Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Paweł Kowal, gen. Mieczysław Bieniek, dr Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Fakty po Faktach

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Paweł Kowal, gen. Mieczysław Bieniek, dr Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że opozycja powinna rozważyć złożenia wniosku o wotum nieufności wobec ministra Czarnka w związku z ujawnionymi informacjami przez dziennikarzy tvn24.pl w sprawie afery "willa plus". Wicemarszałek Ryszard Terlecki przyznał, że złożenie wniosku "jest niepoważne, jak zwykle". - Takie słowa marszałka Terleckiego oznaczają, że chce bronić uwłaszczania się na publicznych pieniądzach ludzi związanych z obozem rządzącym – oceniła w "Faktach po Faktach" Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy. - Publiczne pieniądze powinny być przeznaczane na ciepłe posiłki w szkołach, podwyżki dla nauczycieli, pomoc psychologiczną w dobie kryzysu zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Na to wszystko jednak nie ma pieniędzy, są pieniądze na wille dla bliskich i znajomych – stwierdziła. Według posła Koalicji Obywatelskiej Pawła Kowala "szykuje się w Polsce wielka katastrofa publicznej edukacji". – Jak tego może nie widzieć Przemysław Czarnek? Jak tego mogą nie widzieć politycy PiS? Przecież oni też mają dzieci – zauważył.

 

CZYTAJ TEŻ: WILLA PLUS. MILIONY Z PUBLICZNYCH PIENIĘDZY DLA FUNDACJI BLISKICH PIS 

 

Poniedziałek jest 348. dniem inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę. O sytuacji w Ukrainie z Anitą Werner rozmawiali dr Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie, oraz gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy NATO do spraw transformacji. – Putin chce pokazać, że w rocznicę wojny odnosi sukcesy, przede wszystkim sukcesy militarne. Niestety to właśnie one są najważniejsze w kształtowaniu rosyjskiej opinii publicznej, a także są istotne dla otoczenia Putina – powiedziała Pełczyńska-Nałęcz. - Rosjanie chcą przygotować grunt do ofensywy - zaznaczył gen. Bieniek. Gość "Faktów po Faktach" określił styl walki armi rosyjskiej jako niezwykle brutalny, bo "Rosjanie nie szanują nikogo ani niczego".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.