Bogdan Zdrojewski, Joanna Mucha, prof. Andrzej Rychard

Fakty po Faktach

Bogdan Zdrojewski, Joanna Mucha, prof. Andrzej Rychard

O relacjach Polski z Ukrainą mówili w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Joanna Mucha (Polska 2050, Trzecia Droga) oraz Bogdan Zdrojewski (senator KO). Rozmówczyni Grzegorza Kajdanowicza określiła posłów Prawa i Sprawiedliwości "dyplo-szkodnikami". - Jako Polska zgromadziliśmy nieprawdopodobny kapitał przez to, że przyjęliśmy Ukraińców do swoich domów, byliśmy pewnego rodzaju hubem dyplomatycznym dla wszystkich krajów, które chciały nieść pomoc Ukrainie. W ciągu paru dni to wszystko zostało roztrwonione przez rząd, który szuka korzyści wyborczych - stwierdziła. Zdrojewski podkreślił, że Ukraina znajduje się w dramatycznej sytuacji, więc "prezydent Zełenski, jeżeli coś chlapnie, to trzeba zrozumieć, w jakiej on jest sytuacji". - Codziennie, co noc, lecą bomby, pociski na miasta, giną ukraińscy cywile, nie tylko żołnierze. My powinniśmy w tej materii być niezwykle powściągliwi, pełni politycznej i międzynarodowej empatii i powinniśmy pamiętać, że obecnie to nasz najważniejszy sąsiad - dodał senator. Rozmówcy Kajdanowicza odnieśli się także do zamieszania wokół filmu Agnieszki Holland "Zielona granica".

 

Następnie w "Faktach po Faktach" prof. Andrzej Rychard (socjolog, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN) odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który w rozmowie z Marcinem Wroną mówił, że "władze zawsze wykorzystują potencjał, jaki mają do dyspozycji, żeby się wspomóc - tak było i będzie". - Jeżeli wykorzystuje się ten potencjał w sposób zgody z prawem to OK, ale tutaj nie o to dokładnie chodzi. Wiemy, że jeśli chodzi o wybory, to jest bardzo wiele elementów nieuczciwości. To jest nie tylko rola mediów, ale także finansowanie, głosowanie za granicą i wiele, wiele innych aspektów - ocenił.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.