Krzysztof Kwiatkowski, Ryszard Petru, Ryszard Kalisz

Fakty po Faktach

Krzysztof Kwiatkowski, Ryszard Petru, Ryszard Kalisz

Prokuratura wystosowała wniosek o uchylenie immunitetu Marcinowi Romanowskiemu. Śledczy chcą także tymczasowego aresztowania dla byłego wiceministra. - Będę głosował za - zadeklarował Ryszard Petru w "Faktach po Faktach" w TVN24. Jego zdaniem "sprawa wydaje się dość oczywista", m.in. ze względu na dostępne nagrania w sprawie afery Funduszu Sprawiedliwości. - Wskazują, że była to zorganizowana grupa przestępcza - dodał Petru. Mówił, że zdjęcie immunitetu pozwoli Romanowskiemu na obronę przed sądem. - Jeżeli jest niewinny, to czego się obawia? - pytał poseł. Zdaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego Jarosław Kaczyński "wyssie z Suwerennej Polski to, co uważa za wartościowe". - Jak poseł Janusz Kowalski - mówił Kwiatkowski. Wskazał, że "na końcu, na oślej ławce" zostawi polityków Suwerennej Polski, którzy byli odpowiedzialni za Fundusz Sprawiedliwości, w szczególności Zbigniewa Ziobro, Michał Wosia, czy Romanowskiego.

 

W drugiej części programu Ryszard Kalisz tłumaczył, że finansowanie kampanii wyborczej "może pochodzić wyłącznie z funduszu wyborczego partii, który pochodzi z funduszu wyborczego partii". - Wszelkie finansowania poza komitetem wyborczym są nielegalne - podkreślił. Poinformował, że PKW do 15 lipca musi przeanalizować materiał w sprawie możliwego cofnięcia subwencji PiS.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.