Tomasz Zimoch, prof. Andrzej Rychard, dr Barbara Brodzińska-Mirowska

Fakty po Faktach

Tomasz Zimoch, prof. Andrzej Rychard, dr Barbara Brodzińska-Mirowska

Polska przegrała z Francją 1:3 mecz 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze i tym samym pożegnała się z mundialem. Grę polskich piłkarzy oceniał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Tomasz Zimoch, polityk i były komentator sportowy. - Polska reprezentacja odważyła się dzisiaj, pokazała zupełnie inny styl. Pokazała też, że potrafi grać, że odwaga to jest coś, co jest obowiązkiem w sporcie - mówił Zimoch. Dodał, że "piłka nożna to nie tylko wynik". - To coś więcej. Pokazanie czegoś fajnego, widowiskowego, pięknego. Po to gra się w piłkę - powiedział. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest zwolennikiem stylu trenera Czesława Michniewicza. - Jestem zwolennikiem trenera poważnego, a nie trenera na miarę dzisiejszych mediów społecznościowych - tłumaczył. Stwierdził, że w polskiej drużynie potrzeba wielu zmian.

 

W dalszej części programu o ostatecznej konkluzji międzynarodowego zespołu biegłych w sprawie katastrofy smoleńskiej. Eksperci powołani przez Prokuraturę Krajową wskazali, że na pokładzie tupolewa nie doszło do wybuchu. Sprawę komentowali goście Diany Rudnik - socjolog profesor Andrzej Rychard oraz politolożka doktor Barbara Brodzińska-Mirowska.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.