Onkologia

Onkologia

Wielu osobom hospicjum kojarzy się tylko ze smutkiem czy chorobą. Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie zorganizowała charytatywny piknik, który ma pomóc odczarować ten wizerunek. Na imprezie zbierano także pieniądze, które pomogą sfinansować remont pomieszczeń dla rodzin pacjentów i pracowników. Cały reportaż dostępny w TVN24 GO w cyklu "Blizny. Onkologia".

Adrianna Otręba opowiedziała historię Joanny Malugi - dyrygentki, której chór okazał się najlepszą na świecie firmą przeprowadzkową. Cały odcinek z cyklu "Blizny. Onkologia" do zobaczenia w TVN24 GO.

Na całym świecie złota wstążka stanowi symbol świadomości nowotworów dzieci i nastolatków. W Polsce Kampania Złotej Wstążki tym razem przez cały miesiąc będzie mówiła o białaczce. Bardzo ważna jest profilaktyka, czas ma tu ogromne znaczenie. Z dzielnymi pacjentami i rodzicami rozmawiała Adriana Otręba.

Zaczęło się od kaszlu, ale antybiotyki nie pomogły. U 19-letniego Mateusza lekarze zdiagnozowali chłoniaka w klatce piersiowej. Chłopak jest w trakcie leczenia, ale do wyzdrowienia droga daleka. Ma w tym pomoc specjalna kosztowna terapia, dlatego rodzina prosi o pomoc. Anna Wilczyńska.