prof. Marek Belka, Krystyna Starczewska, Mariusz Wirga 7.03.2021

Fakty po Faktach

prof. Marek Belka, Krystyna Starczewska, Mariusz Wirga 7.03.2021

W "Faktach po Faktach" były premier prof. Marek Belka mówił o "taśmach Obajtka" opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą". – Dzisiaj prawda, przyzwoitość pochowały się po kątach – stwierdził. Gość Anity Werner mówił również o zamykaniu Otwartych Funduszy Emerytalnych, które zostaną przekształcone w Indywidualne Konta Emerytalne, o bezrobociu w Polsce, a także ocenił działania rządu w związku z pandemią. Prawdziwym podatkiem od oszczędności jest inflacja – podkreślał były prezes NBP. W drugiej części programu polski lekarz pracujący w Kalifornii, psychiatra i psychoterapeuta Mariusz Wirga i Krystyna Starczewska z Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej rozmawiali o tym, jak pandemia i nauka zdalna wpływają na uczniów. – To strasznie ważne, by teraz szkoły uzyskały możliwość zatrudnienia psychologów – mówiła Starczewska. Goście TVN24 dyskutowali również o zdrowiu psychicznym w czasie pandemii.

Opis Programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie „Faktów po Faktach” obejrzysz o 19:25 na antenie TVN24, tuż po zakończeniu "Faktów" TVN i online w serwisie TVN24 GO.