Jerzy Marek Nowakowski, Paweł Rybarczyk, Bronisław Komorowski, Swiatłana Cichanouska

Fakty po Faktach

Jerzy Marek Nowakowski, Paweł Rybarczyk, Bronisław Komorowski, Swiatłana Cichanouska

Były prezydent USA Donald Trump został w sobotę postrzelony w ucho podczas wiecu wyborczego w Butler w stanie Pensylwania. - Mając na uwadze, jak w Stanach Zjednoczonych wygląda przestępczość, jak dużo broni posiadają obywatele, to jest istotna informacja dla służb - skomentował w wydaniu specjalnym "Faktów po Faktach" w TVN24 Paweł Rybarczyk. Ekspert ds. antyterroryzmu i ochrony osobistej zaznaczył, że "ilość zabezpieczeń powinna być adekwatna do stopnia zagrożenia". Mówiąc o ponownym odsłonięciu się Trumpa, Rybarczyk przypomniał, że "tu nie tylko Donald Trump, ale również inni politycy na całym świecie, nie stosują się w dużej mierze do zaleceń ochrony". Jerzy Marek Nowakowski, mówiąc o zdjęciu Trumpa z zaciśniętą pięścią, przyznał, że "jest na pewno dla niego politycznym złotem", ponieważ "to genialny materiał wyborczy". Zwrócił jednak uwagę, że "polaryzacja, która jest w Stanach Zjednoczonych, będzie raczej się zaostrzała, niż zanikała" i jego zdaniem zamach na byłego prezydenta nie będzie miał dużego wpływu na wyniki głosowania. - Natomiast pojawiły się sugestie, że to jest dobra okazja dla Joe Bidena, żeby zrezygnować z kandydowania - dodał.

Następnie w programie Bronisław Komorowski również wypowiedział się na temat nieudanego zamachu na Donalda Trumpa. Według niego na pewno wzmocni politycznie kandydata Partii Republikańskiej. Jak stwierdził, "jutro czy pojutrze rozpocznie się jakieś polityczne eksploatowanie tego wydarzenia". - Politycy stają zawsze przed pokusą, żeby zagospodarować każde nieszczęście, świństwo i okropieństwo - powiedział były prezydent.


Na koniec programu Piotr Marciniak rozmawiał ze Swiatłaną Cichanouską. Liderka białoruskiej opozycji podkreśliła, że "ludzie są cały czas zatrzymywani na białoruskich ulicach i żyją w świetle represji". - Łukaszenka sprzedaje nasz kraj Rosji - mówiła.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.