Adam Bodnar

Fakty po Faktach

Adam Bodnar

Nowy szef komisji sprawiedliwości Paweł Śliz powiedział, że być może poprawki Senatu w sprawie KRS zostaną rozpatrzone w lipcu. - Nie obawiałbym się, kiedy te poprawki zostaną rozpatrzone. Jest jedno istotne wydarzenie związane z tym, co się dzieje z ustawą o KRS - spłynęły opinie eksperckie dotyczące tej poprawki - mówił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Nawiązując do sędziów powołanych przez neo-KRS, zaznaczył, że "mamy sytuację o tyle trudną, że każdego dnia w Polsce te osoby, co do których możemy używać tego typu sformułowań, wydają wyroki w imieniu Rzeczpospolitej. Jeżeli z dnia na dzień powiedzielibyśmy, że te osoby nie mogą w ogóle orzekać, to tak naprawdę oznaczałoby to paraliż wymiaru sprawiedliwości". - Bez ustawy nie możemy tej sytuacji uleczyć i naprawić, być może będziemy musieli czekać z tym do połowy 2025 roku - dodał. Rozmówca Katarzyny Kolendy-Zaleskiej odniósł się także do zamieszania wokół Funduszu Sprawiedliwości. Jak mówił, "sprawa jest bardzo rozwojowa". - 10 osób ma postawione zarzuty, w zeszłym tygodniu sąd przedłużył areszty, gromadzone są materiały. Sprawą interesuje się też Krajowa Administracja Skarbowa i Główny Inspektor Informacji Finansowej pod kątem prania brudnych pieniędzy - wyjaśnił.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.