Wojciech Kwaśniak, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Aleksandra Leo

Fakty po Faktach

Wojciech Kwaśniak, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Aleksandra Leo

Wyrok 10 lat więzienia usłyszał Piotr Polaszczyk - zleceniodawca brutalnego pobicia byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego Wojciecha Kwaśniaka. Oskarżony o współudział w tym przestępstwie Jacek W. otrzymał karę dwóch lat pozbawienia wolności. Zasądzono również 500 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego. Wyrok nie jest prawomocny. - Czuję ulgę i mam nadzieję, że to początek ujawniania prawdy - mówił Kwaśniak w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Zaznaczył jednocześnie, że ma niedosyt, ponieważ cała ta historia pokazuje, jak niesprawnie działa polskie państwo. - Ten proces nie musiał trwać aż 10 lat, ale co bardziej skandaliczne, 5 lat temu państwo polskie mnie zdradziło, ponieważ postawiło mnie przed sądem, jakobym zbyt mało aktywnie działał w tej sprawie - wyjaśnił były wiceszef KNF. Dodał, że nikt z byłych władz państwowych go nie przeprosił. - Największy żal mam do Ziobry i Święczkowskiego. Publicznie mówili, że jestem winny. Cudem przeżyłem, a własne państwo jeszcze mnie oskarżało - podkreślił Kwaśniak.


W dalszej części programu o koalicyjnym sporze wokół prawa aborcyjnego dyskutowały Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska) i Aleksandra Leo (Polska 2050, Trzecia Droga). Aleksandra Leo przyznała, że sama jest za legalizacją aborcji do 12. tygodnia życia, ale w jej klubie nie obowiązuje dyscyplina partyjna w tej sprawie. - Widzę tendencję, że to panie są za legalizacją aborcji do 12. tygodnia, natomiast z mężczyznami jest bardzo różnie. Łatwiej jest decydować nie o swoim ciele - stwierdziła Leo. Zapowiedziała, że ustawy i uchwała Trzeciej Drogi ws. aborcji powinny być złożone jutro.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.