Krzysztof Śmiszek, Jakub Majmurek, Zuzanna Radzik

Fakty po Faktach

Krzysztof Śmiszek, Jakub Majmurek, Zuzanna Radzik

Pierwsze dni pokazały, że nie zmobilizowaliśmy tych, któzy dali nam mandaty parlamentarne w październiku - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krzysztof Śmiszek (wiceminister sprawiedliwości, Lewica) o wyniku Lewicy w wyborach samorządowych. W rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem podkreślił, że to nie jego ugrupowanie "wywołało temat aborcji tylko marszałek Hołownia, który przełożył debatę i wkurzył bardzo wiele młodych ludzi i kobiet". Jak wskazał, "nie można oczekiwać, że Lewica, która zawsze stała przy prawach kobiet, będzie milczała, bo to nie będzie się opłacać w wyborach". Mówiąc o kampanii do wyborów europejskich, powiedział, że "będzie o wsyzstkim - o prawach człowieka, prawach mniejszości, sprawach socjalnych, zatrudnieniu dla młodych ludzi". Pytany, czy będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego, odparł, że "zobaczymy, jest do dyspozycji". Krzysztof Śmiszek zaznaczył również, że "nie ma dzisiaj żadnej przestrzeni do negocjacji czy renegocjacji umowy koalicyjnej". - Z nią jest jak z konkordatem. Można renegocjować, tylko druga strona musi się zgodzić - dodał. Wiceminister sprawiedliwości wypowiedział się także na temat ustaw ws. aborcji. W jego przekonaniu "na referendum się chyba nie skończy, bo Trzecia Droga nie ma tylu podpisów".

 

Następnie w programie Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") oraz Zuzanna Radzik (teolożka, felietonistka "Tygodnika Powszechnego") rozmawiali na temat komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących aborcji. Według Majmurka "przełom bez wątpienia jest przed nami". Radzik wskazała, że "prawdopodobnie żaden projekt ustawy nie jest do zaakceptowania przez episkopat".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.