Rafał Trzaskowski, Jerzy Owsiak, Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski, dr hab. Karolina Wigura, dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, dr Barbara Labuda, Zbigniew Janas

Fakty po Faktach

Rafał Trzaskowski, Jerzy Owsiak, Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski, dr hab. Karolina Wigura, dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, dr Barbara Labuda, Zbigniew Janas

Rafał Trzaskowski w "Faktach po Faktach" w TVN24 mówił, że idąc na wybory "idziemy w kierunku zupełnie nowej Polski - otwartej, demokratycznej, europejskiej i różnorodnej". Prezydent Warszawy poinformował, że w Marszu Miliona Serc wzięło udział ponad milion osób. - Ludzi dziwi to, że PiS prowadzi tylko negatywną kampanię. Oni właściwie przestali obiecywać cokolwiek, prezentować jakąkolwiek wizję Polski. Próbują tylko szczuć, obrażać, posługiwać się kłamstwem i manipulacją. Odmieniają przez wszystkie przypadki nazwisko Donalda Tuska. W tych ostatnich tygodniach jedyną propozycją, która popłynęła z ust polityków PiS-u, to zorganizowanie igrzysk olimpijskich tak, jakby miały uratować i zbawić Polskę - wskazał. Szef WOŚP Jerzy Owsiak zaapelował, by służby nie wprowadzały ludzi w narrację 60-80 tysięcy uczestników marszu, ponieważ "przyjechała cała Polska i ludzie ze świata". - Jeżeli namówimy Polaków, że chcą coś takiego zrobić w niedzielę, że chcą zaryzykować, jaka będzie pogoda i przyjechać po to, bo ktoś ich prosi, bo mówi: zróbmy Marsz Miliona Serc, to nie po to, żeby pochodzić po Warszawie. Przyjechaliśmy tam wszyscy po to, aby porozmawiać, nie złościć się, ale żeby jednoznacznie powiedzieć, że ten system, który teraz panuje, musi się skończyć - wyjaśnił Owsiak. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski powiedział, że "to jest ten czas, kiedy wszyscy musimy przekonać przynajmniej po jednej osobie dziennie, żeby poszła na wybory". Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wskazała, że "samorządowcy idą do Sejmu po to, by walczyć dla naszych małych wspólnot". W dyskusji udział wzięli również dr hab. Karolina Wigura, dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, dr Barbara Labuda oraz Zbigniew Janas. 

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.