Jan Grabiec, Dominika Wielowieyska, dr hab. Anna Siewierska

Fakty po Faktach

Jan Grabiec, Dominika Wielowieyska, dr hab. Anna Siewierska

Widać, że w wielu miejscach mieszkańcy zaufali naszym kandydatom - mówił Jan Grabiec (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. - W wielu miejscach tworzymy koalicję w powiatach, ale są też takie, gdzie PiS nadal utrzymuje swoje bastiony i czeka nas tam dużo pracy - komentował gość programu. Stwierdził jednak, że "PiS na pewno przegrał te wybory". Następnie poinformował, że listy KO do wyborów do Parlamentu Europejskiego są gotowe i najpewniej w środę zostaną podane do publicznej wiadomości. W jego ocenie wybory zadecydują, czy Polskę będą reprezentować ludzie chcący "osłabienia Unii i wyprowadzenia z niej Polski", czy chcący, aby "Polska nadawała kierunek rozwojowi Unii". Poinformował także, że kilku ministrów z obecnego rządu Donalda Tuska znajdzie się na listach do eurowyborów.

 

W drugiej części programu gościnie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej odniosły się do wyników wyborów samorządowych. Dominika Wielowieyska ("Gazeta Wyborcza", TOK FM) mówiła o dwóch zjawiskach, jakie daje się zauważyć. Pierwszym jest wymiana pokoleniowa wśród włodarzy miast, a drugim większy udział kobiet w wyborach. - Generalnie więcej kobiet decyduje się na kandydowanie, ale to wciąż kropka w morzu potrzeb - powiedziała dr hab. Anna Siewierska (politolożka, Uniwersytet Rzeszowski).

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.