Wiesław Gryn, Janusz Piechociński, mec. Maria Ejchart-Dubois, Maciej Ferek

Fakty po Faktach

Wiesław Gryn, Janusz Piechociński, mec. Maria Ejchart-Dubois, Maciej Ferek

Przewodniczący AgroUnii Michał Kołodziejczak poinformował, że po spotkaniu z ministerem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem protestujący rolnicy rozpoczynają strajk okupacyjny. Będący od 6 godzin w Ministerstwie Rolnictwa Wiesław Gryn (Stowarzyszenie "Oszukana Wieś") w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 wyraził nadzieję, że obrady będą owocne. - Trochę rozczarował nas minister Kowalczyk, ponieważ na początku rozmowy były bardzo konkretne. Później, gdy doszło do konkretów, to konkretów jeszcze nie mamy. Myślimy, że w podgrupie tutaj je wypracujemy - wyjaśnił. Janusz Piechociński (były wicepremier i minister gospodarki) wskazał, że "jesteśmy w olbrzymim dołku i dramacie". - Zostało nam 3,5 miesiąca do żniw, kiedy znowu pojawi się z polskich pól ponad 30 milionów ton zboża i kukurydzy. My mamy w tej chwili nadwyżkę 3-4 miliony i gigantyczne problemy z eksportem i znalezieniem nie tylko nabywców, ale z kwestiami transportowymi do polskich portów, które są załadowane węglem - dodał. Piechociński podkreślił, że "nie ma reakcji rządu na sygnały środowiska". Zdaniem Gryna "potrzebne są działania strukturalne, a nie tylko gaszenie pożaru".

 

W dalszej części "Faktów po Faktach" mec. Maria Ejchart-Dubois (inicjatywa "Wolne Sądy") i Maciej Ferek (sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie) odnieśli się do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że "Julia Przyłębska jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego, a każdy, kto to kwestionuje, kwestionuje obowiązujące prawo". Mec. Ejchart-Dubois w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem podkreśliła, że kadencja Przyłębskiej skończyła się 20 grudnia 2022 roku. - To nie jest kwestia prawnego sporu, prawo mówi w sposób bardzo jasny. Dzieje się to po to, by przyśpieszyć proces procedowania przez Trybunał Konstytucyjny zaskarżonej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym - oceniła.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.