Borys Budka, Michał Kobosko, Ryszard Czarnecki 15.01.2021

Fakty po Faktach

Borys Budka, Michał Kobosko, Ryszard Czarnecki 15.01.2021

Polska idzie specyficznym scenariuszem, z jednej strony zamyka się gospodarkę, z drugiej nie ma pomocy państwa. Będziemy wspierać przedsiębiorców, jeżeli będą procesy sądowe. Rząd nie powinien karać tych, którzy w desperacji walczyć o miejsca pracy dla pracowników czy o byt swoich rodzin – mówił w "Faktach po Faktach" przewodniczący PO Borys Budka, pytany o to, czy przedsiębiorcy powinni otwierać swoje biznesy, narażając się na konsekwencje. - Jeżeli byłyby sankcje karne, myślę, że każdy sąd uniewinni, bądź unieważni sankcje administracyjne w postaci grzywien - dodawał. Następnie szef PO odniósł się do słów Donalda Tuska, który w "Tak jest" w TVN24 zapowiedział, że "zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby pomóc opozycji w zwycięstwie i przywróceniu normalności i demokracji w Polsce", a także do odwołania przewodniczącego KRS Leszka Mazura i rzecznika prasowego Macieja Mitery.

 

Następnie Ryszard Czarnecki (PiS) i Michał Kobosko z ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni zostali zapytani o sprawę Jadwigi Emilewicz widzianej razem z rodziną na stoku narciarskim, o ujawnienie nagrania rozmowy działaczy PiS, w których padły słowa o tym, że "każdy jest pazerny", a także o tymczasowe ograniczenie dostaw szczepionek przez Pfizera. Na koniec Michał Kobosko zapowiedział, iż w poniedziałek poznamy kolejnego parlamentarzystę, który dołączy do ruchu Polska 2050. - Mogę tylko powiedzieć, że jest to polityk, który nie jest członkiem żadnej partii – dodał w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem.

Opis Programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie „Faktów po Faktach” obejrzysz o 19:25 na antenie TVN24, tuż po zakończeniu "Faktów" TVN i online w serwisie TVN24 GO.