dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene, Sławomir Sierakowski, prof. Adam Bodnar

Fakty po Faktach

dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene, Sławomir Sierakowski, prof. Adam Bodnar

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w trakcie spotkania z wyborcami w Kozienicach ubolewała, że rząd nie może odbierać paszportów tym, którzy w Brukseli "kłamią i działają przeciwko Polsce". Przyznała, że zwróci się do Zbigniewa Ziobry, "żeby przemyślał jakieś instrumenty prawne dla tych, którzy szkalują Polskę". Do jej wypowiedzi odnieśli się goście Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w programie "Faktach po Faktach" w TVN24. - Polskie społeczeństwo jest spolaryzowane. W kampanii mobilizuje się swoich, dla których to jest atrakcyjne - oceniła doktor habilitowana Renata Mieńkowska-Norkiene, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, wskazując, że minister klimatu miała w swojej wypowiedzi interes wyborczy. Zdaniem Sławomira Sierakowskiego z Krytyki Politycznej słowa Moskwy nie były "świadomą frazą, żeby coś zyskać wyborczo". - To jest bardziej organiczne i integralne w niej i tego typu politykach. To jest ich mentalność - stwierdził Sierakowski.

 

W dalszej części programu były Rzecznik Praw Obywatelskich profesor Adam Bodnar mówił o protestach w Izraelu, a także o raporcie Departamentu Stanu USA, według którego w Polsce prawa człowieka są naruszane, szczególnie w obszarze wolności mediów i wolności słowa. - Najważniejsze jest to, żeby ten raport był otrzeźwieniem dla polskich władz, żeby ze wzglądu na to, że Stany Zjendoczone pozostają jednym z najważniejszych sojuszników Rzeczpospolitej, pokazywał na jakie rzeczy patrzy administracja amerykańska - powiedział profesor Bodnar. Zaznaczył jednocześnie, że nie wierzy, iż "polskie władze powstrzymają się przed jakimiś praktykami, ale być może w niektórych sytuacjach trochę się zatrzymają".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.