dr n. med. Magda Wiśniewska, dr n. farm. Leszek Borkowski, dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, prof. Ryszard Bugaj

Fakty po Faktach

dr n. med. Magda Wiśniewska, dr n. farm. Leszek Borkowski, dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, prof. Ryszard Bugaj

Autorytety medyczne są odpychane na drugi plan. Rządzi polityka i sondaże, a nie merytoryka - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor nauk medycznych Magda Wiśniewska, kierowniczka Szpitala Tymczasowego w Szczecinie. 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze w piątek złożyło rezygnacje z doradzania rządowi w sprawie epidemii COVID-19. - Komunikat (Rady Medycznej) jest bardzo zły, świadczy o tym, że zupełnie przestaje szanować się autorytety - komentowała Wiśniewska. Zwróciła uwagę, że "Rada Medyczna, która od ponad roku próbuje pomóc rządowi w opanowaniu pandemii jest coraz mniej słuchana". Przypomniała, że Rada Medyczna w ciągu roku wydała ponad 30 rekomendacji, a "nie widzieliśmy żadnej". - W zamian rząd uśmiecha się do antyszczepionkowców. Lider partii rządzącej spotyka się z posłami, którzy słyną z tego, że głoszą teorie antyszczepionkowe - powiedziała Wiśniewska. W jej ocenie panuje "beznadziejność, frustracja i brak jakiegokolwiek światełka w tunelu w walce z pandemią". - Ja uważam, że lekarze wygrali - stwierdził dr Leszek Borkowski z fundacji "Razem w Chorobie". - Coś pękło. To coś, to serducho Rady Medycznej. Każdy szanujący się ekspert dba o markę swojego nazwiska i nie akceptuje bycia kolorowym balonem. Czy ekspert jest zależny czy niezależny, mają to samo w głowie. Tylko jeden mówi to, co wie, a drugi jest cykorem i boi się powiedzieć, że król jest nagi - mówił Borkowski. Jak dodał, "ochrona zdrowia tylko pogroziła palcem i powiedziała bye, bye, ale nie ludziom, tylko politykom".

 

W dalszej części programu gośćmi Diany Rudnik byli dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, politolog oraz prof. Ryszard Bugaj, ekonomista, którzy mówili między innymi o Polskim Ładzie.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.