Były szef NATO Anders Fogh Rasmussen o "powodzie", dla którego "też jesteśmy częścią wojny" w Ukrainie

Źródło:
TVN24
Były szef NATO Anders Fogh Rasmussen o "powodzie", dla którego "też jesteśmy częścią wojny" w Ukrainie
Były szef NATO Anders Fogh Rasmussen o "powodzie", dla którego "też jesteśmy częścią wojny" w UkrainieTVN24
wideo 2/35
Były szef NATO Anders Fogh Rasmussen o "powodzie", dla którego "też jesteśmy częścią wojny" w UkrainieTVN24

Nie da się wygrać wojny stopniowym podejściem. Trzeba zaskoczyć i narzucić przeciwnikowi naszą taktykę. Dlatego musimy dostarczyć wszelką broń, jaka potrzebna jest Ukraińcom tak szybko, jak to możliwe - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Danii i były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Mówił dalej o "powodzie", dla którego "też jesteśmy częścią wojny", członkostwie Kijowa w NATO i odniósł się też do sprawy rakiety, która w grudniu spadła pod Bydgoszczą.

Były premier Danii i były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen rozmawiał z Piotrem Kraśką w "Faktach po Faktach" w TVN24. Był pytany między innymi o to, co sądzi na temat ukraińskiej kontrofensywy i jej tempa. - Uważam, że powinniśmy zostawić to Ukraińcom. Niech oni decydują, jak prowadzić tę kontrofensywę - odparł. - I powinniśmy zapytać się, czy jesteśmy odpowiedzialni za powolny postęp tej kontrofensywy, ponieważ zbytnio się wahaliśmy, dostarczając uzbrojenie, którego potrzebują Ukraińcy. Więc podczas gdy my rozmawialiśmy i wahaliśmy się (Władimir) Putin skorzystał z tego czasu, aby umocnić swoją obronę na wschodniej Ukrainie. Dlatego właśnie tak ciężko jest prowadzić teraz tę kontrofensywę - dodał.

Czytaj więcej: Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Rasmussen: Powinniśmy zostawić to Ukraińcom. Niech oni decydują, jak prowadzić tę kontrofensywę
Rasmussen: Powinniśmy zostawić to Ukraińcom. Niech oni decydują, jak prowadzić tę kontrofensywęTVN24

Były szef NATO o "powodzie", dla którego "też jesteśmy częścią wojny"

Dania jest jednym z krajów, które oficjalnie ogłosiły, że przekażą F-16 Kijowowi. Ukraińscy piloci muszą jednak przejść szkolenia, zanim będą mogli posługiwać się myśliwcami. Jak zauważył prowadzący rozmowę Piotr Kraśko, Ukraina niemal od początku pełnoskalowej wojny prosiła o te samoloty i gdyby wtedy je dostała, już latałyby na ukraińskim niebie. - Zatem to jest nasza - podkreślił Kraśko - zachodnia wina, co dzieje się teraz w Ukrainie.

Czytaj także: CNN: samoloty F-16 to nie jest cudowna broń, przed Ukraińcami wiele wyzwań

- W pełni się zgadzam i nie rozumiem, dlaczego nałożyliśmy wszystkie te ograniczenia sami na własne dostawy uzbrojenia (dla Ukrainy - przyp. red.). Mieliśmy jedną rzecz do zrobienia: dostarczyć wszelkie uzbrojenie, jakie potrzebne jest Ukraińcom, aby wygrać tę wojnę. Nie da się wygrać wojny (...) stopniowym podejściem. Trzeba zaskoczyć i narzucić przeciwnikowi naszą taktykę. Dlatego musimy dostarczyć wszelką broń, jaka potrzebna jest Ukraińcom tak szybko, jak to możliwe - powiedział polityk.

Rasmussen: musimy dostarczyć wszelką broń, jaka potrzebna jest Ukraińcom, tak szybko jak to możliwe
Rasmussen: musimy dostarczyć wszelką broń, jaka potrzebna jest Ukraińcom, tak szybko jak to możliweTVN24

Przyznał również, iż wydaje mu się, że "większość ludzi" w świecie zachodnim uważa, że toczący się konflikt jest również ich wojną. - Oczywiście są też inne poglądy. Ale nie można być zaskoczonym tym, że de facto jesteśmy częścią tej wojny. I to jeszcze w pełnej zgodzie z prawem międzynarodowym. Zgodnie z kartą ONZ kraj, który został zaatakowany przez inny kraj, ma prawo do samoobrony, ale ponadto ma również prawo do proszenia sojuszników o pomoc w tej samoobronie. I to jest dokładnie to, co się dzieje. Ukraiński rząd poprosił o naszą pomoc, zaś my pomagamy Ukrainie i z tego powodu też jesteśmy częścią wojny - wyjaśniał.

Członkostwo Ukrainy w NATO

Rasmussen mówił też o ustaleniach lipcowego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Wilnie. Jak ocenił, "było jasne zobowiązanie ze strony krajów G7, największych gospodarek świata, aby zapewnić gwarancję bezpieczeństwa dla Ukrainy". - To jest absolutnie zgodne z kluczowym planem bezpieczeństwa, który przygotowałem dla pana prezydenta (Wołodymyra) Zełenskiego z jego szefem sztabem Andrijem Jermakiem. rok temu - podkreślił.

- Ale moim zdaniem sojusznicy w NATO powinni byli również Ukrainie przedstawić zaproszenie, aby ta dołączyła do NATO - mając świadomość tego, że od momentu wystosowania zaproszenia do momentu wstąpienia do NATO dla Ukrainy będzie pewne opóźnienie - zastrzegł. Niemniej - kontynuował polityk - "byłoby to bardzo jasnym sygnałem dla Putina", że Ukraina będzie członkiem NATO.

Dodał, iż jest "niemalże pewien, że Ukraina dołączy do NATO". - Przecież już o tym zdecydowaliśmy w 2008 roku. Ukraina stanie się członkiem NATO. Problemem było to, że nie nakreśliliśmy mapy drogowej dla tego członkostwa. Nie zrobiliśmy niczego, aby Ukrainę ruszyć z miejsca ku członkostwu w NATO. Co z kolei Ukrainę postawiło w szarej strefie, w poczekalni. A to jest bardzo niebezpieczne miejsce. Musimy być świadomi tego, że szare strefy są strefami zagrożenia. W dzisiejszym środowisku bezpieczeństwa neutralność nie istnieje - stwierdził były duński premier.

Rasmussen: to, czego potrzebujemy, to nowa architektura bezpieczeństwa dla Europy

- Co możemy zrobić teraz, by pomóc Ukrainie wygrać tę wojnę znacznie szybciej? - pytał Kraśko.

W ocenie Rasmussena "przede wszystkim powinniśmy dostarczyć wszelkie uzbrojenie, jakiego potrzebują Ukraińcy". - Oni mają wolę walki. Naszym obowiązkiem jest dać im środki walki. Jeżeli to zrobimy, zapewnimy myśliwce, zapewnimy rakiety dalekiego zasięgu, dostarczymy wszystko, co będzie im potrzebne, aby odzyskali utraconą ziemię, to jestem przekonany, że Ukraińcy będą w stanie tę wojnę wygrać. Co oznacza wyrzucenie wszelkich rosyjskich żołnierzy z terytorium Ukrainy - odpowiedział. - Następnie, w przyszłym roku, będzie szczyt NATO, aby świętować 75. rocznicę założenia Sojuszu. Wydaje mi się, że to będzie doskonałą szansą, aby przedstawić zaproszenie Ukrainie, aby ta wstąpiła do NATO - kontynuował.

Gość TVN24 zaznaczył również, że "jako członek NATO Polska, (czy) inny dowolny kraj, nie powinien obawiać się otwartego rosyjskiego ataku". - Naturalnie musimy być świadomi ryzyka, tego, że Rosja będzie próbowała testować te czerwone linie, granice. Będą to robić, co do tego nie ma wątpliwości. Ale aż do tego momentu Putin powstrzymał się od atakowania krajów NATO. Dokładnie dlatego powinniśmy Ukrainę do NATO wpuścić, ponieważ to docelowo stałoby się stuprocentową gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy. A przez to również dla całej Europy - przekonywał.

Ocenił, że "to, czego potrzebujemy, to nowa architektura bezpieczeństwa dla Europy, w której Ukraina należy do NATO jako przedmurze przeciwko nadal agresywnej Rosji".

Rosyjska rakieta pod Bydgoszczą - przypadek czy testowanie systemu? "Mogło to być jedno i drugie"

W dalszej części rozmowy – już nie w "Faktach po Faktach", ale w pełnej wersji wywiadu w TVN24 GO - były sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego został zapytany między innymi o sprawę rosyjskiej rakiety, która w grudniu 2022 roku spadła pod Bydgoszczą. Sprawa wyszła na jaw pod koniec kwietnia, kiedy przypadkowo odnaleziono jej szczątki. Do dziś rządzący nie wyjaśnili obywatelom, co tak naprawdę się wydarzyło.

CZYTAJ TEŻ: Prezydencki minister: odnaleziono głowicę rakiety, która spadła pod Bydgoszczą

Rasmussen był pytany, czy uważa to za incydent, czy też Rosjanie testowali w ten sposób nasze systemy obronne.

- Mogło to być jedno i drugie. Ale szczerze mówiąc uważam, że to był raczej wypadek - odparł były premier Danii.

Zobacz reportaż Piotra Świerczka "Pocisk" w TVN24 GO.

Autorka/Autor:akr / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Zmiany na szczytach policyjnej hierarchii. Stanowiska straciło trzech komendantów wojewódzkich: w Krakowie, Kielcach i Rzeszowie – wynika z informacji tvn24.pl. – Nie wszyscy się sprawdzali w kierowaniu garnizonami – mówią nasi rozmówcy z komendy głównej i ministerstwa spraw wewnętrznych.

Wstrząs na szczytach policyjnej hierarchii

Wstrząs na szczytach policyjnej hierarchii

Źródło:
tvn24.pl

Polscy przedsiębiorcy będą musieli w bardzo krótkim czasie dostosować się do nowych przepisów. Nie powinniśmy być zaskakiwani - argumentowali przedstawiciele pracodawców w trakcie posiedzenia komisji sejmowej dotyczącego wolnej Wigilii. Rozwiązanie popierają natomiast przedstawiciele pracowników, podkreślając, że okres świąteczny w wielu branżach wiąże się z przepracowaniem.

Wolna Wigilia już w tym roku? "Nie powinniśmy dopuścić"

Wolna Wigilia już w tym roku? "Nie powinniśmy dopuścić"

Źródło:
PAP

Od ośmiu do dziesięciu uczniów i dorosłych doznało obrażeń, gdy kierujący SUV-em z nieznanych przyczyn wjechał w tłum ludzi przed szkołą podstawową w prowincji Hunan w Chinach - podały państwowe media. Nie jest jasne, czy kierowca działał z premedytacją, czy był to nieszczęśliwy wypadek.

Chiny. SUV wjechał w tłum przed szkołą. Kolejne takie zdarzenie w ciągu kilku dni

Chiny. SUV wjechał w tłum przed szkołą. Kolejne takie zdarzenie w ciągu kilku dni

Źródło:
PAP, Reuters

Łukasz Mejza próbował ukryć prywatne pożyczki na sumę blisko pół miliona złotych i "zatajać informacje tak, by uniemożliwić identyfikację osób, od których jest uzależniony finansowo" - wynika z treści wniosku o uchylenie immunitetu posłowi PiS, z którym zapoznała się "Gazeta Wyborcza". "To swoisty manifest, przejaw złej woli podyktowany niechęcią złożenia oświadczeń o stanie majątkowym" - twierdzą śledczy.

"Jaskrawy przykład świadomego zatajenia informacji". Prokuratura o pożyczkach Mejzy

Źródło:
PAP, Gazeta Wyborcza
Fundacja Profeto miała pomagać ofiarom tylko przez rok. A potem?

Fundacja Profeto miała pomagać ofiarom tylko przez rok. A potem?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Będą nowe wytyczne dla organizacji ruchu drogowego z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej. Przygotowuje je Instytut Badawczy Dróg i Mostów - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Analizie poddane będą również tak zwane sekundniki - dodało.

Rewolucja na ulicach. Ministerstwo: trwają analizy

Rewolucja na ulicach. Ministerstwo: trwają analizy

Źródło:
PAP

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe partii Jarosława Kaczyńskiego za poprzedni rok, co oznacza dla partii stratę 75 milionów złotych. Od tej decyzji PiS może się jeszcze odwołać. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

"Tliła się nadzieja", ale "inna decyzja zapaść nie mogła". PKW odrzuciła sprawozdanie PiS

"Tliła się nadzieja", ale "inna decyzja zapaść nie mogła". PKW odrzuciła sprawozdanie PiS

Źródło:
TVN24

Donald Trump popiera wprowadzenie stanu nadzwyczajnego jako części swojej polityki dotyczącej masowej deportacji nielegalnie przebywających w USA migrantów - piszą amerykańskie media. Prezydent elekt odniósł się do tych doniesień, pisząc jedno słowo: "Prawda".

Trump wprowadzi stan nadzwyczajny, by "zatrzymać inwazję"? Jedno słowo potwierdzenia

Trump wprowadzi stan nadzwyczajny, by "zatrzymać inwazję"? Jedno słowo potwierdzenia

Źródło:
PAP

1000 dni temu Rosja na podstawie rozkazu prezydenta Władimira Putina przypuściła agresję zbrojną na Ukrainę. Premier Donald Tusk, przypominając o tym dniu, podkreślił, że "wspierając Ukrainę, oddalamy wojnę od naszych granic".

1000 dni rosyjskiej agresji. Wpis Tuska

1000 dni rosyjskiej agresji. Wpis Tuska

Źródło:
tvn24.pl

PKO Bank Polski ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod tę instytucję finansową. "W treści e-mail znajduje się załącznik ze złośliwym oprogramowaniem" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej i w mediach społecznościowych banku.

Największy bank w Polsce ostrzega klientów. "Możesz stracić pieniądze"

Największy bank w Polsce ostrzega klientów. "Możesz stracić pieniądze"

Źródło:
tvn24.pl

Myślę, że prawdziwa kampania ruszy dopiero po Nowym Roku i to chyba jest ten moment, w którym Lewica ogłosi swojego kandydata bądź kandydatkę w wyborach prezydenckich - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 ministra do spraw równości Katarzyna Kotula (Lewica).

Kotula: nie chcemy jeszcze tego nazwiska ujawniać

Kotula: nie chcemy jeszcze tego nazwiska ujawniać

Źródło:
TVN24

24-letni obywatel Azerbejdżanu za kierownicą Forda Mustanga próbował imponować swoimi "umiejętnościami" jazdy, ryzykując bezpieczeństwo swoje i innych osób. Na sklepowym parkingu ledwo ominął zaparkowane auto i mężczyznę nagrywającego telefonem jego wyczyny.

Niebezpieczny drift na sklepowym parkingu. Nagranie

Niebezpieczny drift na sklepowym parkingu. Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1000 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Pozwolenie Ukrainie na używanie amerykańskiej broni do głębokich uderzeń na terytorium Rosji może być "gamechangerem" i skrócić wojnę - powiedział szef ukraińskiego MSZ Andrij Sybiha przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Tysiąc dni od początku inwazji. Szef ukraińskiego MSZ widzi "gamechanger"

Tysiąc dni od początku inwazji. Szef ukraińskiego MSZ widzi "gamechanger"

Źródło:
PAP

Niemcy mają dostarczyć cztery tysiące dronów bojowych na Ukrainę. Maszyny nazywane mini-Taurusami sterowane są przez sztuczną inteligencję.

Będą "ważnym atutem dla ukraińskich sił zbrojnych". Dostaną ich tysiące

Będą "ważnym atutem dla ukraińskich sił zbrojnych". Dostaną ich tysiące

Źródło:
PAP

- Radosław Sikorski przez cały czas mówił nam, że chciałby, żeby odbył się głęboki sondaż po wyborach w Stanach Zjednoczonych. Zrobiliśmy dokładnie tak, jak chciał, sondaż dokładnie w tym momencie, w którym chciał - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ocenił, że szef MSZ "nie jest w stanie się pogodzić z tym obiektywnym sondażem" KO, co go dziwi.

Trzaskowski: Zrobiłem wszystko, czego Sikorski chciał. On nie jest w stanie się pogodzić z tym sondażem

Trzaskowski: Zrobiłem wszystko, czego Sikorski chciał. On nie jest w stanie się pogodzić z tym sondażem

Źródło:
TVN24

Indie przeprowadziły udany test hipersonicznego pocisku dalekiego zasięgu - w niedzielę przekazało Ministerstwo Obrony tego kraju. Oznacza to, że New Delhi dołączyło do wąskiego grona kilku państw na świecie posiadających zdolność produkowania tego typu rakiet, które ze względu na swoją ogromną prędkość są znacząco trudniejsze do zestrzelenia.

Test na Wyspie Doktora Abdula Kalama, kolejne mocarstwo ma broń hipersoniczną

Test na Wyspie Doktora Abdula Kalama, kolejne mocarstwo ma broń hipersoniczną

Źródło:
Reuters, Indian Express, USNI News, tvn24.pl

Dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło na teren zamku w Windsorze i ukradło z tamtejszej farmy dwa pojazdy rolnicze. W czasie włamania książę William i księżna Kate z dziećmi mieli przebywać w oddalonym o około kilometr od miejsca kradzieży domu. Tożsamość sprawców pozostaje nieznana. Śledztwo w sprawie trwa. Wczoraj o sprawie poinformowały brytyjskie media.

Złodzieje wtargnęli na teren zamku w Windsorze. "Musieli obserwować go od jakiegoś czasu" 

Złodzieje wtargnęli na teren zamku w Windsorze. "Musieli obserwować go od jakiegoś czasu" 

Źródło:
The Sun, CNN

Bałtycki kabel telekomunikacyjny między Helsinkami a Rostockiem został uszkodzony - poinformował w poniedziałek fiński dostawca sieci światłowodowych Cinia. Władze Szwecji zapewniły, że badają ten incydent i pozostają w kontakcie ze swoimi sojusznikami. W niedzielę rano doszło z kolei do uszkodzenia kabla telekomunikacyjnego, który biegnie na dnie Bałtyku między Litwą a Szwecją - poinformował szwedzki koncern Telia. Wspomniany kabel łączy się na dnie morza z kablem między Helsinkami a Rostockiem.

Kable na dnie Bałtyku uszkodzone. Wojsko "posiada dokładny obraz sytuacji"

Kable na dnie Bałtyku uszkodzone. Wojsko "posiada dokładny obraz sytuacji"

Źródło:
PAP

Naukowiec Międzynarodowego Instytutu Badań Strategicznych Fabian Hinz ostrzega, że Rosja zamierza zwiększyć produkcję rakiet, o czym świadczy rozbudowa pięciu kompleksów, gdzie są wytwarzane silniki rakietowe na paliwo stałe.

Rosjanie "ogniskują wysiłki", chcą produkować więcej rakiet. Analiza zdjęć satelitarnych

Rosjanie "ogniskują wysiłki", chcą produkować więcej rakiet. Analiza zdjęć satelitarnych

Źródło:
PAP

Ambasada Polski w USA poinformowała, że powitała nowego szefa misji Bogdana Klicha. Były senator, w związku ze sprzeciwem prezydenta Andrzeja Dudy, będzie pełnił w placówce rolę chargé d’affaires.

Bogdan Klich rozpoczął misję w USA. Ale nie jako ambasador

Bogdan Klich rozpoczął misję w USA. Ale nie jako ambasador

Źródło:
TVN24

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wskazał, że uszkodzenie tamy w Stroniu Śląskim, do którego doszło podczas wrześniowej powodzi, nastąpiło w miejscu, gdzie wcześniej prowadzono prace ziemne związane z układaniem rur. Urzędnicy nakazali Wodom Polskim zabezpieczenie wyrwy do czasu remontu zapory.

Nadzór budowlany wskazał przyczynę przerwania zapory w Stroniu Śląskim

Nadzór budowlany wskazał przyczynę przerwania zapory w Stroniu Śląskim

Źródło:
PAP

Rząd Danii i opozycja parlamentarna porozumiały się w poniedziałek w sprawie wprowadzenia od 2030 roku podatku od dwutlenku węgla w rolnictwie. Będzie to pierwsza na świecie tego rodzaju danina od produkcji żywności.

Pierwszy taki podatek na świecie

Pierwszy taki podatek na świecie

Źródło:
PAP

- Jeżeli w danej klatce schodowej mamy na przykład 80 procent lokali, które nie są stale zamieszkiwane, tylko są wynajmowane krótkoterminowo dla turystów, to mamy nielegalną działalność hotelową - stwierdził na antenie TVN24 BiS Kuba Czajkowski ze Stowarzyszenia Miasto jest Nasze.

Europa zaostrza przepisy, w Polsce "należy zacząć od trzech prostych rzeczy"

Europa zaostrza przepisy, w Polsce "należy zacząć od trzech prostych rzeczy"

Źródło:
tvn24.pl

Koalicja Obywatelska cieszy się w listopadzie największym poparciem wśród Polaków zdecydowanych wziąć udział w wyborach, za nią plasuje się Prawo i Sprawiedliwość, a dalej - Konfederacja - wynika z sondażu pracowni Opinia24. Kolejne miejsca zajmują Lewica i Trzecia Droga. W porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni nieznacznie zwiększyło się poparcie dla KO, a dla PiS zmalało o ponad dwa punkty procentowe.

Najnowszy sondaż partyjny. Lider umacnia się na prowadzeniu

Najnowszy sondaż partyjny. Lider umacnia się na prowadzeniu

Źródło:
TVN24

Policja poszukuje młodej Brytyjki, która zniknęła tuż po swoim przylocie do Polski. Kobieta ostatni raz była widziana na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Nie ma przy sobie telefonu ani dokumentów.

Zaginęła 18-letnia Brytyjka. Ostatni raz była widziana na lotnisku w Balicach

Zaginęła 18-letnia Brytyjka. Ostatni raz była widziana na lotnisku w Balicach

Źródło:
KPP Kraków

1000 dni temu, 24 lutego 2022 roku Rosja zbombardowała dziesiątki strategicznych obiektów w Ukrainie. Po serii nalotów żołnierze rosyjscy rozpoczęli ofensywę lądową z terytorium zaanektowanego Krymu, Białorusi, Rosji oraz z okupowanych obwodów donieckiego i ługańskiego. Tak zaczęła się pełnoskalowa inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Niesprowokowana agresja doprowadziła do ogromnych strat i śmierci setek tysięcy ludzi.

Tysiąc dni wojny Putina. Cierpienie Ukraińców trwa

Tysiąc dni wojny Putina. Cierpienie Ukraińców trwa

Źródło:
tvn24.pl

Miejscy urzędnicy nie będą mogli zasiadać w radach nadzorczych spółek komunalnych na podstawie dyplomu MBA Collegium Humanum. - Muszą zdać egzamin do końca roku - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Co z absolwentami Collegium Humanum w miejskich spółkach. Rafał Trzaskowski zdecydował

Co z absolwentami Collegium Humanum w miejskich spółkach. Rafał Trzaskowski zdecydował

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Polityczne machinacje pośród najbogatszych rodzin wszechświata, niespodziewane zdrady, zaskakujące śmierci, intrygujący złoczyńcy - oto czego zdaniem redakcji portalu "Vox" należy spodziewać się po serialu "Diuna: Proroctwo". Najnowsza produkcja HBO bywa przyrównywana do "Gry o tron", jednego z największych hitów stacji.

Nowa "Gra o tron"? Pierwsze recenzje długo oczekiwanego serialu "Diuna: Proroctwo"

Nowa "Gra o tron"? Pierwsze recenzje długo oczekiwanego serialu "Diuna: Proroctwo"

Źródło:
Los Angeles Times, Mama's Geeky, Screen Rant, Rolling Stone, The New York Times, Vox, tvn24.pl