Garri Kimowicz Kasparow, gen. broni rez. dr Mirosław Różański

Fakty po Faktach

Garri Kimowicz Kasparow, gen. broni rez. dr Mirosław Różański

Wojna w Ukrainie trwa już 84. dobę. Czy można być zaskoczonym ogromem zbrodni armii rosyjskiej dokonywanej na ludności cywilnej? - Katyń. To jedno słowo powinno wam powiedzieć, że te zbrodnie są wpisane w matrycę reżimu komunistycznego. To, co mamy dzisiaj w Rosji, jest modyfikacją tej dyktatury – ocenił Garri Kimowicz Kasparow, arcymistrz szachowy i opozycjonista rosyjski. - Dlaczego mielibyśmy być zaskoczeni takie akty zbrodni wojennych? To są zbrodnie wojenne na skalę przemysłową – zaznaczył. – Nadal mamy dyktaturę. Nadal mamy maszynę propagandową, o wiele bardziej efektywną niż w czasach Stalina, bo jest jeszcze bardziej inwazyjna. Eliminuje jakiekolwiek elementy człowieczeństwa w głowach tych ludzi, którzy strzelają do ukraińskich cywilów. Oni spędzili miesiące na granicy, karmieni kłamstwami – stwierdził. Gość Piotra Kraśki określił Rosję "państwem mafijnym", gdzie "życie ludzkie nic nie jest warte".

 

O polityce państw zachodnich wobec Rosji Piotr Kraśko rozmawiał z gen. broni rez. dr. Mirosławem Różańskim, prezesem Fundacji Stratpoints. – Powinnyśmy odrzucić narrację, która niedawno była powszechna, że wspierać należy Ukrainę systemami uzbrojenia defensywnego. Trzeba pozwolić Ukrainie wygrać wojnę – zaznaczył. - Powinniśmy nie ustawać, a nawet rozwijać kwestię dotyczącą zasilania Ukrainy w informacje. (...) I dalej dopingować kraje w przekazywaniu systemów ofensywnych - podkreślił gen. Różański.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.