjanami, "była to bardzo dobra współpraca". "Cały czas podkreślaliśmy w naszej współpracy, że nie nawiązujemy kontaktów siostrzanych z reżimem Putina, tylko z ludźmi mieszkającymi w Gurjewsku, w obwodzie kaliningradzkim" - napisał.

Delegacje Gurjewska wielokrotnie gościły w Goleniowie, biorąc udział m.in. w obchodach święta niepodległości.

Współpraca z Sowieckiem zawieszona

Bełchatów w województwie łódzkim zawiesił współpracę z miastem partnerskim Sowieck w Rosji. Jak przekazała w piątek rzeczniczka Urzędu Miasta Bełchatowa Kryspina Rogowska, miejscowi radni przyjęli już dwie uchwały w związku z agresją wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy. W pierwszej z nich potępili działania Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. "Rada Miejska w Bełchatowie wyraża stanowczy sprzeciw wobec podjętych przez agresora działań. Jednocześnie wyrażamy swoje wsparcie i solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy, dla których nadszedł trudny czas wojny" - podkreślono. Druga uchwała dotyczy zawieszenia przez Bełchatów współpracy partnerskiej z rosyjskim miastem Sowieck. - Wysłane zostało również pismo do władz miasta partnerskiego Sowieck w Rosji informujące o zawieszeniu współpracy partnerskiej - wyjaśniła Rogowska. Dodała, że Miasto Bełchatów wystosowało także pisma do miast partnerskich na Ukrainie - Nowogradu Wołyńskiego oraz Jużnoukraińska z deklaracją zorganizowania pomocy materialnej.

Bytom gotów przyjąć uchodźców

W związku ze zbrojną agresją Rosji na Ukrainę, Bytom (woj. śląskie) wypowiedział zawartą w 2005 roku umowę o partnerstwie z rosyjskim miastem Dmitrów w obwodzie moskiewskim. W czwartek w tej sprawie zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, w trakcie której jednogłośnie radni podjęli decyzję o zakończeniu współpracy pomiędzy miastami.

- Jest to nasz gest solidarności z partnerami z Żytomierza i Drohobycza, a zarazem głos sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji i rażącego naruszenia prawa międzynarodowego, na które nie może być przyzwolenia - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Samorządowiec rozmawiał z merami Drohobycza i Żytomierza, deklarując pomoc i wsparcie dla mieszkańców obu miast.

- Jesteśmy z Wami cały czas w kontakcie. Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim i potępiamy agresję rosyjską, jaka ma miejsce na Ukrainie. Służymy Wam pomocą i podtrzymujemy deklarację przyjęcia uchodźców, którzy w razie potrzeby mogliby skorzystać z noclegu w bytomskich ośrodkach - mówił podczas rozmowy z merem Żytomierza, prezydent Wołosz.

Dwa inne samorządy z województwa śląskiego również zerwały umowy partnerstwa z rosyjskimi miastami. Taką decyzję podjęli radni z Będzina, a wcześniej władze Mysłowic.

- Jednogłośnie przyjęto uchwałę o zerwaniu umowy partnerskiej z Iżewskiem. Dodatkowo radni wystosowali apel o solidarność z Ukraińcami - powiedziała rzeczniczka będzińskiego magistratu Kinga Wesołowska-Bodzek po zakończonej późnym popołudniem sesji. Umowa o współpracy z liczącym ponad 600 tys. mieszkańców Iżewskiem została podpisana w 2004 roku. Podobnie jak inne samorządy w regionie, także władze Będzina organizują pomoc dla Ukrainy. - Nasi Sąsiedzi ze wschodu znaleźli się w sytuacji, która od wczoraj szokuje cały świat. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest bardzo potrzebna, dlatego podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu zbiórki na rzecz ofiar konfliktu - wskazał prezydent Łukasz Komoniewski. W siedzibie magistratu, a także biurze poselskim Rafała Adamczyka z Będzinie i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zbierane będą m.in. ubrania, koce, środki czystości, woda butelkowana, i zestawy wyposażenia medycznego. Tym, którzy nie mają możliwości dowiezienia tych artykułów. Dzień wcześniej w związku z atakiem Rosji na Ukrainę samorząd Mysłowic wypowiedział porozumienie partnerskie z moskiewskim okręgiem municypalnym Sokola Góra. "Pragnę przypomnieć, że współpraca partnerska samorządu Miasta Mysłowice z Sokolą Górą została podjęta w marcu 1998 roku (...) Liczę, że śladem Mysłowic pójdą inne Miasta Górnego Śląska oraz całej Polski" - napisał prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz. Jednocześnie, podczas sesji rady miasta, podczas której zapadła ta decyzja samorząd Mysłowic solidarność z Ukrainą i zaapelował do rządów i organizacji międzynarodowych o udzielenie temu krajowi wszechstronnego wsparcia. Sokola Góra jest jedną z 16 dzielnic Wschodniego Okręgu Administracyjnego miasta Moskwy. Na jej obszarze mieszka ok. 75 tys. ludzi.

Kętrzyn zrywa umowę z dwoma miastami

"W geście solidarności z Ukrainą, Gmina Wiejska Kętrzyn wypowiedziała zawartą 15 czerwca 2011 roku umowę o partnerstwo z Prawdinskiem i umowę o partnerstwo z Ozierskiem zawartą w 20 maja 2015 roku" - czytamy na profilu gminy w mediach społecznościowych.

W ramach umowy miasta prowadziły współpracę oraz wymianę doświadczeń na płaszczyźnie m.in. gospodarki, nauki, edukacji, kultury, problemów społecznych i gospodarczych.

Miasta wojewódzkie ze wspólną uchwałą

Wspólne stanowisko, w którym podkreślają solidarność z mieszkankami i mieszkańcami Ukrainy, przyjęli w piątek przewodniczący rad miejskich miast wojewódzkich.  

"Naruszenie integralności Ukrainy stanowi złamanie porozumień mińskich, których Rosja jest sygnatariuszem i jest przykładem naruszenia przez nią prawa międzynarodowego. Działania Rosji stoją także w jaskrawej sprzeczności z treścią tzw. memorandum budapeszteńskiego, podpisanego w grudniu 1994 roku w Budapeszcie, na mocy którego Ukraina zrezygnowała z posiadania broni atomowej, a Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej. Taka sytuacja budzi nasze olbrzymie obawy o bezpieczeństwo i przyszłość mieszkańców Ukrainy, w tym mieszkańców naszych miast partnerskich" - czytamy w komunikacie.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Autorka/Autor:eŁKa, ib/tam

Źródło: PAP/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Robert Krupowicz/FB

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Do Europy wdziera się coraz więcej mroźnego powietrza z północy. Sprawdź, co przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej, długoterminowej prognozie temperatury na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: luty może być zimniejszy od stycznia

Pogoda na 16 dni: luty może być zimniejszy od stycznia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na krajowej "ósemce" w pobliżu miejscowości Brody (Podlaskie) autobus zderzył się z osobową toyotą. Autem podróżował 18-latek, który zginął na miejscu.

Auto wbiło się w autobus. Nie żyje 18-letni kierowca

Auto wbiło się w autobus. Nie żyje 18-letni kierowca

Źródło:
TVN24

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagrania od internautów, na których uchwycili kierowcę jadącego pod prąd autostradą. Twierdzą, że działo się to na A2 w okolicy Wiskitek, gdzie w sobotę doszło do wypadku. - To była noc, świeciły reflektory innego samochodu i w pewnej chwili samochód wyłonił się zza łuku drogi, a kierowca przed nami zaczął hamować. Żona odbiła w prawo, natychmiast zaczęła hamować i jakimś cudem uniknęliśmy tego zderzenia - relacjonował jeden z mężczyzn, który rozmawiał także z reporterem TVN24.

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

Źródło:
Kontakt24, TVN24

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby nie żyją, a jedna przebywa w szpitalu. Policja potwierdziła wstępnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd i doprowadził do czołowego zderzenia.

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, Kontakt24

- Oliwia mnie stymuluje. Jak zapowiada, że przyjdzie do mnie, to ja od razu wykonuję kilka telefonów więcej, załatwiam sprawy, aby móc zdać raport szefowej - mówi w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl 77-letni prof. dr hab. Marian Surowiec, współzałożyciel Bee Healthy Honey. Z wnuczką stworzył emiter, rozwiązanie dla pszczelarzy, którzy walczą w swoich ulach z inwazją pasożytów. Po fali sukcesów, zaczęli jednak dostawać groźby. - Pierwszy raz w życiu czegoś takiego doświadczyłem, bo spadła na nas lawina hejtu - dodaje.

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Źródło:
tvn24.pl

Dwa projekty ustaw, dwie daty zakończenia procesu zmian i dwa zupełnie różne pomysły na to, jak rozwiązać problem wadliwych powołań sędziowskich w polskim wymiarze sprawiedliwości. Sprawa dotyczy 3250 sędziów, a rząd w najbliższych tygodniach ma wybrać ostateczny scenariusz. Jakie warianty są w grze?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Źródło:
TVN24

We Włoszech anulowano wyniki egzaminu po tym, jak profesorowie odkryli, że wielu zdających odpowiadając na pytania wykorzystało sztuczną inteligencję. Egzamin na uniwersytecie w mieście Ferrara musi powtórzyć 362 studentów psychologii.

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Źródło:
PAP

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Kanady i Meksyku już zapowiedziały cła odwetowe. Chińskie ministerstwo handlu zapowiedziało złożenie skargi do Światowej Organizacji Handlu.

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Renta rodzinna to świadczenie, które przysługuje po śmierci osoby bliskiej, która była uprawniona do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy. Jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed drastyczną zmianą sytuacji finansowej najbliższych w tle tragicznych okoliczności. Kto wypłaca rentę rodzinną i na jakich zasadach?

Renta rodzinna 2025. Ile wynosi i komu przysługuje?

Renta rodzinna 2025. Ile wynosi i komu przysługuje?

Źródło:
tvn24.pl

Mam apel do koleżanek i kolegów z rządu, żeby byli bardziej Eugeniuszami Kwiatkowskimi, niż Elonami Maskami. Więcej pracy, realizacji projektów, a mniej aktywności na portalu X - tak senator Krzysztof Kwiatkowski odniósł się w "Faktach po Faktach" do dyskusji pomiędzy minister Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz i ministrem Krzysztofem Paszykiem na portalu X na temat finansowania budownictwa społecznego w Polsce. 

"To dosyć gorszący spór". Dyskusja ministrów w mediach społecznościowych

"To dosyć gorszący spór". Dyskusja ministrów w mediach społecznościowych

Źródło:
tvn24.pl

W sobotnim losowaniu Lotto po raz kolejny została trafiona szóstka. Szczęśliwy zwycięzca wygrał 2 miliony złotych. To trzecie losowanie z rzędu, w którym ktoś poprawnie wytypował wszystkie 6 liczb.

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

W Filadelfii rozbił się samolot pogotowia lotniczego. Zmarł pianista i kompozytor Wojciech Trzciński. Na A2 doszło do tragicznego wypadku. Donald Trump nałożył wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 2 lutego.

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl
"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 22 w pobliżu miejscowości Krasowiec niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba.

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Źródło:
tvn24.pl

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24

Sztab Generalny Ukrainy przekazał, że Rosjanie umyślnie przeprowadzili atak rakietowy na internat w mieście Sudża w obwodzie kurskim, które kontrolowane jest przez wojska ukraińskie. Napisano, że "rosyjska armia teraz zaczęła celowo zabijać własnych cywilów". Rzecznik ukraińskiej armii w tym regionie poinformował, że pod gruzami budynku znalazło się 95 ludzi. Co najmniej cztery osoby nie żyją. Ministerstwo obrony Rosji oskarżyło z kolei Ukrainę o atak na internat.

Rosjanie "zaczęli celowo zabijać własnych cywilów". Ukraińskie wojsko: mamy niepodważalne dowody

Rosjanie "zaczęli celowo zabijać własnych cywilów". Ukraińskie wojsko: mamy niepodważalne dowody

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Australijski stan Queensland mierzy się z powodziami. Gwałtowna pogoda pozbawiła życia co najmniej jedną osobę. - Słuchajcie ostrzeżeń, reagujcie, pomagajcie przyjaciołom i rodzinie - apelował do mieszkańców premier stanu David Crisafulli.

W ciągu doby spadło tam 300 litrów deszczu. Zginęła co najmniej jedna osoba

W ciągu doby spadło tam 300 litrów deszczu. Zginęła co najmniej jedna osoba

Źródło:
Reuters
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa był gościem podcastu "Szczyt Europy". W rozmowie z dziennikarzami TVN24 i Polskiego Radia mówił między innymi o kwestiach związanych z obronnością Europy, o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz o wojnie w Ukrainie. Podkreślił również kluczowe znaczenie Polski w kontekście ochrony unijnych granic.

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Źródło:
TVN24

Po emisji filmu Wojciecha Szumowskiego "Rozproszona zagłada" rozmawiali o nim zaproszeni do studia "Superwizjera" goście. Blogerka i nauczycielka historii dr Agnieszka Jankowiak-Maik mówiła między innymi o tym, jak o Holokauście uczy się w polskich szkołach. - Jest pytanie, jak to dobrze robić, by dzieci i młodzieży nie straumatyzować - powiedziała. Autor reportażu stwierdził, że "jesteśmy na początku drogi z pracą, którą należy wykonać". - My żyjemy w tej przestrzeni, która jest naznaczona zagładą i jako społeczeństwo musimy sobie jakoś z tym poradzić - podkreśliła profesor Magdalena Saryusz-Wolska.

"Żyjemy w przestrzeni naznaczonej zagładą. Musimy sobie jakoś z tym poradzić"

"Żyjemy w przestrzeni naznaczonej zagładą. Musimy sobie jakoś z tym poradzić"

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl