TVN24 | Polska

KRRiT nie podjęła decyzji w sprawie koncesji dla TVN7

TVN24 | Polska

Autor:
ads/adso
Źródło:
tvn24.pl
Rusza kampania informacyjna w związku z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym TVN7
Rusza kampania informacyjna w związku z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym TVN7
wideo 2/2
Wiosenny spot kanału TVN7

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wtorkowym posiedzeniu nie rozstrzygnęła sprawy przedłużenia koncesji dla TVN7. Stacja złożyła wniosek w tej sprawie ponad rok temu.

Za przedłużeniem koncesji dla TVN7 zagłosowało troje członków Rady, przeciwko było dwóch. Aby przedłużyć koncesję, wymagane są cztery głosy "za". KRRiT kolejny raz ma się zebrać w czwartek. Jak dowiedział się reporter TVN24, na tym posiedzeniu również będzie mowa o TVN7.

Reporter TVN24 w rozmowie z rzeczniczką KRRiT Teresą Brykczyńską pytał, jak proces przedłużenia koncesji dla TVN7 ma się do decyzji w sprawie TVN24 i zawetowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy lex TVN. - Na pewno Krajowa Rada bierze pod uwagę argumenty pana prezydenta. Niemniej, Rada jest niezależnym organem konstytucyjnym. Decyzje są podejmowanie absolutnie niezależnie - powiedziała Brykczyńska.

Obecna koncesja dla TVN7 wygasa 25 lutego. Wniosek do KRRiT o jej przedłużenie na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku. Na decyzję Rady stacja czeka już ponad rok. Podobnie jak w przypadku stacji TVN24 - której odnowiono koncesję po 18 miesiącach oczekiwania - nie ma żadnych przesłanek, które uzasadniałyby tak olbrzymie opóźnienie.

Czytaj więcej: Komunikat TVN Grupa Discovery

TVN7

TVN7 to jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stacji w Polsce, działająca nieprzerwanie od 2002 roku. Od tego czasu kanał dynamicznie się rozwijał i obecnie zajmuje 4. miejsce wśród najchętniej oglądanych stacji w grupie komercyjnej 16-49. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową. Blisko 30 proc. widzów ogląda go w telewizji naziemnej, czyli całkowicie za darmo. 

Treści produkowane przez TVN7 mają charakter lokalny. W 2021 roku aż 8 z TOP10 najpopularniejszych programów stacji stanowiły produkcje polskie. Programy wyprodukowane w Polsce wypełniają około 70 proc. całego czasu antenowego Siódemki. Kanał wspiera polskie firmy i inwestuje w Polsce, promuje polskie filmy poprzez pasmo polskich poniedziałków. Co roku 1,5 proc. przychodu grupy TVN Discovery zostaje odprowadzone do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wspierając polską kinematografię.

Rusza kampania informacyjna w związku z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym TVN7
Wiosenny spot kanału TVN7

Prezydent "spojrzał na sprawę zdroworozsądkowo" i zawetował lex TVN

Prezydent Andrzej Duda zawetował lex TVN pod koniec grudnia ubiegłego roku. Uzasadniając swoją decyzję mówił, że "jako prezydent musi się wznieść ponad spory i spojrzeć na sprawę zdroworozsądkowo".

- Większość współobywateli nie chce kolejnych sporów i moim zadaniem jako prezydenta jest działać tak, aby tych sporów uniknąć, stąd właśnie taka a nie inna decyzja - mówił wtedy prezydent.

Dodał, że wetując lex TVN, rozważał m.in. kwestie ochrony prawa własności, ochrony zasady swobody działalności gospodarczej i ochrony interesów w toku.

Autor:ads/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości