Paweł Wojtunik, prof. Jerzy Hausner

Fakty po Faktach

Paweł Wojtunik, prof. Jerzy Hausner

Mamy otwarte złamanie w systemie bezpieczeństwa państwa, wydaje mi się, że bardzo poważne załamanie. Zakażenie postępuje. Pytanie, co z tym zrobimy - mówił w "Faktach po Faktach" Paweł Wojtunik. Były szef CBA i były szef CBŚ komentował informacje o włamaniu na skrzynkę mailową szefa KPRM Michała Dworczyka i możliwe konsekwencje tej afery dla rządu PiS. - Można używać pudru, można mówić, że nic się nie stało, można wprowadzać w błąd opinię publiczną, natomiast obywatelom należy się prosty komunikat: co się wydarzyło, w jakiej skali, kogo dotyczy, jakie mogą być skutki na przyszłość - podkreślił. - Afera mailowa będzie jeszcze wiele miesięcy szkodziła bezpieczeństwu państwa - dodał.

 

W drugiej części programu Piotr Marciniak rozmawiał z przewodniczącym Rady Programowej Open Eyes Economy Summit profesorem Jerzym Hausnerem z Fundacji GAP. Były wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej mówił o tym, co dla Polaków oznacza rosnący dług publiczny i rekordowo wysoka inflacja. - Lekceważyć tego nie wolno, bo inflacja jest jak pożar. Jeśli dopuścimy do tego, że pożar się rozleje, to jego ugaszenie będzie bardzo trudne - ocenił profesor. Dodał, że inflacja "jest podatkiem nakładanym przez nieudolną władzę na najsłabszych ekonomicznie".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.