dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, prof. Ryszard Bugaj, Włodzimierz Czarzasty, prof. Marek Migalski

Fakty po Faktach

dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, prof. Ryszard Bugaj, Włodzimierz Czarzasty, prof. Marek Migalski

Złoty w środę stracił na wartości w stosunku do głównych walut. Frank przekroczył granicę 4,80 złotego, a euro znalazło się na poziomie widzianym ostatnio w marcu 2022 roku. Dolar jest najdroższy od ponad 20 lat. W "Faktach po Faktach" w TVN24 rozmawiano o tym, jakie działania powinien podjąć rząd, by pomóc obywatelom. – Należy pamiętać o tych, którzy lądują na dnie. Trzeba im selektywnie pomagać. To nie jest proste, ale nie ma wyjścia – stwierdził prof. Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Paradoksalnie niepokoję się stanem polityki. Obóz rządzący ściga się z opozycją, a opozycja z obozem rządzącym, kto będzie lepszy. I to, kto będzie lepszy dla wyborców – dodał, nawiązując do programu 500 plus i trzynastej emerytury. – Musimy akceptować te wyższe ceny, a także zastanawiać się nad tym, czy podaż jest wystarczająca – podkreśliła dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, członkini Towarzystwa Ekonomistów Polskich. W programie poruszono również kwestię wakacji kredytowych. – Nie możemy wspierać tych osób, które same sobie poradzą – powiedziała dr Starczewska-Krzysztoszek. – Nie możemy wspierać też tych, którzy robią biznes na mieszkaniach – zaznaczył prof. Bugaj.

 

Następnie o nowym projekcie Lewicy, zakładającym spadek cen paliw nawet o złotówkę, Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z Włodzimierzem Czarzastym, współprzewodniczący Nowej Lewicy. – Nasz projekt jest związany z marżą – skomentował Czarzasty. – To nie będzie tak, że - jeżeli w tej chwili zaczęlibyśmy rządzić - benzyna za tydzień będzie kosztowała 4,90 – mówił polityk w "Faktach po Faktach". Czarzasty pytany, czy posłowie jego partii chcieliby, żeby Orlen podzielił się swoim zyskiem z klientami, odpowiedział twierdząco.

 

Na koniec o specjalnej uchwale zakładającej jedność rządu Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z prof. Markiem Migalskim, politologiem z Uniwersytetu Śląskiego. Zdaniem profesora ta uchwała "może być sposobem na zdyscyplinowanie Ziobry". – To, że o nim (Ziobrze – przyp. red.) i programie Solidarnej Polski – mniej czy bardziej głupkowatym – rozmawiamy, oznacza, że dociera on do wyborców. W ten sposób buduje swoje poparcie – zaznaczył.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.