Dariusz Joński, Ryszard Petru, prof. Karolina Wigura, prof. Rafał Chwedoruk

Fakty po Faktach

Dariusz Joński, Ryszard Petru, prof. Karolina Wigura, prof. Rafał Chwedoruk

Jarosław Kaczyński stanął przed sejmową komisją śledczą do spraw wyborów kopertowych. Prezes PiS powiedział między innymi, że w 2020 roku doszedł do wniosku, iż wybory kopertowe "to jest dobre rozwiązanie dla Polski". - Będziemy chcieli złożyć zawiadomienie na Jarosława Kaczyńskiego. Podejmował decyzje, chociaż nie miał żadnych uprawnień - komentował Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska) w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Dodał, że zawiadomienie będzie dotyczyło nie tylko prezesa PiS, ale także Mateusza Morawieckiego, Elżbiety Witek, Mariusza Kamińskiego i Jacka Sasina. - Będzie raport, który pokaże, jak działało państwo PiS przez 8 lat. To będzie taki akt oskarżenia - wyjaśnił Joński. Zdaniem Ryszarda Petru (Polska 2050, Trzecia Droga) "połowa pracy została wykonana, ale muszą być teraz twarde dowody, żeby prokuratura mogła się tym zająć". - Polacy oczekują od nas sprawczości - podkreślił Petru.

 

Następnie o kontrowersjach wokół Funduszu Sprawiedliwości. Czy ta afera pogrąży Suwerenną Polskę? - Wątpię. To jest bardzo poważna sprawa, ale jak wyciągamy wnioski z lat rządów PiS, to widzimy, że same skandale nie wystarczą - odpowiedziała profesor Karolina Wigura (socjolożka, Kultura Liberalna). Zdaniem profesora Rafała Chwedoruka (politolog) "główne partie polityczne w Polsce nauczyły się już dawno temu radzić sobie z tego typu kryzysami". - Uciekają w bipolaryzację. W sytuacji, w której żyjemy w dychotomicznie podzielonym społeczeństwie, trzon wyborców przyjmie każdą narrację. W takim przypadku dany podmiot polityczny przedstawia aferę jako intrygę motywowaną politycznie i stymulowaną przez drugą stronę konfliktu - tłumaczył profesor Chwedoruk.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.