Paweł Kowal, Mykoła Kniażycki, Helena Krajewska, Lesia Vakuliuk

Fakty po Faktach

Paweł Kowal, Mykoła Kniażycki, Helena Krajewska, Lesia Vakuliuk

Dwa lata temu Rosja rozpoczęła pełnoskalową inwazję na Ukrainę. Z czego Ukraińcy czerpią siłę? - Z historii. Pamiętamy te setki lat, kiedy Rosjanie cały czas chcieli zniszczyć Ukrainę. Przez to walczymy i wierzymy, że zwyciężymy - odpowiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Mykoła Kniażycki (deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, współprzewodniczący ukraińsko-polskiej grupy parlamentarnej). Jak wskazał, "Rosja jest wielkim państwem, otrzymuje wsparcie od Chin, mają bardzo dużą gospodarkę". Wyraził przy tym nadzieję na dalsze wsparcie Zachodu. - Polska podała przykład wszystkim innym, pojawiła się jako nasz największy przyjaciel - powiedział Kniażycki. Paweł Kowal (szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, KO) zaznaczył, że "dzisiaj łatwiej zapłacić więcej za amunicję, dozbrojenie i wsparcie na froncie Ukrainy, niż za kilka lat płacić krwią kolejnych narodów Europy Środkowej". Podkreślił również, że "ludzie w Polsce chcą bezpieczeństwa, a prawda na jego temat jest taka - albo robimy wszystko, żeby Ukraińcy dali radę w tym roku, albo za kilka lat płacimy znacznie większą stawkę". - Putina trzeba odstraszać, traktować jako najgorsze zło naszych czasów - dodał Kowal. Następnie w programie Helena Krajewska (Polska Akcja Humanitarna) oraz Lesia Vakuliuk (ukraińska dziennikarka, Telewizja Espresso) rozmawiały na temat potrzeb Ukrainy w obliczu wojny.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.