Prof. Jerzy Hausner, Izabela Leszczyna, Jan Maria Jackowski

Fakty po Faktach

Prof. Jerzy Hausner, Izabela Leszczyna, Jan Maria Jackowski

To, jak wyglądają ceny paliw, na pewno zależy od rynków światowych. To, że te ceny mogą okresowo rosnąć, musimy mieć w jakiś sposób skalkulowane, a jednocześnie powinniśmy tak budować naszą infrastrukturę, aby mieć system zabezpieczeń - mówił w "Faktach po Faktach" prof. Jerzy Hausner, były minister gospodarki. Wymienił w tym miejscu 90 dniowe rezerwy paliw, czy alternatywne źródła energii. Komentując wprowadzanie coraz to nowych podatków przyznał, że "nie da się stale stymulować gospodarki wysokimi wydatkami, a przez długi czas rząd, budując swoje poparcie społeczne, po prostu wydatkował ponad możliwości gospodarki". Nowe podatki mają "służyć zwiększeniu dochodów państwa, by utrzymać w ryzach dług publiczny i deficyt budżetowy".

 

Prof. Jerzy Hausner przyznał również, że już wkrótce może zabraknąć nam zdolności do produkowania energii elektrycznej na odpowiednim poziomie, ponieważ to, co nazywamy rewolucją 4.0, wcale nie powoduje zmniejszenia zapotrzebowania na energię. Stwierdził też, że decyzja RPP o podniesieniu stóp procentowych jest "błędem technicznym, ponieważ zapadła na zasadnie kompletnego zaskoczenia". - Narodowy Bank Polski stracił swoją wiarygodność jako instytucja bankowa. Mamy wysoką inflację i będzie ona jeszcze wyższa. Moim zdaniem, Narodowy Bank Polski nie wypełnia właściwie swojej roli - ocenił rozmówca Piotra Marciniaka, który był członkiem poprzedniej Rady Polityki Pieniężnej.

 

Kolejnymi gośćmi byli Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej i senator Jan Maria Jackowski (klub PiS). Komentowali zapowiedź zmian w sądownictwie ogłoszoną przez Jarosława Kaczyńskiego w sobotę w RMF FM. Zdaniem Leszczyny, "jeśli Kaczyński będzie parł do tej reformy, którą zapowiedział, to chaos w sądach się tylko pogłębi". Jackowski stwierdził natomiast, że nie wie, co znajduje się w projekcie. Zauważył - na podstawie opinii osób przychodzących od jego biura senatorskiego - że "znowu nasila się narzekanie obywateli na przewlekłość postępowań sądowych".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.