Jacek Karnowski, Wadim Tyszkiewicz, Zbigniew Parafianowicz, prof. Witold Orłowski

Fakty po Faktach

Jacek Karnowski, Wadim Tyszkiewicz, Zbigniew Parafianowicz, prof. Witold Orłowski

PiS idzie do wyborów samorządowych pod hasłem "Jesteśmy na tak". - Jeśli dziś słyszę z ust polityków PiS, że liczy się dla nich samorząd, to brzmi to nieprawdziwie - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Wadim Tyszkiewicz (senator niezależny, ruch samorządowy TAK! Dla Polski). Nazwał PiS "partią, która od dawna niszczy samorząd", która blokowała samorząd i decentralizację państwa. - To za PiS samorząd był rozwijany punktowo. Te wszystkie słynne czeki rozdawane uznaniowo, po linii partyjnej - przypominał gość programu. - PiS przez osiem lat niszczył samorządy - komentował Jacek Karnowski (KO, były prezydent Sopotu). Tłumaczył, że państwowe pieniądze PiS dawał "tym, którym lubił". - Na tym samorządność nie polega - dodał.

 

W drugiej części programu prof. Witold Orłowski (Akademia Vistula, Politechnika Warszawska) powiedział, że "Rosjanie też płacą cenę" wojny w Ukrainie. - Jest oczywiste, że przedłużająca się wojna coraz więcej Rosjan kosztuje - komentował ekspert. - Straty po stronie rosyjskiej też są duże - mówił Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). Tłumaczył także, że Putin buduje "specyficzny klientelizm". - Jeżeli ktoś z dalekiego wschodu Rosji dostaje dwa i pół tysiąca dolarów miesięcznie za służbę wojskową na Ukrainie, to nawet jeżeli jego przeżywalność stanowi pół roku, to ustawia na całe życie swoją rodzinę. I to jest powód, dlaczego zasoby [ludzkie - przyp. red.] udaje się pozyskać - mówił gość programu.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.