Robert Biedroń, prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, prof.  Marcin Drąg  2.03.2021

Fakty po Faktach

Robert Biedroń, prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, prof. Marcin Drąg 2.03.2021

Podjęcie decyzji o zakupie byłoby ryzykowne w obecnej fazie - powiedziała o chińskich szczepionkach profesor Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, wirusolog z Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej, który przyjął pierwszą dawkę szczepionki, przyznał w "Faktach po Faktach", że obecnie nie zaszczepiłby się chińskim preparatem. – Jeżeli mówimy o transparentności, pokazywaniu wszystkich wyników, które są z badań klinicznych, w przypadku Pfizera, AstraZeneki, Johnson&Johnson, praktycznie na żywo mogliśmy obserwować wszystkie wyniki. W przypadku szczepionki chińskiej i rosyjskiej te informacje są bardzo skąpe, więc trudno tutaj prorokować – tłumaczył. - PiS próbuje wciskać nam chińskie szczepionki. Wysyła sygnał, że nie będzie solidarne z Unią Europejską. Już raz słyszałem premiera Mateusza Morawieckiego, który wciskał nam chińskie maseczki. Wszystkie trafiły do kosza. Obawiam się, że tak samo skończy się w tej sprawie – powiedział Robert Biedroń, kolejny gość Grzegorza Kajdanowicza. Zdaniem europosła, jeżeli Polska nie będzie współpracowała z instytucjami unijnymi "będzie osłabiała naszą rację stanu".

Opis Programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie „Faktów po Faktach” obejrzysz o 19:25 na antenie TVN24, tuż po zakończeniu "Faktów" TVN i online w serwisie TVN24 GO.