dr Patrycja Sasnal, gen. prof. Bogusław Pacek, prof. dr hab. n. med. Marzena Dębska

Fakty po Faktach

dr Patrycja Sasnal, gen. prof. Bogusław Pacek, prof. dr hab. n. med. Marzena Dębska

Czy Izrael zaatakuje Iran w odwecie za irański atak? - Nie spodziewamy się - powiedziała dr Patrycja Sasnal (ekspertka PISM, Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles) w "Faktach po Faktach" w TVN24. Podkreśliła, że ze strony Stanów Zjednoczonych "jest presja, żeby nie odpowiadać na to, co Iran zrobił". - Izrael przez całe miesiące był katem Palestyńczyków, teraz jest ponownie ofiarą - komentowała ekspertka. Jej zdaniem jest to na rękę Benjamina Netanjahu. Prawdziwymi bohaterami tego wydarzenia są Amerykanie - stwierdził gen. prof. Bogusław Pacek (dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, generał dywizji w stanie spoczynku, Uniwersytet Jagielloński). Powołał się na użycie sił powietrznych przez Amerykanów, dzięki czemu wiele z irańskich dronów "padło nim pojawiły się w Izraelu". Jak oceniał gość programu, w przeciwnym razie możliwy był odwet za odwet ze strony Izraela.

 

W drugiej części programu prof. dr hab. n. med. Marzena Dębska (specjalistka ginekologii, położnictwa i perinatologii) odniosła się do liberalizacji prawa aborcyjnego. Jej zdaniem decyzja o aborcji powinna należeć "do samych pacjentek". - Ośmieszamy się przed całym światem, bo nasze obywatelki przerywają ciążę we wszystkich ościennych krajach - powiedziała lekarka. Podkreśliła, że dla pacjentek "zawsze była to trudna decyzja i każda z nich to przeżywała". - Żadna nie robiła tego z przyjemności - dodała.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.