Tomasz Lis, Bartosz Węglarczyk, Zbigniew Girzyński, Marcin Bosacki 20.01.2021

Fakty po Faktach

Tomasz Lis, Bartosz Węglarczyk, Zbigniew Girzyński, Marcin Bosacki 20.01.2021

W "Faktach po Faktach" byli amerykańscy korespondenci Tomasz Lis ("Newsweek"), Bartosz Węglarczyk (Onet) mówili o wyzwaniach prezydentury Joe Bidena, a także komentowali inauguracyjne wystąpienie 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Myślę, że większość nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak trudnej sytuacji jest człowiek, który siedzi w Gabinecie Owalnym i podejmuje decyzje, które w ostateczności, w skrajnej sytuacji, mogą doprowadzić do wybuchu wojny światowej – stwierdził redaktor naczelny onet.pl. Redaktor naczelny "Newsweeka" dodał, że "na wstępie Biden i jego administracja muszą pokazać, że są zdolni rozwiązywać problemy, które Trump albo ignorował albo nie był w stanie ich rozwiązać." Goście Piotra Kraśki mówili również o tym, co wybór Bidena na prezydenta USA oznacza dla polskiej dyplomacji. W drugiej części programu poseł Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość) oraz senator Marcin Bosacki (Platforma Obywatelska) mówili o reakcji prezydenta Andrzeja Dudy na wynik wyborów prezydenckich w USA, który pogratulował Joe Bidenowi udanej kampanii wyborczej.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie „Faktów po Faktach” obejrzysz o 19:25 na antenie TVN24, tuż po zakończeniu "Faktów" TVN i online w serwisie TVN24 GO.