Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Piotr Zgorzelski, Ryszard Schnepf, Jerzy Marek Nowakowski

Fakty po Faktach

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Piotr Zgorzelski, Ryszard Schnepf, Jerzy Marek Nowakowski

Niemcy chcą wprowadzić kontrole na granicach z Polską i Czechami. Jacek Sasin stwierdził, że "to pokłosie polityki niemieckiej, która wspiera Donalda Tuska". - To jest oczywiście absurdalna diagnoza, która ma odwrócić uwagę od największej afery dotyczącej bezpieczeństwa Polski od lat - skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Nowa Lewica). Jak podkreśliła, "sprzedaż wiz z polskim godłem do strefy Schengen i co najmniej przyzwolenie na to przez przedstawicieli rządu Prawa i Sprawiedliwości skompromitowało Polskę na arenie międzynarodowej i wprowadziło faktyczne niebezpieczeństwo". Zwróciła uwagę, że "osiem lat rządów PiS doprowadziło do tego, że Polska nie ma ani pieniędzy z Unii Europejskiej, bo od ponad 800 dni pieniądze z KPO nie trafiły do Polski, ani nie ma już swobodnego przepływu i otwartych granic". - To jest w praktyce przedtakt wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej przez Prawo i Sprawiedliwość - dodała. Piotr Zgorzelski (Trzecia Droga) uznał, że "to pokłosie porządnej pisowskiej afery, a nie żadnej aferki, jak chciałby to przedstawić opinii publicznej prezes Jarosław Kaczyński". - To jest kompromitacja, że po tylu latach budowania reputacji Polski na arenie międzynarodowej, szczególnie w obrębie wspólnoty europejskiej, musimy się za nasz rząd wstydzić - powiedział. Jego zdaniem rząd "doprowadził do tego, że Polska uznawana jest za międzynarodowy hub migracyjny, gdzie można przewieźć przez polską granicę wszystkich".

 

Następnie w programie Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Waszyngtonie) oraz Jerzy Marek Nowakowski (były ambasador w Łotwie i Armenii) również wypowiedzieli się na temat kontroli, które Niemcy zamierzają wprowadzić na granicach z Polską i Czechami.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.