"Pozwolę sobie nie komentować słów o zielonej wyspie onkologicznej"

Źródło:
TVN24
"Pozwolę sobie nie komentować słów o zielonej wyspie onkologicznej"
"Pozwolę sobie nie komentować słów o zielonej wyspie onkologicznej"TVN24
wideo 2/4
"Pozwolę sobie nie komentować słów o zielonej wyspie onkologicznej"TVN24

Pacjentów onkologicznych jest obecnie znacznie więcej niż było jeszcze rok temu o tej samej porze. I oni trafiają do nas w dużo bardziej zaawansowanym stadium choroby - mówiła w "Faktach po Faktach" doktor Magda Wiśniewska, kierownik Szpitala Tymczasowego w Szczecinie. Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, odnosząc się do słów ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, przekonywał zaś, że "nie ma czegoś takiego jak 'zielona wyspa onkologiczna'".

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski, przedstawiając we wtorek w Sejmie informację na temat sytuacji w ochronie zdrowia, powiedział, że "onkologia jako taka, przez cały czas pandemii, nie była dotknięta tą daniną, czy koniecznością wygospodarowania łóżek na walkę z covidem". - Była otoczona buforem bezpieczeństwa i specjalnymi warunkami działania – zapewnił minister.

– Wiele razy w pytaniach padały zarzuty, że walka z COVID-19 odbywa się kosztem onkologii. Absolutnie chce powiedzieć, że to jest manipulacja. W sensie systemowym onkologia jest zieloną wyspą i nie ma żadnych zakusów, by tworzyć oddziały covidowe, które obsługiwałyby pacjentów nieonkologicznych – powiedział Niedzielski.

ZOBACZ CAŁE "FAKTY PO FAKTACH" NA TVN24 GO >>>

O sytuacji pacjentów onkologicznych w czasie pandemii rozmawiali goście sobotnich "Faktów po Faktach": doktor Magda Wiśniewska, kierownik Szpitala Tymczasowego w Szczecinie oraz Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

"Cały czas goni nas onkologia"

Zapytana o słowa ministra doktor Magda Wiśniewska odparła: - Pozwolę sobie nie komentować słów o "zielonej wyspie onkologicznej".

- W tej chwili staramy się myśleć o tym, że istnieją także pacjenci i życie poza COVID-em. Chorzy niestety cierpią na tym, że cały system ochrony zdrowia w tej chwili jest nakierowany przede wszystkim na leczenie koronawirusa. Łóżek ubywa, zabiegów także jest mniej, chociaż stajemy na głowie, rzęsach i innych częściach ciała, by te zabiegi onkologiczne były zawsze priorytetem i mogły się odbywać - mówiła kierownik Szpitala Tymczasowego w Szczecinie.

Jak wskazała, oprócz tego, że jest to szpital tymczasowy, to prowadzi jednocześnie "normalną działalność pozacovidową z prawie stuprocentowym obłożeniem łóżek na wszystkich pozostałych oddziałach". - Staramy się przede wszystkim przyjmować pacjentów onkologicznych i tych z bezporednim zagrożeniem życia - podkreśliła. I dodała: - Cały czas nas goni onkologia.

Zwróciła uwagę, że pacjentów onkologicznych jest obecnie znacznie więcej niż było jeszcze rok temu o tej samej porze. - Oni trafiają do nas w dużo bardziej zaawansowanym stadium choroby niż rok temu. Być może ten strach przed pandemią spowodował, że dostanie się do lekarza było problematyczne. Takich stadiów rozwoju choroby nowotworowej, jakie obserwujemy teraz, ja nie widziałam już dawno - wyznała dr Wiśniewska.

"Onkologia cierpi i to bardzo"
"Onkologia cierpi i to bardzo"TVN24

"Onkologia cierpi i to bardzo"

- Nie ma czegoś takiego, jak "zielona wyspa onkologiczna" - zgodził się Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Zaznaczył, że onkologia mogła nie ucierpieć wyłącznie w instytutach onkologii, "które w pierwszej i drugiej fali walki z pandemią były oszczędzone" i nie tworzono tam łóżek covidowych. - Natomiast gdy mówimy o szpitalach takich jak (krakowski - red.) Szpital Uniwersytecki, który zgodnie ze statystykami NFZ jest największym ośrodkiem onkologicznym na terenie Małopolski, to proszę mi wierzyć, że onkologia cierpi i to bardzo - przekonywał gość "Faktów po Faktach".

Jak mówił Jędrychowski, spadek liczby procedur onkologicznych realizowanych w szpitalach jest olbrzymi. - Wynika on wprost z tego, że część oddziałów, które zajmowały się onkologią, została przekształcona w oddziały covidowe, a z drugiej strony to jest kwestia dostępu do łóżek intensywnej terapii - tłumaczył. Podkreślił, że jedno z drugim jest skorelowane.

Zwrócił uwagę, że przy rozległych zabiegach onkologicznych w wielu przypadkach pacjent nawet po udanym zabiegu wymaga leczenia na intensywnej terapii. - A te łóżka kolejnymi decyzjami są ograniczane - wskazał Jędrychowski.

Radziwiłł: żaden ośrodek onkologiczny nie został wykluczony z normalnego funkcjonowania
Radziwiłł: żaden ośrodek onkologiczny nie został wykluczony z normalnego funkcjonowaniaTVN24

"Łóżka znikają w ekspresowym tempie"

- Mamy w tej chwili wolne łóżka, ale one w tempie ekspresowym znikają - powiedziała kierownik Szpitala Tymczasowego w Szczecinie. Zwróciła uwagę, że jeszcze trzy tygodnie temu jej placówka była "szpitalem zapasowym", gdzie przebywało kilkunastu, do trzydziestu chorych na COVID-19. - W tej chwili tych chorych mamy siedemdziesięciu i codziennie przyjmujemy kilkunastu nowych. Myślę, że do końca przyszłego tygodnia wszystkie miejsca w tej lokalizacji się zapełnią - oceniła.

Jej najmłodszy pacjent covidowy miał 22 lata. - Udało się go wypisać do domu po 24-dniowej hospitalizacji - dodała. Jak mówiła, jeszcze w fali listopadowo-grudniowej chorzy w przedziale wiekowym 40-50 lat to były pojedyncze przypadki. - W tej chwili połowa chorych, których mam w szpitalu tymczasowym, to są chorzy 30- lub 40-letni, czyli jeszcze młodsi. Osoby starsze stanowią obecnie jakieś 45-55 procent populacji chorych w szpitalu tymczasowym w Szczecinie - zaznaczyła.

Jej zdaniem jest to efekt szczepień, ale także pojawieniem się brytyjskiej odmiany koronawirusa.

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie również przyznał, że "sytuacja zasadniczo zmieniła się na gorsze w ciągu ostatnich tygodni". - Wolne łóżka jeszcze są, ale wyłącznie dlatego, że praktycznie co trzy dni tworzymy nowy oddział covidowy - zauważył.

Jak wskazał, tylko w ciągu ostatniego tygodnia w jego placówce utworzono ponad 100 miejsc ogólnointernistycznych dla pacjentów covidowych i kilkanaście miejsc intensywnej terapii. - Oczywiście te łóżka znikają w bardzo szybkim tempie i niestety, statystyka jest taka, że na nasze oddziały trafiają coraz młodsi pacjenci i w coraz cięższym stanie - poinformował. Zaznaczył, że z tlenoterapii korzysta powyżej 90 procent pacjentów. - A tak naprawdę momentami wszyscy nasi pacjenci, bo ci, którzy jej nie potrzebują, wracają do domu - dodał.

Dworczyk: osoby, które nie korzystają ze swojego terminu szczepienia AstrąZeneką trafiają na koniec kolejki
Dworczyk: osoby, które nie korzystają ze swojego terminu szczepienia AstrąZeneką trafiają na koniec kolejkiTVN24

"Spora grupa pacjentów, którzy byli zapisani na szczepienia nie zgłasza się"

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział w sobotę, że "w ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent spadła liczba osób rejestrujących się na szczepienia preparatem AstraZeneca". Jest to związane z obawami, podnoszonymi po stwierdzeniu pojedynczych przypadków wystąpienia zatorów u osób, które przyjmowały ten preparat. O bezpieczeństwie szczepionki zapewniły jednak zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i Europejska Agencja Leków.

- Spora grupa pacjentów, którzy byli zapisani na szczepienia nie zgłasza się, upewniwszy się wcześniej, że jest to AstraZeneca. My staramy się na bieżąco przekonywać, że korzyści płynące ze szczepienia są znacząco wyższe niż potencjalne ryzyko wynikające z ewentualnych objawów ubocznych - mówiła w "Faktach po Faktach" doktor Wiśniewska.

Zachęcała do szczepienia "każdą formą szczepionki, jaka jest dostępna". - Tylko to może spowodować, że wyjdziemy z lockdownu i zaczniemy wracać do normalności - przekonywała.

- U nas sytuacja wygląda podobnie - przyznał Jędrychowski. Zwrócił jednocześnie uwagę, że w jego szpitalu szczepionkę AstraZeneki otrzymują przede wszystkim lekarze i nauczyciele akademiccy. - Tam ten odsetek osób niezgłaszających się był zdecydowanie mniejszy. Być może jest to związane z pewnego rodzaju świadomością, na ile te zdarzenia niepożądane są incydentalne - zaważył. Jak podkreślił, "brak jest dowodów na to, że one są faktycznie związane z podaniem szczepionki".

Autorka/Autor:momo//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Burze przechodziły w środę nad Polską. Do wieczora strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 1200 razy, głównie w związku z podtopieniami i zniszczeniami wywołanymi przez silny wiatr. Szczególnie niebezpieczna sytuacja panowała na Górnym Śląsku, gdzie burze zmiotły dachy i połamały słupy wysokiego napięcia.

Zerwane dachy, połamane słupy. Ponad 1200 interwencji strażaków

Zerwane dachy, połamane słupy. Ponad 1200 interwencji strażaków

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

- Dostaliśmy dowody w związku z Funduszem Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości. Tam jest to wszystko wyszczególnione. Musimy to wszystko przeanalizować, każdy z członków PKW - mówił Ryszard Kalisz w "Faktach po Faktach". - Jeżeli informację przesyła minister sprawiedliwości, trudno tych dowodów nie traktować poważnie - dodał członek Państwowej Komisji Wyborczej.

Kalisz: PKW dostała dowody w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Musimy to przeanalizować

Kalisz: PKW dostała dowody w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Musimy to przeanalizować

Źródło:
TVN24

Po raz drugi małopolscy radni nie wybrali nowego marszałka województwa. Kandydatem był poseł PiS Łukasz Kmita, były wojewoda. - Nastąpiła zdrada ideałów Prawa i Sprawiedliwości - skomentował.

Porażka posła PiS. Województwo nadal bez marszałka

Porażka posła PiS. Województwo nadal bez marszałka

Źródło:
tvn24.pl

Wstrząsająca historia lekarza z Gorzowa Wielkopolskiego. Wrócił do pracy w szpitalu po tym, jak wyszedł z aresztu. Po dwóch miesiącach za kratami okazało się, że areszt dla niego nie był zasadny. Dwa tysiące lekarzy z całej Polski napisało list, w którym podkreślają, że zasadny nie jest też zarzut zabójstwa. Doktor Kadukha odłączył terminalnie chorego pacjenta od aparatury podtrzymującej życie. Do prokuratury doniósł na niego kolega z tego samego szpitala.

Usłyszał zarzut zabójstwa, w areszcie spędził dwa miesiące. Lekarz z Gorzowa wrócił do pracy

Usłyszał zarzut zabójstwa, w areszcie spędził dwa miesiące. Lekarz z Gorzowa wrócił do pracy

Źródło:
Fakty TVN

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie aktora i byłego prezentera telewizyjnego - podało Radio Zet. Bartłomiej M. został skazany za gwałt na 16-latce. Wyrok jest prawomocny

Aktor Bartłomiej M. skazany za gwałt na 16-latce

Aktor Bartłomiej M. skazany za gwałt na 16-latce

Źródło:
Radio Zet, tvnwarszawa.pl

- Zarzuty wobec posła Marcina Romanowskiego dotyczą przede wszystkim działania w ramach zorganizowanej grupy, mającej na celu popełnianie przestępstw przez ustalone osoby. To także zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków związane z gospodarowaniem mieniem publicznym - mówił w TVN24 zastępca prokuratora generalnego, prokurator krajowy Dariusz Korneluk. Jak dodał, politykowi Suwerennej Polski grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

"Za te wszystkie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat"

"Za te wszystkie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat"

Źródło:
TVN24

Polacy konsumują mniej niż przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej. Rzeczywiste spożycie indywidualne (AIC) na mieszkańca w Polsce w 2023 roku było 14 procent poniżej średniej unijnej - podał Eurostat. Najwyższy poziom odnotowano w Luksemburgu (38 proc. powyżej średniej UE), Austrii i Holandii (po 17 proc.).

Europejska mapa dobrobytu. Tak wypadła Polska

Europejska mapa dobrobytu. Tak wypadła Polska

Źródło:
PAP

Tysiąc złotych brutto miesięcznie - tyle otrzymają od 1 lipca pracownicy pomocy społecznej, pieczy zastępczej i opieki nad dziećmi do lat trzech. Rada Ministrów przyjęła w środę uchwały w tej sprawie.

Dodatkowy tysiąc złotych do pensji. Jest decyzja

Dodatkowy tysiąc złotych do pensji. Jest decyzja

Źródło:
PAP

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie bronił polityków Suwerennej Polski jeszcze przez chwilę. Wyssie, co uzna za wartościowe. Na końcu w oślej ławce będzie chciał zostawić Ziobrę, Romanowskiego, Wosia - stwierdził w "Faktach po Faktach" senator KO Krzysztof Kwiatkowski. - Z Suwerennej Polski mało co zostanie, prawdopodobnie nic - ocenił Ryszard Petru z Polski 2050.

Kaczyński "wyssie z Suwerennej Polski to, co uzna za wartościowe"

Kaczyński "wyssie z Suwerennej Polski to, co uzna za wartościowe"

Źródło:
TVN24

- Jeżeli słyszymy, że zarzuty dla posła Marcina Romanowskiego oznaczają zagrożenie wyrokiem do lat 15, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o naprawdę poważne przestępstwa - powiedziała w "Kropce nad i" wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer (KO). Komentując aferę wokół Funduszu Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak (Konfederacja) zaznaczył, że "nie zostały ujawnione wydatki z wszystkich funduszy rozdawniczych, które uruchomił PiS".

"PiS liczył, że nigdy nie przegra i nigdy nikt nie sprawdzi, co oni robią"

"PiS liczył, że nigdy nie przegra i nigdy nikt nie sprawdzi, co oni robią"

Źródło:
TVN24

Prokuratura uchyliła część środków zapobiegawczych wobec dwóch żołnierzy, którzy usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień po strzałach oddanych w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlasie) na granicy z Białorusią.

Decyzja prokuratury w sprawie żołnierzy zatrzymanych po strzałach na granicy

Decyzja prokuratury w sprawie żołnierzy zatrzymanych po strzałach na granicy

Źródło:
tvn24.pl

14-latek od dwóch dni był poszukiwany. Ratownicy wyłowili jego ciało z rzeki Soły w Broszkowicach w gminie Oświęcim. Śledczy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Z rzeki wyłowili ciało chłopca

Z rzeki wyłowili ciało chłopca

Źródło:
PAP

Szczęśliwym finałem zakończyły się czterodniowe poszukiwania 83-latki z gminy Gostynin. W akcję zaangażowali się policjanci i pies tropiący. W odnalezieniu seniorki pomógł też dron. - Kobieta leżała w tak wysokich i gęstych zaroślach, że stojące kilka metrów od niej osoby nie były w stanie jej dostrzec - opisała policja.

Przez cztery dni szukali 83-latki. Wypatrzył ją policyjny dron

Przez cztery dni szukali 83-latki. Wypatrzył ją policyjny dron

Źródło:
PAP

Woda z zalanej po burzy ulicy Przyczółkowej wdarła się do autobusu miejskiego linii 519, jadącego z Powsina do centrum Warszawy. Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24.

"Powódź" w miejskim autobusie

"Powódź" w miejskim autobusie

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Policjanci odnaleźli w środę przed południem zwłoki zaginionej 39-letniej Natalii spod Poznania. Jej poszukiwania trwały od piątku. Ciało kobiety odnaleziono w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania, około 10 kilometrów od domu. Funkcjonariusze zatrzymali jej męża, który zgłosił jej zaginięcie. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Faktów TVN, kobieta chciała się rozwieść z mężczyzną.

"Nie powiedziała, gdzie jedzie". Co wiemy o zaginięciu i śmierci 39-letniej Natalii

"Nie powiedziała, gdzie jedzie". Co wiemy o zaginięciu i śmierci 39-letniej Natalii

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci odnaleźli zwłoki zaginionej 39-letniej Natalii spod Poznania. Ciało odnaleziono w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania. Mąż kobiety został zatrzymany. 15 czerwca zgłosił jej zaginięcie. Ciało kobiety znaleziono około 10 kilometrów od domu.

Poszukiwana 39-letnia Natalia nie żyje. Zatrzymano jej męża

Poszukiwana 39-letnia Natalia nie żyje. Zatrzymano jej męża

Źródło:
tvn24.pl

W 2024 roku rekordowa liczba milionerów może opuścić Wielką Brytanię - piszą zagraniczne media. Krezusów miałaby "zmusić" do opuszczenia kraju przede wszystkim zapowiadana przez prowadzącą w sondażach Partię Pracy reforma podatkowa. Nadchodzące wyborcze rozstrzygnięcie może znacząco zmniejszyć atrakcyjność kraju, będącego niegdyś ziemią obiecaną dla najbogatszych.

Ryzyko wielkiego exodusu milionerów

Ryzyko wielkiego exodusu milionerów

Źródło:
CNN

Rolnik z Wielkiej Brytanii opowiedział mediom, jak po pół wieku odzyskał swój zegarek znanej luksusowej marki, o którym myślał, że został zjedzony przez krowę. - Nie myślałem, że kiedykolwiek jeszcze go zobaczę - przyznał James Steel w rozmowie z BBC.

"Zjedzony przez krowę" cenny zegarek odnaleziony po 50 latach

"Zjedzony przez krowę" cenny zegarek odnaleziony po 50 latach

Źródło:
BBC, Daily Star

Były prezes Orlenu Daniel Obajtek, który zdobył mandat do europarlamentu z ramienia PiS, stawił się w środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie i został przesłuchany w charakterze świadka - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Skiba. - Wpłynęły bardzo interesujące dokumenty, które są cały czas analizowane - mówił Skiba. Prokurator krajowy Dariusz Korneluk w "Tak jest" powiedział, że Obajtek był przesłuchany w charakterze świadka, ale "charakter może się zmienić". - Będzie decydował o tym prokurator referent po zgromadzeniu pełnej dokumentacji - dodał.

Daniel Obajtek stawił się w warszawskiej prokuraturze

Daniel Obajtek stawił się w warszawskiej prokuraturze

Źródło:
PAP

56-latek poszukiwany 19 listami gończymi i dwoma europejskimi nakazami aresztowania został zatrzymamy w czeskich Pardubicach. Ma na koncie liczne oszustwa i przywłaszczenia, a w więzieniu spędzi co najmniej 17 lat.

Szukali go 19 listami gończymi, w więzieniu spędzi 17 lat

Szukali go 19 listami gończymi, w więzieniu spędzi 17 lat

Źródło:
PAP

Spar Group, właściciel Spar Polska, podjął decyzję o opuszczeniu polskiego rynku. Spółka znalazła już nowego nabywcę, który przejmie sklepy oraz będzie kontynuował rozwój biznesu pod tym samym szyldem. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca bieżącego roku.

Duża sieć zmienia właściciela. Co ze sklepami w Polsce?

Duża sieć zmienia właściciela. Co ze sklepami w Polsce?

Źródło:
tvn24.pl

Pożary szaleją w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. W środę lokalne władze poinformowały, że ogień przyczynił się do śmierci co najmniej jednej osoby. Płomienie strawiły do tej pory obszar o powierzchni przekraczającej osiem tysięcy hektarów i wciąż nie zostały opanowane.

Popiół spadał jak śnieg. "Nie wiem, czy jeszcze mamy dom"

Popiół spadał jak śnieg. "Nie wiem, czy jeszcze mamy dom"

Źródło:
Reuters, NM Fire Info, Ruidoso News

Kevin Costner opowiedział o spotkaniu z księciem Williamem, podczas którego następca tronu zdradził mu, co o nim sądziła księżna Diana. Aktor przywołał też pamięcią swoje spotkanie z księżną.

Kevin Costner o niezwykłym wyznaniu księcia Williama. Aktor relacjonuje rozmowę w cztery oczy

Kevin Costner o niezwykłym wyznaniu księcia Williama. Aktor relacjonuje rozmowę w cztery oczy

Źródło:
People, TVN24

Dziewięcioletni Lorenzo Somaschini zmarł kilka dni po wypadku na torze w Brazylii. Informację o śmierci dziecka przekazał organizator wyścigów motocyklowych.

Wypadek na torze. Nie żyje dziewięcioletni motocyklista

Wypadek na torze. Nie żyje dziewięcioletni motocyklista

Źródło:
Reuters

Trwają poszukiwania 73-letniej turystki z Francji, która w piątek zaginęła na greckiej wyspie Sikinos. Tego samego dnia kobieta miała przesłać właścicielowi hotelu wiadomość sugerującą, jakoby uległa wypadkowi. Lokalne służby prowadzą też akcję poszukiwawczą jej 64-letniej znajomej.  

Dwie turystki zaginęły na greckiej wyspie. Wcześniej jedna wysłała niepokojącą wiadomość 

Dwie turystki zaginęły na greckiej wyspie. Wcześniej jedna wysłała niepokojącą wiadomość 

Źródło:
 ANT1, BBC, MEGA, Parapolitika, skai.gr, Tanea,, tvn24.pl

Rząd podczas środowego posiedzenia przyjął projekt ustawy wspierającej działania wojska, policji i Straży Granicznej. Dokument reguluje między innymi "kwestię użycia broni w szczególnych sytuacjach".

Użycie broni "w szczególnych sytuacjach". Jest decyzja w sprawie projektu

Użycie broni "w szczególnych sytuacjach". Jest decyzja w sprawie projektu

Źródło:
PAP, KPRM, X

Janusz Kowalski poinformował w środę rano, że odchodzi z Suwerennej Polski. "Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości" - napisał. W 2022 roku zapowiadał, że prędzej zrezygnuje z bycia posłem niż z bycia członkiem partii Zbigniewa Ziobry, wówczas Solidarnej Polski. Suwerenna Polska opublikowała w mediach społecznościowych komentarz.

Janusz Kowalski odchodzi. Jest komentarz Suwerennej Polski

Janusz Kowalski odchodzi. Jest komentarz Suwerennej Polski

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Janusz Kowalski, który ogłosił odejście z Suwerennej Polski, był jednym z najbardziej znanych i aktywnych polityków partii Zbigniewa Ziobry. W przeszłości zasłynął między innymi z kłótni z Michałem Kołodziejczakiem, zagrzewania do wiwatów z mównicy sejmowej czy kłopotów z tekstem polskiego hymnu. Kowalski niejednokrotnie wywoływał też kontrowersje swoimi wypowiedziami między innymi o relacjach z Unią Europejską czy szczepionkach.

Najsłynniejsze aktywności Janusza Kowalskiego. Kłótnie, wiwaty, kontrowersyjne poglądy

Najsłynniejsze aktywności Janusza Kowalskiego. Kłótnie, wiwaty, kontrowersyjne poglądy

Źródło:
tvn24.pl

Kończy się kompletowanie kierownictwa policji. Nadzór nad pionem kryminalnym obejmie wkrótce Tomasz Michułka, a rektorem Akademii Policji zostanie Agata Malasińska-Nagórny - wynika z informacji tvn24.pl.

Kolejne zmiany na szczytach policji

Kolejne zmiany na szczytach policji

Źródło:
tvn24.pl
Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Zielona granica" znalazła się w dziesiątce najlepszych filmów pierwszego półrocza 2024 roku według amerykańskiego magazynu "The Hollywood Reporter". Nagradzana produkcja Agnieszki Holland została doceniona między innymi za "bezbłędną realizację".

Amerykański magazyn wskazał najlepsze filmy półrocza. Wśród nich nagradzana produkcja z Polski

Amerykański magazyn wskazał najlepsze filmy półrocza. Wśród nich nagradzana produkcja z Polski

Źródło:
The Hollywood Reporter, PAP, tvn24.pl