Joanna Scheuring-Wielgus, Adam Szejnfeld, prof. Antoni Dudek

Fakty po Faktach

Joanna Scheuring-Wielgus, Adam Szejnfeld, prof. Antoni Dudek

Nie wiem, czy było warto, bo prezydent Andrzej Duda jest prezydentem Polski prawie 10 lat i powinien wiedzieć, że jak trwa w Stanach Zjednoczonych kampania wyborcza, to nie powinien spotykać się z kandydatem, który startuje - tak spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Joanna Scheuring-Wielgus (Nowa Lewica, wiceministra kultury). Jak stwierdziła, "jeżeli chciał coś załatwić dla Ukrainy, Europy Wschodniej, to mógł to przecież robić podczas wizyty u Joe Bidena i mógł rozmawiać z republikanami, którzy mają problem ze zrozumieniem tego, jak wielkie zagrożenie jest ze strony Putina". Adam Szejnfeld (senator KO) zwrócił uwagę, że "nie wiemy nie tylko tego, co Trump odpowiedział prezydentowi, ale co sam prezydent Duda powiedział, jeżeli chodzi o ocenę sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej i w Ukrainie". Według niego Andrzej Duda "kompletnie inne stanowisko oraz postawę wyrażał na początku trwania wojny i przez długi czas". - W momencie, kiedy PiS uznało, że na rzecz kampanii wyborczej do polskiego parlamentu potrzebna jest zmiana dotycząca Ukrainy, to nie tylko PiS dokonało radykalnego skrętu, ale prezydent również - stwierdził. Scheuring-Wielgus dodała, że "prezydent Andrzej Duda nie tylko spotkał się z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, ale też gościem, który ma wyroki oraz proces".Następnie w programie prof. Antoni Dudek (historyk, politolog, UKSW) wypowiedział się na temat zarzutów prokuratury wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Pytany przez Grzegorza Kajdanowicza, czy mają potencjał na lokomotywę wyborczą w wyborach europejskich, odparł, że nie sądzi, "natomiast jeśli zostaną umieszczeni na listach, to pewnie elektorat pisowski na nich zagłosuje jako na męczenników". - Jeśli nawet prezes Kaczyński da im "jedynki", to zobaczymy, jak oni wypadną na tle innych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości - uznał.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.