Paulina Hennig-Kloska, Katarzyna Lubnauer, prof. Andrzej Zoll

Fakty po Faktach

Paulina Hennig-Kloska, Katarzyna Lubnauer, prof. Andrzej Zoll

Nie ma możliwości wywłaszczania ludzi. Zrezygnowaliśmy z małych wiatraków i odległości 300 metrów - mówiła Paulina Hennig-Kloska (Trzecia Droga) w "Faktach po Faktach" w TVN24, odnosząc się do propozycji regulacji dotyczących energetyki wiatrowej. - Chcemy skutecznie przeprowadzić transformację energetyczną - zaznaczyła gościni Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Zwróciła uwagę na problem uzależnienia Polski od "coraz większego importowania złóż kopalnych". - To jest na rękę Rosji i krajów, które takie zasoby posiadają - dodała. - Siedem lat temu, z przyczyn czysto politycznych, zablokowano energię wiatrową - zauważyła Katarzyna Lubnauer (KO). - Wiatraki dla PiS-u zawsze były tematem politycznym - mówiła gościni. - Gdybyśmy mieli energetykę wiatrową niezahamowaną, to nie musielibyśmy zeszłej zimy sprowadzać węgla - dodała. Tłumaczyła, że najtańszym źródłem energii w polskich warunkach jest właśnie energetyka jądrowa. W drugiej części programu prof. Andrzej Zoll (były prezes Trybunału Konstytucyjnego, były Rzecznik Praw Obywatelskich, były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej) odniósł się do obrony prezesa NBP przez polityków PiS, którzy zwrócili się do Trybunału Konstytucyjnego, by ten zbadał zgodność z konstytucją zapisów ustawy o Trybunale Stanu. - Nie widzę podstaw, aby występować z wnioskiem to Trybunału. Ten wniosek jest oparty o polityczne argumenty - stwierdził prawnik. Wyraził wątpliwość, czy TK "jest organem, który ma załatwiać indywidualne sprawy".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.