dr Anna Materska-Sosnowska, prof. Andrzej Rychard, Damian Patecki, dr Maria Banaszak

Fakty po Faktach

dr Anna Materska-Sosnowska, prof. Andrzej Rychard, Damian Patecki, dr Maria Banaszak

Jarosław Kaczyński zapowiedział też, że jego ugrupowanie będzie zbierało podpisy pod żądaniem nowego referendum w sprawie paktu migracyjnego. - Moim zdaniem to jest granie na tym samym, co było wcześniej - skomentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Andrzej Rychard (socjolog, PAN). Jak dodał, nie jest on przekonany, czy to zadziała. Według niego "największy bój jest między PiS a Konfederacją", czyli partiami walczącymi o "zbliżony ideowo elektorat". - Nie wiem, czy rozmaite akcje PiS będą odczytane jako wiarygodne przez część elektoratu Konfederacji - dodał. Goście Piotra Kraśki rozmawiali też na temat przyszłości Lewicy. Dr Anna Materska-Sosnowska (politolożka, UW, Fundacja im. Stefana Batorego) zwróciła uwagę, że "kryzys lewicy jest widoczny też w Europie, ale jak patrzymy na Wielką Brytanię, to widzimy, w jaki sposób idą po władzę". Jak zaznaczyła, "to nie jest tak, że czas lewicy całkowicie przeminął". Wskazała przy tym, że Lewica pozwoliła sobie odebrać socjalne pomysły Prawu i Sprawiedliwości, a wiadomo, że partie centrowe będą zabierały postulaty światopoglądowe. Prof. Andrzej Rychard uznał, że "Lewica nie ma podstawowej odpowiedzi na pytanie, po co właściwie jest". - Niemniej jednak powinna być w takim kraju, jak Polska, bo wciąż są nierówności, ale być może trzeba szukać innych języków - powiedział. Następnie w programie Damian Patecki (anestezjolog, NIL) oraz dr Maria Banaszak (specjalistka psychoterapii uzależnień, MONAR) rozmawiali o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą fentanyl.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.