Rafał Trzaskowski, Edwin Bendyk, prof. Katarzyna Pisarska

Fakty po Faktach

Rafał Trzaskowski, Edwin Bendyk, prof. Katarzyna Pisarska

PiS prowadzi dziś kampanię opartą na manipulacji, kłamstwie i szczuciu - powiedział Rafał Trzaskowski w "Faktach po Faktach" w TVN24. - Gdy martwią nas inne sprawy, to rządzący omijają te tematy, żeby tylko budować swój przekaz budowany na kłamstwie - mówił prezydent Warszawy. Trzaskowski odniósł się także do piątkowego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego dotyczącego filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland. Trzaskowski nazwał je mieszanką "cynizmu i Gomułki w dziwnych szatach". - Kaczyński jest odklejony od rzeczywistości - stwierdził. Wiceprezes PO skomentował również aferę wizową. - Jest czymś nieprawdopodobnym. Pokazuje korupcję, zachłanność, hipokryzję PiS - mówił. Dodał, że "rządzący niszczą naszą wiarygodność na arenie międzynarodowej" i boi się, że doprowadzą do wyproszenia nas ze strefy Schengen.

W drugiej części programu goście Grzegorza Kajdanowicza rozmawiali o napięciach w relacjach polsko-ukraińskich. - Weszliśmy w jakiś język obrażania się, który jest absurdalny i prowadzi do eskalacji, a nie do tego, co powinniśmy robić w zaciszu gabinetów - mówił Edwin Bendyk (prezes Fundacji im. Stefana Batorego, "Polityka"). Podkreślił, że do rozmów między stronami potrzebna jest "dyplomacja, a nie media i emocjonalne okrzyki". - Na pewno musimy wszyscy ostudzić emocje, bo są szkodliwe nie tylko dla Polski i Ukrainy, ale dla bezpieczeństwa całego regionu - powiedziała prof. Katarzyna Pisarska (Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego, SGH). - Po naszej stronie stoi większa odpowiedzialność polityczna - podkreśliła, dodając, że jeżeli "oni przegrają, to my jesteśmy następni".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.