Marta Wcisło, Waldemar Buda, dr Anna Materska-Sosnowska, Karolina Wigura

Fakty po Faktach

Marta Wcisło, Waldemar Buda, dr Anna Materska-Sosnowska, Karolina Wigura

O expose, które rano wygłosi w Sejmie Mateusz Morawiecki, mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Waldemar Buda, były minister w rządzie Morawieckiego, obecnie poseł PiS. - To nie będzie głos do samych parlamentarzystów. To będzie głos do Polaków, do osób, które głosowały na Zjednoczoną Prawicę. (...) Jest grupa bardzo ważnych spraw, których bez względu na wynik głosowania, będziemy pilnować. Pan premier te sprawy przedstawi - powiedział. Jak mówił, "to będzie expose najważniejszych wyzwań, które stoją przed nami w najbliższym czasie". Pytany, czy Morawiecki będzie udawał, że liczy na uzyskanie wotum zaufania i dalsze rządzenie, Buda odparł: - Oczywiście ze nie. To konstytucja nakazuje taką formułę. - A co by się wydarzyło, gdyby w drugim kroku rząd Donalda Tuska nie otrzymał większości? Musi być krok po kroku, trzeba tę drogę przejść, ale nikt nie robi wielkich nadziei - przyznał. Powiedział też, że wynik głosowania sprawie wotum zaufania dla Morawieckiego "jest dosyć przewidywalny". Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej oceniła, że "to jutrzejsze expose to będzie taki dziki łabędzi śpiew premiera Morawieckiego". - Po to, żeby pokazać - "co by było gdyby". To jedna wielka ściema, pokazanie swojemu elektoratowi: "chciałbym, ale nie mogę" - dodała.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.