Tomasz Siemoniak, prof. Paweł Wojciechowski, Anna Gołębicka

Fakty po Faktach

Tomasz Siemoniak, prof. Paweł Wojciechowski, Anna Gołębicka

Szef MON Mariusz Błaszczak przekazał, że rozmawiał z niemieckim resortem obrony. Napisał w mediach społecznościowych, że Polska przystępuje "do roboczych ustaleń" w sprawie umieszczenia systemów obrony powietrznej Patriot w naszym kraju. Tomasz Siemoniak (Koalicja Obywatelska) w "Faktach po Faktach" w TVN24 wyraził nadzieję, żeby "Patrioty jak najszybciej były na polskiej granicy razem z niemieckimi żołnierzami, ponieważ same się nie obsłużą". – Mariusz Błaszczak ustąpił, ponieważ badanie opinii publicznej pokazało, że Polacy nie interesują się tym, jakie baterie, broń, czy żołnierze Sojuszu będą, tylko chcą, żeby po prostu byli. Prezes pomimo całej swojej antyniemieckości, wywiadów o tym, że Polska może trafić pod niemiecki but, musiał się z tego wycofać – ocenił rozmówca Grzegorza Kajdanowicza. Następnie Siemoniak odniósł się do przejścia Jacka Kurskiego z telewizji rządowej do Banku Światowego. – Byłem bardzo zaskoczony, myślałem, że to pomyłka i jest inny Jacek Kurski. Patrzę na polityczny sens tego działania, nie chodzi o pieniądze, ponieważ w rankingu pisowskich tłustych kotów, to pensja w Banku Światowym nie jest wysoka. Gdyby został członkiem zarządu jakiś państwowych spółek, to pewnie zarobiłby więcej. Chodzi o to, żeby się go pozbyć z Polski – ocenił.

 

W dalszej części "Faktów po Faktach" prof. Paweł Wojciechowski (ekonomista, szef rady gospodarczej Polski 2050) oraz Anna Gołębicka (ekonomistka, ekspertka ds. komunikacji i zarządzania centrum im. Adama Smitha) ocenili decyzję Rady Polityki Pieniężnej o niepodnoszeniu stóp procentowych. – My cały czas opowiadamy, że to jest putinowska inflacja i że tak jak katar, sam przyszedł i sam przejdzie. Polacy są załamani inflacją i brakiem odpowiedzi na nią – mówiła ekonomistka.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.