prof. Adam Bodnar, Bartosz Arłukowicz, Andrzej Sośnierz

Fakty po Faktach

prof. Adam Bodnar, Bartosz Arłukowicz, Andrzej Sośnierz

Sejmowa komisja śledcza w sprawie inwigilacji Pegasusem mogłaby wiele wyjaśnić, ale nie lekceważyłbym tego, co może zrobić komisja senacka - ocenił w "Faktach po Faktach" były Rzecznik Praw Obywatelskich profesor Adam Bodnar. Jak dodał, dotychczasowe działania komisji senackiej dały "wiele argumentów w debacie publicznej". Koalicja Obywatelska zawarła porozumienie z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem w sprawie sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać kwestie związane z doniesieniami o inwigilacji. - To jest dobry trop. Komisja śledcza ma szerokie uprawnienia w badaniu różnego rodzaju nadużyć. W kontekście inwigilacji w ciągu ostatnich lat mamy niezwykle poważne nadużycia i komisja śledcza mogłaby wiele wyjaśnić - ocenił.

 

Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli także europoseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz oraz poseł koła Polskie Sprawy Andrzej Sośnierz, którzy rozmawiali o zaproszeniu premiera na spotkanie dotyczące walki z pandemią. Arłukowicz, komentując zaproszenie od premiera, powiedział, że jest ono "elementem gry politycznej, pewnego rodzaju PR-u, który przejął dowodzenie nad polskim premierem". - Premier został kompletnie sam. Przypomnę, że kilka dni temu rezygnację złożyli w większości członkowie Rady Medycznej, czyli najlepsi eksperci w Polsce. Mieli dość bycia listkiem figowym do tej propagandy uprawianej przez premiera. Dziś premier próbuje się ratować, wzywając opozycję na pomoc - stwierdził. Odnosząc się do wtorkowej rozmowy z premierem, stwierdził: - Trudno w sytuacji, kiedy umierają dziesiątki tysięcy ludzi, odmówić spotkania. Andrzej Sośnierz powiedział, że to on będzie reprezentował swoje koło na wtorkowym spotkaniu z premierem. Jednocześnie przyznał, że nie wiąże z nim "żadnych" nadziei i że ma ono "charakter propagandowy". - To swoiste spotkanie historyczne o tym, czego żeśmy nie zrobili i czego już nie zrobimy. Omikron uderzy z taką intensywnością, że w tej chwili nie ma już nic do zrobienia. Jakąkolwiek decyzje się podejmie, zanim się ją wdroży, to już będzie za późno - powiedział poseł.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.