prof. Stanisław Mazur, Jerzy Maria Nowak, Janusz Steinhoff

Fakty po Faktach

prof. Stanisław Mazur, Jerzy Maria Nowak, Janusz Steinhoff

Sprawa jest poważna, jeżeli patrzy się z punktu widzenia wewnętrznego - powiedział Jerzy Maria Nowak, dyplomata i były polski ambasador w Hiszpanii, przy ONZ i przy NATO, komentując ustawę "lex Tusk". W rozmowie z Anitą Werner w "Faktach po Faktach" w TVN24 podkreślił, że "z punktu widzenia międzynarodowego to też jest poważna sprawa w dwóch wartwach - w odniesieniu do pozycji Polski na arenie międzynarodowej i do planów prezydenta po tym, jak odejdzie w przyszłym roku". - Dziwię się panu prezydentowi, że akurat w ten sposób postąpił w sprawie, która ewidentnie narusza konstytucję - dodał. Stwierdził również, że "Polska zaczyna być traktowana przez zachodnich partnerów jako państwo, które odchodzi od wspólnych wartości i zasad". W odczuciu prof. Stanisława Mazura, rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, "to może otworzyć nowy rozdział w naszej historii, rozdział, w którym poszanowanie dla reguł demokracji, praworządności, albo przyzwoitości życia publicznego staje pod znakiem zapytania". Zaznaczył przy tym, że "równie ważne, jak charakteryzowanie oczywistej wadliwości tej ustawy, jest pytanie o konsekwencje, które mogą prowadzić do tego, że przechodzimy z modelu demokratycznego w kierunku modelu zarządzania poprzez komisje polityczne, w którym już nie ma praworządności, wartości, tylko jest polityczna uznaniowość, wola i kaprys". Prof. Mazur zwrócił uwagę, że "to jest coś, co niesie szereg bardzo niebezpiecznych implikacji".Następnie w programie Janusz Steinhoff, przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, wypowiedział się na temat fuzji Orlenu z Lotosem. Jak wynika z raportów finansowych, Orlen stracił na sprzedaży części Lotosu ponad cztery miliardy złotych.

 

Więcej o kulisach fuzji Orlenu z Lotosem w reportażach "Zakładnicy umowy" oraz "Gra pozorów" w "Czarno na białym".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.