TVN7 bez przedłużonej koncesji. Adwokat: członkowie KRRiT mają mało czasu. Medioznawca: to wygląda na grę nerwów

Źródło:
TVN24
"Prezydent wyraził swoją opinię co do tego, w jaki sposób należy rozumieć obecną ustawę"
"Prezydent wyraził swoją opinię co do tego, w jaki sposób należy rozumieć obecną ustawę"TVN24
wideo 2/6
"Prezydent wyraził swoją opinię co do tego, w jaki sposób należy rozumieć obecną ustawę"TVN24

TVN7 wciąż nie ma przedłużonej koncesji. Do jej końca pozostało 15 dni. Agnieszka Wiercińska-Krużewska, adwokat, partner w kancelarii WKB, mówiła w TVN24 w czwartek, że dyskusja wokół niej "przypomina tę wokół przyznania koncesji TVN24 jesienią". - Tutaj mamy do czynienia z koncesją na nadawanie naziemne, czyli tak naprawdę na telewizję, która dociera do wszystkich odbiorców - dodała. - W moim przekonaniu kluczem do wyjaśnienia tej sytuacji jest słowo "naziemna" i miejsce na multipleksie jako, powiedziałbym, dobro rzadkie - powiedział medioznawca doktor Krzysztof Grzegorzewski.

W czwartek ma się zebrać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Po raz kolejny może odbyć się głosowanie w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN7. Obecna wygasa 25 lutego, a KRRiT do tej pory nie podjęła decyzji o przyznaniu koncesji na kolejny okres, mimo spełnienia przez nadawcę wszystkich warunków. Poprzednie głosowanie w tej sprawie odbyło się podczas wtorkowego posiedzenia KRRiT. Za przedłużeniem koncesji dla TVN7 zagłosowało troje członków Rady, przeciwko było dwóch. Aby przedłużyć koncesję wymagane są cztery głosy "za". 

Wniosek do KRRiT o jej przedłużenie na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku. Na decyzję Rady stacja czeka już ponad rok. Podobnie jak w przypadku stacji TVN24 - której odnowiono koncesję po 18 miesiącach oczekiwania - nie ma żadnych przesłanek, które uzasadniałyby tak olbrzymie opóźnienie.

KOMUNIKAT TVN GRUPA DISCOVERY W SPRAWIE KONCESJI TVN7

TVN7 wciąż bez przedłużonej koncesji
TVN7 wciąż bez przedłużonej koncesjiTVN24

Wiercińska-Krużewska: to dotyczy dużo większej liczby widzów niż w przypadku TVN24

Agnieszka Wiercińska-Krużewska, adwokat, partner w kancelarii Wierciński, Kwieciński, Baehr, mówiła w TVN24 w czwartek, że "trochę jesteśmy w takiej sytuacji, w jakiej byliśmy jesienią w przypadku koncesji dla TVN24". - Oczywiście ta sytuacja jest troszeczkę inna, dlatego że tutaj mamy do czynienia z koncesją na nadawanie naziemne, czyli tak naprawdę na telewizję, która dociera do wszystkich odbiorców i do wszystkich posiadaczy telewizorów, czyli nie tylko takich, którzy posiadają anteny satelitarne, ale także takie normalne, stare anteny. To dotyczy dużo większej liczby widzów niż w przypadku TVN24 - stwierdziła.

Oceniła, że "trudno jest przewidzieć działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji", ponieważ "powinny być podjęte wiele miesięcy temu". - W normalnej procedurze przedłużenie koncesji nie wymaga badania ponownie podstaw do tego, żeby takiej koncesji udzielić. W związku z tym zwykle działania organu, jakim jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji były automatyczne, czyli w przypadku przedłużenia koncesji organ po prostu przedłużał koncesję na kolejne 10 lat i w ten sposób te prawa, które podmiot, nadawca telewizyjny nabył na podstawie pierwotnie udzielanej koncesji były gwarantowane i były przedłużane - wyjaśniła. 

Edward Miszczak o koncesji dla TVN7. Cała rozmowa
Edward Miszczak o koncesji dla TVN7. Cała rozmowaTVN24

- Wszystko się rozbija o to, jak członkowie Krajowej Rady będą głosowali. W tej chwili mają bardzo mało czasu, dlatego że w przypadku telewizji naziemnej i w przypadku koncesji na nadawanie naziemne jest troszeczkę inna procedura, dlatego że ona zakłada jeszcze dodatkowo uzgodnienia pomiędzy prezesem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji a Urzędem Komunikacji Elektronicznej. W związku z tym to nie jest tak, jak było w przypadku nadawania satelitarnego, które z chwilą ogłoszenia przedłużenia koncesji już było wykonalne dla nadawcy. Tu mamy jeszcze jeden element, który po prostu zabiera ten czas - dodała. 

Wiercińska-Krużewska: w przypadku TVN24 ta dyskusja doprowadziła do przedłużenia koncesji

Przypomniała, że koncesja TVN7 to koncesja na nadawanie programu rozrywkowego. - Po pierwsze, dociera on do wszystkich widzów i dociera bezpłatnie, a po drugie, dostarcza nam nie tylko i wyłącznie informacje, ale także rozrywkę - seriale, które większość osób lubi i ogląda i są nadawane od wielu, wielu lat. Przerwanie nadawania TVN7 pozbawi bardzo dużą grupę odbiorców tego kontentu, tej zawartości, która w TVN7 jest - mówiła. 

- Dyskusja jest cały czas ta sama, czyli taka obawa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, że przedłużając koncesję narusza jeden z artykułów Ustawy o radiofonii i telewizji mówiący o tym, że koncesja, z perspektywy większości prawników, powinna być udzielona podmiotowi, który jest pośrednio kontrolowany przed podmiot zagraniczny, ale ten podmiot zagraniczny ma swoją siedzibę na terytorium Unii Europejskiej - opisywała Wiercińska-Krużewska. 

Jej zdaniem "to, co dziwi to to, że po pierwsze w przypadku TVN24 ta dyskusja doprowadziła jednak do przedłużenia koncesji". - Po drugie, w międzyczasie próba uchwalenia zmian projektu ustawy, który mówił o tym, że ten artykuł Ustawy o radiofonii i telewizji należy rozumieć właśnie inaczej, niż rozumiany jest w tej chwili, została zawetowana przez prezydenta. W związku z tym prezydent wyraził swoją opinię co do tego, w jaki sposób należy rozumieć obecną Ustawę o radiofonii i telewizji - stwierdziła ekspertka. 

Zauważyła, że to, na co zwrócił uwagę prezydent, to to, że "prawa nabyte inwestorów powinny być chronione". - W związku z tym nie można zmieniać zasad gry w trakcie jej obowiązywania - wyjaśniła. 

Duda: Mówimy o spółce, która niedawno uzyskała koncesję. Państwo udzieliło zgody na emisję telewizyjną
Duda: Mówimy o spółce, która niedawno uzyskała koncesję. Państwo udzieliło zgody na emisję telewizyjną

Medioznawca: kluczem do wyjaśnienia tej sytuacji jest słowo "naziemna" i miejsce na multipleksie

Doktor Krzysztof Grzegorzewski, medioznawca z Uniwersytetu Łódzkiego powiedział, że sytuacja jest "zdumiewająca, bo już także z wypowiedzi prawników na antenie i nie tylko wynika, że ta koncesja zgodnie z prawem powinna być przedłużona".

- Ale w zasadzie mówi się, jest takie popularne powiedzenie, że jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jeśli nie zaś o pieniądze, to o wpływy. W moim przekonaniu kluczem do wyjaśnienia tej sytuacji jest słowo "naziemna" i miejsce na multipleksie jako, powiedziałbym, dobro rzadkie - dodał. Medioznawca zaznaczył, że multipleks obejmuje co najmniej 98,5 procent powierzchni kraju. 

Mówił, że "jeżeli dojdzie do sytuacji, w której TVN7 jako telewizja nadająca treści czysto rozrywkowe, szalenie popularne, cieszące się popularnością ze strony widzów i mająca w związku z tym spore udziały w rynku przestanie nadawać, to wtedy oczywiście Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na to miejsce będzie musiała rozpisać konkurs".

- To oczywiście staje się okazja na przykład dla obecnej władzy na to, żeby tam wprowadzić jakiś kanał, który będzie nadawał pewne treści tej władzy przychylne, ale będą to treści, które będą już powszechnie dostępne - dodał Grzegorzewski.

Jak mówił, wydaje się to o tyle może zasadne, że "czasami coś w tym mechanizmie telewizji rządowej się troszeczkę zacina i być może władza tutaj jakieś kroki faktycznie podejmuje". 

- Z medioznawczego punktu widzenia sytuacja jest taka: koncern taki jak TVN Grupa Discovery traci prawo do nadawania kanału, który nadaje treści rozrywkowe. Oznacza to pewne wymierne straty. Wpisuje się to w pewną strategię, którą władza prowadzi, powiedziałbym, z bardzo dużą konsekwencją. Do tego jeszcze obrońcy telewizji mają jeszcze wytrącony z ręki ten argument etosu. Bo tutaj już nie chodzi o dziennikarstwo, nie chodzi już o patrzenie władzy na ręce, a o treści rozrywkowe. Ale za tym idą konkretne straty, de facto bezprawne postępowanie, zamiar, żeby to miejsce na multipleksie jakoś wykorzystać - powiedział Grzegorzewski.

- Chodzi o to, żeby pozbawić widzów jakiejś części rozrywki, żeby jednocześnie uderzyć w cały oczywiście koncern. Nie ma jakichkolwiek przyczyn, oczywiście zgodnych z prawem, ze zdrowym rozsądkiem i funkcjonowaniem w ogóle telewizji w systemach medialnych na świecie - dodał.

- Wygląda mi to trochę na grę nerwów i jako takie staje się coraz bardziej niepoważne - ocenił. 

TVN7

TVN7 to jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stacji w Polsce, działająca nieprzerwanie od 2002 roku. Od tego czasu kanał dynamicznie się rozwijał i obecnie zajmuje 4. miejsce wśród najchętniej oglądanych stacji w grupie komercyjnej 16-49. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową. Blisko 30 procent widzów ogląda go w telewizji naziemnej, czyli całkowicie za darmo. 

Czytaj również: TVN7 bez koncesji. Oświadczenie pełnomocnika TVN Grupa Discovery

Treści produkowane przez TVN7 mają charakter lokalny. W 2021 roku aż 8 z TOP10 najpopularniejszych programów stacji stanowiły produkcje polskie. Programy wyprodukowane w Polsce wypełniają około 70 procent całego czasu antenowego Siódemki. Kanał wspiera polskie firmy i inwestuje w Polsce, promuje polskie filmy poprzez pasmo polskich poniedziałków. Co roku 1,5 procent przychodu grupy TVN Discovery zostaje odprowadzone do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wspierając polską kinematografię.

Kampania informacyjna, widzowie mogą zwracać się do KRRiT

W związku z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym TVN7 rozpoczęła się kampania informacyjna. W spocie gwiazdy stacji zapraszają do wspólnej zabawy, a także przypominają, że największy kanał rozrywkowy w Polsce może niedługo zakończyć nadawanie.

Największy kanał rozrywkowy w Polsce może niedługo zakończyć nadawanie. Rusza kampania informacyjna

Widzowie mogą wyrazić solidarność z kanałem, zwracając się do KRRiT o niezwłoczne przyznanie koncesji.

Napisz w obronie TVN7: SKARGI@KRRIT.GOV.PL

TVN7 wciąż bez koncesjiTVN24

Autorka/Autor:mart,js/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: fakty

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Najważniejsze pytanie dla mnie jest takie, jak to jest możliwe i jak pan sędzia mógł w ogóle wpaść na taki pomysł? - mówił w "Faktach po Faktach" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar. Odniósł się do sprawy Tomasza Szmydta zamieszanego w aferę hejterską, który zwrócił się do białoruskich władz o azyl.

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Źródło:
TVN24

Nie żyje Jacek Zieliński, wielki polski kompozytor, muzyk, współtwórca Skaldów - poinformowała w mediach społecznościowych krakowska Piwnica pod Baranami. Jacek Zieliński miał 77 lat.

Nie żyje Jacek Zieliński. Był współtwórcą grupy Skaldowie

Nie żyje Jacek Zieliński. Był współtwórcą grupy Skaldowie

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Rozumiem działanie prezesa Kaczyńskiego z wystawieniem Daniela Obajtka jako działania profrekwencyjne. Obajtek, jak nikt inny, zadziała na zmobilizowanie elektoratu Platformy Obywatelskiej - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

Marcin Mastalerek: Kaczyński dba o frekwencję, Tusk już to wykorzystuje

Marcin Mastalerek: Kaczyński dba o frekwencję, Tusk już to wykorzystuje

Źródło:
TVN24

Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny potwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że rozmawia z Kancelarią Prezydenta w sprawie poparcia nowelizacji ustawy o KRS. Ocenił, że to "ostatni etap, kiedy można jeszcze coś z panem prezydentem skonsultować i nie narazić się na ryzyko weta".

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Źródło:
TVN24

Trzeba o tym myśleć w kategoriach zagrożenia państwa - tak zwrócenie się sędziego Tomasza Szmydta o azyl na Białorusi komentował w "Tak jest" w TVN24 poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki. - Wygląda na to, że wiedział, że polski wywiad depcze mu już po piętach i nie miał innego wyjścia, tylko zwrócić się do Białorusi o azyl polityczny - komentował natomiast europoseł PiS Kosma Złotowski.

"Najbardziej prawdopodobna" i "chyba jedyna możliwa interpretacja" działań Szmydta

"Najbardziej prawdopodobna" i "chyba jedyna możliwa interpretacja" działań Szmydta

Źródło:
TVN24

Tomasz Szmydt, który uciekł i poprosił o azyl na Białorusi, pozostaje w spisie orzekających sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. W najbliższych tygodniach miał się zajmować m.in. sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa państwa.

Sprawy klauzul "tajne" i "NATO SECRET". Tym miał się zajmować sędzia Szmydt

Sprawy klauzul "tajne" i "NATO SECRET". Tym miał się zajmować sędzia Szmydt

Źródło:
PAP

Sędzia Tomasz Szmydt, który miał poprosić o azyl na Białorusi, pracował między innymi w tak zwanej neo-KRS, był również jednym z bohaterów afery hejterskiej. "Marzył, by być niezależnym w tym, co robi" - czytamy w wydaniu kwartalnika "Krajowa Rada Sądownictwa" sprzed ponad dekady. Kim jest sędzia Tomasz Szmydt i co jeszcze o nim wiemy?

Tomasz Szmydt. Co wiemy o sędzim, który poprosił o azyl na Białorusi

Tomasz Szmydt. Co wiemy o sędzim, który poprosił o azyl na Białorusi

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na terenie jednej ze szkół średnich w Łomży 15-letni uczeń został postrzelony z broni pneumatycznej. Trafił do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą jest inny uczeń - poinformował TVN24 starszy posterunkowy Konrad Karwacki z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Strzały w szkole w Łomży. Ranny 15-latek

Strzały w szkole w Łomży. Ranny 15-latek

Źródło:
TVN24

Dwóch policjantów i jeden biegły weszli w poniedziałek do krakowskiego Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Żeromskiego. Jest to związane ze śledztwem prowadzonym w związku z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. W TVN24 ujawniliśmy nagranie, na którym widać lekarza podłączonego do kroplówki w czasie przyjmowania pacjentów. Miał zażywać silnie uzależniające środki.

Policja i biegły w szpitalu, w którym lekarz miał zażywać fentanyl 

Policja i biegły w szpitalu, w którym lekarz miał zażywać fentanyl 

Źródło:
TVN24

W Urzędzie Morskim w Szczecinie podpisano umowę na przygotowanie studium wykonalności i raportu środowiskowego dla wschodniego toru podejściowego do portu w Świnoujściu. Wartość umowy wynosi blisko 10 milionów złotych. Powstanie toru jest kluczowe dla budowy w Świnoujściu terminala obsługującego wielkie kontenerowce.

Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Jest ważna decyzja

Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Jest ważna decyzja

Źródło:
PAP

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poprosiła o wyjaśnienia dotyczące problemów z nagłośnieniem od firmy obsługującej uroczystość z okazji Dnia Strażaka. To pokłosie sytuacji, do której doszło podczas wystąpienia ministra spraw wewnętrznych Marcina Kierwińskiego.

Problemy podczas wystąpienia Kierwińskiego. Straż pożarna chce wyjaśnień od firmy nagłaśniającej uroczystość

Problemy podczas wystąpienia Kierwińskiego. Straż pożarna chce wyjaśnień od firmy nagłaśniającej uroczystość

Źródło:
tvnwarszawa.pl, TVN24, PAP

Kilka dni temu na A2 w pobliżu Mińska Mazowieckiego pojawił się łoś. Doszło do zderzenia, w wyniku którego do szpitala na badania przewieziono pięć osób, w tym troje dzieci. Zwierzę nie przeżyło. Jak to możliwe, że łoś dostał się na ogrodzoną autostradę? Pytamy zarządcę drogi.

Pięć osób w szpitalu, łoś nie żyje. Jak przedarł się na autostradę

Pięć osób w szpitalu, łoś nie żyje. Jak przedarł się na autostradę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Około 40 osób brało udział w bójce na Placu Wolności w Głownie (Łódzkie). Policja, która pojawiła się na miejscu, nikogo już jednak nie zastała, a film, który pojawił się w sieci, zniknął. Władze miasta poprosiły o zwiększenie liczby patroli i zapowiedziały, że powstanie nowoczesny monitoring.

Bójka z udziałem kilkudziesięciu osób w centrum miasta

Bójka z udziałem kilkudziesięciu osób w centrum miasta

Źródło:
tvn24.pl

Były poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz J. został skazany w sprawie korupcji oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Ma trafić do więzienia.

Były poseł PiS skazany na więzienie

Były poseł PiS skazany na więzienie

Źródło:
PAP

W propagandowych białoruskich mediach sędzia Tomasz Szmydt, znany z afery hejterskiej, powiedział, że podpisał "rezygnację ze stanowiska sędziego Rzeczypospolitej Polskiej ze skutkiem natychmiastowym". - Poproszę ambasadę białoruską o przekazanie tego dokumentu stronie polskiej - dodał. Ostro komentuje to szef MSZ Radosław Sikorski.

Tomasz Szmydt o "dokumencie dla strony polskiej". Sikorski: Zdrajca. Pytanie, od kiedy

Tomasz Szmydt o "dokumencie dla strony polskiej". Sikorski: Zdrajca. Pytanie, od kiedy

Źródło:
tvn24.pl

"Zachód czy Wschód? Europa czy Rosja? KO czy PiS?" - napisał w mediach społecznościowych Donald Tusk, podkreślając, że "to są wybory, przed którymi staje dziś Polska". Jak ocenił szef rządu, "każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych faktach, które potwierdzają takie właśnie znaczenie tych wyborów".

Donald Tusk o "wyborach, przed którymi staje dziś Polska". "Niech nikt dłużej nie udaje, że tego nie widzi"

Donald Tusk o "wyborach, przed którymi staje dziś Polska". "Niech nikt dłużej nie udaje, że tego nie widzi"

Źródło:
tvn24.pl

Gdzie jest burza? W poniedziałek 06.05 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Pada deszcz i wieje porywisty wiatr. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wieczór głośny od grzmotów

Gdzie jest burza? Wieczór głośny od grzmotów

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Ile włożyć do koperty z okazji pierwszej komunii świętej? To pytanie pojawia się wśród Polaków od lat na przełomie kwietnia i maja, kiedy młodzi członkowie ich rodzin przystępują do wspomnianego sakramentu. Odpowiedź brzmi: "to zależy", między innymi od tego, jaki jest stopień naszego pokrewieństwa z dzieckiem. Rodzice, chrzestni, dziadkowie czy wujkowie - w każdym z tych przypadków kwoty mogą być nieco inne.

Pierwsza komunia święta. Ile włożyć do koperty?

Pierwsza komunia święta. Ile włożyć do koperty?

Źródło:
tvn24.pl

"Polityczne zwycięstwo Donalda Tuska", "okazja do odwrócenia losu" i konsekwencja "bardziej prounijnego kursu" Polski - tak europejskie media komentują decyzję Komisji Europejskiej o zakończeniu procedury z artykułu 7 przeciwko Polsce.

"Polityczne zwycięstwo Donalda Tuska". Zagraniczne media o decyzji KE w sprawie artykułu 7

"Polityczne zwycięstwo Donalda Tuska". Zagraniczne media o decyzji KE w sprawie artykułu 7

Źródło:
Politico, Reuters, Euronews, Financial Times, tvn24.pl

Dla tych młodych ludzi - studenta, aktywistki, pracowniczki unijnej instytucji - wybory europejskie to, jak mówią, ich być albo nie być. Unia Europejska dała im możliwości, których nie mieli w ich wieku ich rodzice. Młodzi studiują na europejskich uniwersytetach w międzynarodowym towarzystwie.

Młodzi włączają się w kampanię profrekwencyjną przed wyborami. "Nie znamy innej rzeczywistości i nie chcemy znać"

Młodzi włączają się w kampanię profrekwencyjną przed wyborami. "Nie znamy innej rzeczywistości i nie chcemy znać"

Źródło:
Fakty TVN

Były prezes Orlenu i kandydat w wyborach europejskich Daniel Obajtek opublikował w mediach społecznościowych nagranie wideo z Bachorza w gminie Dynów. - To nie jest Budapeszt - mówił, nawiązując do doniesień o swoim pobycie na Węgrzech.

Daniel Obajtek odnaleziony. "To nie jest Budapeszt"

Daniel Obajtek odnaleziony. "To nie jest Budapeszt"

Źródło:
tvn24.pl

Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że nie chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej, ale swój przekaz w kampanii do europarlamentu buduje na negatywnych obrazach wspólnoty. Przedstawiamy główne fałszywe narracje PiS o UE. Eksperci wyjaśniają, na czym polega ta strategia mobilizowania elektoratu "do walki o suwerenność" zamiast "przepisami dotyczącymi krzywizny banana".

Suwerenność, Zielony Ład, euro… Fałszywe narracje PiS o Unii Europejskiej

Suwerenność, Zielony Ład, euro… Fałszywe narracje PiS o Unii Europejskiej

Źródło:
Konkret24

Kuba Wojewódzki zdradził, kto wystąpi w kolejnym odcinku jego show. We wtorek na jego kanapie zasiądą aktor Michał Czernecki i influencerka Julia Żugaj. Start punktualnie o godzinie 22.40 w TVN i w Playerze. 

Julia Żugaj i Michał Czernecki gośćmi Kuby Wojewódzkiego

Julia Żugaj i Michał Czernecki gośćmi Kuby Wojewódzkiego

Źródło:
TVN24.pl

Już w najbliższą sobotę w szwedzkim Malmö odbędzie się 68. finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Poprzedzą go dwa półfinały. Te odbędą się we wtorek, 7 maja, i w czwartek, 9 maja. Podczas nich wszystkich widzowie będą mogli głosować na swoje ulubione piosenki. Które z nich są obecnie najpopularniejsze?  

Najpopularniejsze piosenki Eurowizji 2024. Zestawienie  

Najpopularniejsze piosenki Eurowizji 2024. Zestawienie  

Źródło:
TVN24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24