Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Kwiatkowski, Marek Borowski

Fakty po Faktach

Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Kwiatkowski, Marek Borowski

Prezydent zaprzysiężył rząd Mateusza Morawieckiego. 10 resortów objęły kobiety. - To, co się dzisiaj wydarzyło, to upokorzenie kobiet - stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica) w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Podkreśliła, że w poprzednich rządach Zjednoczonej Prawicy było mało kobiet. Jej zdaniem "kiedy trzeba robić spektakl (...) to tam wkładamy kobiety". - Sygnał jest jeden: nie szanujemy was. Wykorzystujemy was do inscenizacji politycznej - dodał Krzysztof Kwiatkowski (senator niezależny, były szef NIK). Zwrócił on uwagę na to, że "za te dwa tygodnie obciachu oni wszyscy zainkasują po 30 tysięcy złotych". - Ta zabawa bezpośrednio nas kosztuje ponad milion złotych - zauważył senator. W drugiej części programu senator Marek Borowski nazwał Mateusza Morawieckiego karierowiczem. - Facet, który przez kilka lat wychwalał Tuska, potem o 180 stopni zmienia swoje poglądy - powiedział były marszałek Sejmu. - Morawiecki podjął się tej misji, ponieważ bardzo chce zasłużyć na uznanie prezesa, aby namaścił go na szefa przyszłego PiS-u - dodał Borowski. Wyszedł z przekonaniem, że Morawiecki "dla prezesa jest gotowy wygłupić się do szczętu".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.