prof. Adam Strzembosz, Jerzy Baczyński, Kamila Ceran

Fakty po Faktach

prof. Adam Strzembosz, Jerzy Baczyński, Kamila Ceran

Nie myślałem, że prezydent Polski inaczej postąpi niż zawetuje ustawę, która narusza w kilkunastu miejscach polską konstytucję. Narusza pewne zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie i oczywiście narusza trójpodział władzy – tak prof. Adam Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący Trybunału Stanu w latach 1990–1998, ocenił decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy o powołanie komisji zwanej "lex Tusk".  - Myślałem, że pan prezydent, który nieźle się zachowywał w ramach naszych stosunków z Ukrainą, będzie dalej działał w kierunku odzyskiwania autorytetu. […] Zawiodłem się na całej linii – kontynuował. Według prof. Strzembosza prezydent "jest człowiekiem skompromitowanym", a ustawa, którą Andrzej Duda zamierza podpisać, "wykracza przez świat cywilizowany". Czy ta ustawa to jest rzeczywiście "lex Tusk"? – Oczywiście. Przede wszystkim chodzi o Tuska, jego aktywność, jego popularność. To on musi być uważany za najniebezpieczniejszą osobę. Będą zatem zajmować się Tuskiem, a potem na innych przecież czasu nie będzie, nawet jeśli werdykt już napisano – podkreślił. Zdaniem sędziego "konstytucja jest traktowana jak, za przeproszeniem, zwykła szmata". – Prezydent strzelił opozycji w plecy – ocenił.

 

Piotrek Marciniak o uchwalonej w piątek przez Sejm ustawie powołującej Państwową Komisję do spraw badania wpływów rosyjskich rozmawiał również z Jerzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym "Polityki", oraz Kamilą Ceran, redaktor naczelną radia TOK FM. - Znaczna część opinii publicznej uważa, że ta ustawa służy wyłącznie poprawieniu wyniku wyborczego PiS-u. To jest ponury dzień dla polskiej demokracji – ocenił Jerzy Baczyński. Redaktor Baczyński podkreślił, że "wypuszczono prawniczego Frankensteina". - To nie ma nic wspólnego z prawem - zauważyła Ceran.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.