Władysław Kosiniak-Kamysz, Urszula Zielińska, Beata Maciejewska

Fakty po Faktach

Władysław Kosiniak-Kamysz, Urszula Zielińska, Beata Maciejewska

Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia zapowiedzieli stworzenie wspólnej listy spraw do załatwienia po wyborach. Czy to pierwszy krok do stworzenia wspólnej listy wyborczej PSL i Polski 2050? - pytała Anita Werner w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. - To jest krok w stronę porozumienia programowego. Najpierw musi być porozumienie programowe, wspólnota wartości, akceptacja wewnętrzna i wtedy w finale może być jedna lista - powiedział Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył jednocześnie, że sam nigdy nie mówił o jednej liście wyborczej. - Skuteczniejsze jest stworzenie dwóch bloków - dodał. Następnie był pytany o sprawę "Willi Plus", czyli wielomilionowych dotacji ministra edukacji Przemysława Czarnka na zakup nieruchomości dla organizacji związanych z PiS. - Na początku łyżeczką doili państwo, a teraz chochlą - mówił Kosiniak-Kamysz o rządzących.

 

W dalszej części programu o projekcie tzw. ustawy wiatrakowej, która miała ułatwić stawianie farm wiatrowych w Polsce. Jej przyjęcie jest jednym z kamieni milowych, których wdrożenie ma odblokować wypłatę funduszy z Krajowego Planu Odbudowy. - PiS zbudował kampanię na fobii wobec zielonej energii - mówiła Beata Maciejewska z Lewicy. Zdaniem Urszuli Zielińskiej z Koalicji Obywatelskiej "na braku wiatraków zyska Orlen". - Orlen to właściciel spółki Energa. Narzucą nam ceny - wyjaśniła Zielińska.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.