Bronisław Komorowski, Robert Pszczel, Janusz Zemke

Fakty po Faktach

Bronisław Komorowski, Robert Pszczel, Janusz Zemke

Prezydent USA Joe Biden, zapowiedział, że Waszyngton ogłosi w nadchodzących dniach dodatkową pomoc zbrojeniową dla Ukrainy o wartości 800 milionów dolarów. Były prezydent Bronisław Komorowski w "Faktach po Faktach" w TVN24 mówił, że Ukraina powinna dostać na tym etapie to, co jest jej najbardziej potrzebne, czyli formę odpowiedzi na gigantyczną przewagę rosyjską w obszarze artylerii i w rakietach. – Niepokoi mnie, że w nowej doktrynie NATO ponownie wróciło słowo o dostarczaniu nieśmiercionośnej broni. To jest tak jakbyśmy cofnęli się do okresu przed wybuchem wojny rosyjsko-ukraińskiej – ocenił. Komorowski pytany przez Anitę Werner o długość trwania wojny odpowiedział, że nikt tego nie wie, jak długo będzie trwał konflikt. – Intuicja mi mówi, że o tym niestety zadecyduje nie prezydent Biden, tylko Władimir Putin – dodał. Następnie były prezydent odniósł się do szczytu NATO. Stwierdził, że najbardziej historycznym momentem tego szczytu było przełamanie impasu w kwestii członkostwa Szwecji i Finlandii.

 

Głos w sprawie szczytu NATO w "Faktach po Faktach" zabrali Robert Pszczel (dyplomata, były dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie, ekspert Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego) oraz Janusz Zemke (były sekretarz stanu w MON w rządzie SLD). – Rosyjskie wypowiedzi zbiegają się z chińskimi. Koncentrują się na definicji zagrożeń – mówił Pszczel. Podkreślił, że sojusznicy nie mogą wykluczyć ataku nawet na któreś z państw natowskich. – Dla Rosji najbardziej przykrą decyzją była informacja o tym, że Finlandia i Szwecja mają wejść do NATO, ponieważ z punktu Rosji jest to niekorzystne. Kaliningrad (rosyjskie miasto – przyp. red.) jest otoczony włącznie przez natowskie wejścia wojskowe – powiedział Zemke.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.