Donald Tusk

Fakty po Faktach

Donald Tusk

Bardzo dużo zła gotują ludziom. Ich interesuje, ile mogą wylać nieczystości na swojego głównego konkurenta - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Donald Tusk, komentując agresywną kampanię wyborczą Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że na spotkaniach z wyborcami często słyszy, iż "tak naprawdę Polki i Polacy mają dzisiaj obsesję dobrej przyszłości". - Proszę sobie wyobrazić, że bywa tak, że dziesięcioletnia dziewczynka wstaje i mówi, że ona chce żyć w kraju, gdzie prawa kobiet są szanowane - powiedział szef PO. Wspominał o "100 konkretach na 100 dni", między innymi o przywróceniu refundacji in vitro, pomocy przedsiębiorcom oraz zmianach w edukacji. - Ci najmłodsi (podczas spotkań - przyp. red.) mówią o godności, że nie chcą książek Czarnka. Mówią, że mają depresję, że chcą szkołę bez przemocy. To kategoria marzeń 15- i 18-latków - kontynuował Tusk. Zdaniem byłego premiera, decyzje Kaczyńskiego i PiS-u układają się w logiczny ciąg, którego finałem będzie wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Jest przekonany, że dla wielu Polek i Polaków obecność w UE to gigantyczny cywilizowany skok. Mówiąc o braku pieniędzy z KPO, stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki "nieprzypadkowo dorobił się drugiego imienia, "Pinokio", bo z kłamstwa uczynił metodę komunikowania się z ludźmi". - Jeśli PiS będzie rządził, to za rok możemy znaleźć się w sytuacji naprawdę najgorszej od 1989 roku - ocenił Donald Tusk. W rozmowie z Piotrem Kraśką komentował też aferę wizową oraz "awarie dystrybutorów" na stacjach Orlenu. - Te manewry Obajtka i Kaczyńskiego są bardzo amatorskie. Tu widać też dramatyczną niekompetencję, ale też cyniczny spryt - kontynuował. - Schrzanili prawie wszystko, co można było, natomiast okazali się mistrzami w korupcji i propagandzie - dopowiedział. Na koniec mówił o Marszu Miliona Serc, który 1 października o godzinie 12 przejdzie ulicami Warszawy. Wydarzenie będziemy transmitować w TVN24 i TVN.

 

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.