Prof. Andrzej Zoll, Ewa Kulik-Bielińska, Róża Rzeplińska

Fakty po Faktach

Prof. Andrzej Zoll, Ewa Kulik-Bielińska, Róża Rzeplińska

Połączone senackie komisje zarekomendowały w poniedziałek wniesienie 14 poprawek do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Czy tę ustawę należy ratować i przywracać jej konstytucyjność, czy odrzucić w całości? - Myślę, że ta walka o praworządność jest słuszna, tylko nie musi oznaczać, że Senat powinien całą ustawę odrzucić - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską podkreślił, że ustawa ma znaczenie, ponieważ "niewątpliwie Komisja Europejska czeka na krok z naszej strony" i "próba doprowadzenia do zgodności tej ustawy z konstytucją jest warta wysiłku". Według niego "nie można temu projektowi zarzucić, że narusza praworządność, ale to nie jest załatwienie problemu". Zaznaczył, że ustawa o Sadzie Najwyższym "w treści, którą wypuszcza Senat, nie pogarsza stanu praworządności w Polsce i należy w tym opracowaniu przesłać ją do Komisji Europejskiej, pamiętając, że to nie jest załatwiona sprawa". Prof. Andrzej Zoll wypowiedział się również na temat Trybunału Konstytucyjnego, którego jego zdaniem "nie mamy i musimy doczekać do momentu, kiedy trzeba go na nowo zbudować".Następnie w programie Ewa Kulik-Bielińska, dyrektorka Fundacji im. Stefana Batorego, oraz Róża Rzeplińska, szefowa serwisu Mam Prawo Wiedzieć, mówiły na temat funduszu ministra edukacji Przemysława Czarnka, z którego w ramach dotacji organizacje bliskie obozowi władzy otrzymują wielomilionowe dotacje na zakup nowych siedzib czy ich budowę.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.