Władysław Kosiniak-Kamysz, Igor Tuleya, gen. bryg. dr Jarosław Kraszewski, prof. Agnieszka Legucka

Fakty po Faktach

Władysław Kosiniak-Kamysz, Igor Tuleya, gen. bryg. dr Jarosław Kraszewski, prof. Agnieszka Legucka

Rząd przygotował projekt ustawy, który przewiduje wsparcie kolejnych gospodarstw domowych, w związku z podwyżkami cen energii. Jednak wielu Polaków przestaje wierzyć w zapewnienia pomocy obiecywane przez obecny obóz rządzący. – Myślę, że PiS utracił słuch społeczny. Udzielają rad: zbieranie chrustu, zaciskanie zębów. To są porady wujka dobra rada – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. – Potrzeba długoterminowej naprawy polskiej gospodarki - inwestycji, inwestycji i jeszcze raz inwestycji – podkreślił. Premier Mateusz Morawiecki także przekonywał, że właśnie takich zmiana dokona. – Morawiecki kłamał w tej sprawie. Obiecywał 25 procent inwestycji, a jest najniższy stopień inwestycji od wielu lat – poniżej 17 procent. To pokazuje, że żaden plan Morawieckiego nie wszedł w życie i że była to jedynie prezentacja w PowerPoincie – ocenił Kosiniak-Kamysz.

 

Sędzia Igor Tuleya nie wraca do orzekania w stołecznym Sądzie Okręgowym. Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie i jednocześnie rzecznik dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab uchylił 8 sierpnia zarządzenie wydane przez prezes warszawskiego Sądu Okręgowego z 5 sierpnia o przywróceniu sędziego do pracy. – Obecnie wcale tak naprawdę nie jest potrzebna Izba Dyscyplinarna czy też Izba Odpowiedzialności Zawodowej, aby szykanować sędziów. Tę rolę pełnią nominaci ministra sprawiedliwości i prezesi sądów – powiedział w kolejnej części "Faktów po Faktach" sędzia Igor Tuleya. Zdaniem gościa Piotra Marciniaka "partia rządząca nadal chce ingerować w wymiar sprawiedliwości". W programie poruszono również kwestię "rozgrzanych politycznie sędziów". To właśnie ich krytykuje Jarosław Kaczyński. – Nie tylko sędziowie, ale również nauczyciele, lekarze, opiekunowie dzieci niepełnosprawnych, rolnicy, Rada Języka Polskiego. Każda grupa społeczna, każda instytucja, która ma inną ocenę rzeczywistości niż partia rządząca, otrzymuje łatkę polityków – podkreślił Tuleya.

 

O ostrzale zaporoskiej elektrowni Piotr Marciniak rozmawiał z gen. bryg. dr. Jarosławem Kraszewskim, byłym szefem Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN, oraz prof. Agnieszka Legucką, analityczką ds. Rosji PISM. Zdaniem generała Kraszewskiego elektrownia w Zaporożu jest "elementem infrastruktury krytycznej, którego awaria przyczyni się do o wiele większych skutków niż awaria w Czarnobylu". – Trzeba pamiętać, że Rosjanie zajęli tę elektrownię w marcu i cały czas szantażują Ukraińców tym, że mogą odciąć prąd – powiedziała prof. Agnieszka Legucka.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.