Jarosław Gowin, Roman Polko, prof. Ewa Marciniak, Jakub Majmurek

Fakty po Faktach

Jarosław Gowin, Roman Polko, prof. Ewa Marciniak, Jakub Majmurek

W programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były wicepremier Jarosław Gowin komentował spóźnioną reakcję rządu po sygnale o śniętych rybach w Odrze. - Widać, że poszczególni przedstawiciele rządu przerzucają się odpowiedzialnością. Na dwóch dymisjach nie powinno się skończyć - mówił lider Porozumienia. Odniósł się także do sprawy maili wyciekiekających rzekomo ze skrzynki szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Cała ta afera będzie musiała być w następnej kadencji, o ile wybory wygra opozycja, przedmiotem prac komisji śledczej - stwierdził Jarosław Gowin.

 

Następnie w wydaniu były dowódca jednostki specjalnej GROM Roman Polko komentował bieżącą sytuację na wojennym froncie w Ukrainie. - Cieszy serce to, że Ukraińcy w końcu mogą uderzać na daleką odległość dwustu kilometrów, bo takie uderzenia miały miejsce - wskazywał Polko. Dodał, że Rosjanom odebrano poczucie bezpieczeństwa na Krymie. Zaznaczył jednocześnie, że "ta wojna potrwa raczej dłużej niż krócej".

 

Na koniec programu goście Piotra Marciniaka komentowali sondaż Kantar dotyczący poparcia partii politycznych. - Rozstrzygająca będzie jesień, bo będzie trudna ze względu na życiowe warunki - powiedziała politolożka profesor Ewa Marciniak. Zdaniem Jakuba Majmurka z Krytyki Politycznej elektorat socjalny przy PiS "zaczyna się kruszyć". Zwrócił jednak uwagę, że "do momentu kiedy ten elektorat uzna, że warto zagłosować na kogoś innego jest jeszcze daleka droga".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.