Piotr Mueller, Katarzyna Lubnauer, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Fakty po Faktach

Piotr Mueller, Katarzyna Lubnauer, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Rzecznik rządu Piotr Mueller w "Faktach po Faktach" w TVN24 odniósł się do informacji, do jakich dotarli dziennikarze TVN24 i tvn24.pl, z których wynika, że "międzynarodowy zespół biegłych nie znalazł w ciałach ofiar katastrofy smoleńskiej dowodów na wybuch". – Nie znam tej opinii. Debatujemy dzisiaj o opinii, której nie zna opinia publiczna. Jak rozumiem, państwo twierdzicie, że ją znacie i na tej bazie snujecie jakieś konkretne tezy, nie znając postępowania. Podważacie ustalenia podkomisji Antoniego Macierewicza – powiedział. Rozmówca Katarzyny Kolendy-Zaleskiej wskazał, że prokuratura badająca katastrofę jest niezależna i może podważyć wnioski końcowe podkomisji Macierewicza. W jego ocenie to są dwa zupełnie inne postępowania. Mueller uważał, że wypłynięcie raportu międzynarodowego zespołu biegłych nie było celowe. – W toku postępowania niestety z przykrością stwierdzam, że zdarza się, że poszczególne wątki bez całej otoczki wychodzą na jaw – dodał. Zaprzeczył, jakoby miałoby to związek z konfliktem międzypartyjnym. Rzecznik rządu pytany o to, kiedy zostanie złożony ostateczny wniosek o wypłatę z Krajowego Planu Odbudowy odpowiedział, że z chęcią potwierdziłby termin, ale go nie zna. – Komisja w tej chwili zaakceptowała ustalenia techniczne, jesteśmy w fazie podpisów operacyjnych, natomiast żeby złożyć wniosek, to musimy mieć pewność co do kwestii związanych z wypełnieniem zobowiązań przez polski rząd – dodał.

 

W dalszej części "Faktów po Faktach" Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna, KO) oraz Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (KKP Lewicy, Nowa Lewica) kontynuowały dyskusję na temat katastrofy w Smoleńsku. – To, co wpłynęło, czyli raport biegłych, było na zamówienie Prokuratury Krajowej, którą kontroluje Zbigniew Ziobro, nie jest to opozycyjna prokuratura. Po to jest komisja Macierewicza, żeby był kościół smoleński, a nie po to, żeby cokolwiek wykrywać. Spowalnia to pracę Prokuratury Krajowej, której nawet Macierewicz nie oddaje dokumentów – stwierdziła Lubnauer.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.