Karolina Baca-Pogorzelska, Maksymilian Rigamonti, Tatiana Kolesnychenko, Marek Borowski, Sławomir Dudek, Alicja Defratyka

Fakty po Faktach

Karolina Baca-Pogorzelska, Maksymilian Rigamonti, Tatiana Kolesnychenko, Marek Borowski, Sławomir Dudek, Alicja Defratyka

Jak wygląda codzienność Ukraińców w cieniu wojny? - pytał Piotr Kraśko w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. - Ludzie próbują normalnie żyć nie tylko w Kijowie, ale w całej Ukrainie - odpowiedziała przebywająca w stolicy Ukrainy Karolina Baca-Pogorzelska z tygodnika "Wprost". Zaznaczyła, że duża w tym zasługa ukraińskiej obrony przeciwlotniczej, która "jest wszędzie" i zapewnia bezpieczeństwo. Swój pobyt w okupowanej Ukrainie wspominali również Tatiana Kolesnychenko z Wirtualnej Polski oraz Maksymilian Rigamonti z "Dziennika Gazety Prawnej". Dla Tatiany Kolesnychenko najtrudniejszy był "kontakt z emocjami rodzin". - Ich przeżycia, ich rozpacz, ich ból. Niepewność i stres jest tak wykańczający dla nich - powiedziała Kolesnychenko. Maksymilian Rigamonti stwierdził zaś, że na wojnę "społecznie patrzymy już z pewnym dystansem". - Empatia jest mniejsza, a ta wojna cały czas przecież trwa - mówił Rigamonti.

 

Następnie w programie senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski odniosł się do pomysłu na wspólna listę opozycji na kolejne wybory w Polsce. Stwierdził, że gdyby doszło do porozumienia w 2019 roku i powstawałaby wtedy wspólna lista do Sejmu, to PiS nie rządziłby dzisiaj. - W dalszym ciągu jestem zwolennikiem takiej listy - powiedział Borowski. Dodał również, że jego zdaniem możliwe jest porozumienie pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, Donaldem Tuskiem i Włodzimierzem Czarzastym.

 

W dalszej części programu ekonomiści Alicja Defratyka i doktor Sławomir Dudek rozmawiali o problemie inflacji. - Zakładam, że w wakacje będziemy mieli do czynienia z inflacją na poziomie piętnastu procent. To, czy ona będzie szybowała w górę, zależy od tego, jak potoczy się wojna, i polityki, która jest prowadzona przez naszą władzę - opiniowała Defratyka. Doktor Dudek dodał, że "Rada Polityki Pieniężnej wcisnęła hamulec". - Rząd wciska gaz do dechy, a samochód, czyli nasza gospodarka, szaleje - powiedział doktor Dudek.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.