Edwin Bendyk, Katarzyna Batko-Tołuć, gen. prof. Bogusław Pacek, dr Małgorzata Bonikowska

Fakty po Faktach

Edwin Bendyk, Katarzyna Batko-Tołuć, gen. prof. Bogusław Pacek, dr Małgorzata Bonikowska

Ponad połowa organizacji, które za pieniądze z resortu edukacji kupią, wyremontują lub wyposażą swoje nieruchomości, nie zachwyciła nawet ministerialnych ekspertów. Szereg wniosków na pierwszym etapie otrzymało ocenę negatywną. - W samym fakcie, że organizacje społeczne mogłyby otrzymywać pieniądze na budynki, w których mogłyby prowadzić szkolenia, nie ma nic złego - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Katarzyna Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Zwróciła uwagę, że cała sytuacja bardzo szkodzi fundacjom, bo "zamiast mówić o tym, jak ważne rzeczy robią, to mówi się o tym, jak skandaliczne jest otrzymywanie przez nie budynków". Zdaniem Edwina Bendyka decyzja została podjęta "całkowicie arbitralnie dla celu politycznego, a nie merytorycznego". Przypomniał przy tym wypowiedź europosła PiS Kosmy Złotowskiego w programie "Tak jest" i podkreślił, iż gorsze jest to, że "z pełną otwartością przekonywał, że to jest w porządku". Jego zdaniem "to jest dramat, bo normalizujemy patologię, a minister Czarnek posługuje się kłamstwem, żeby powiedzieć, że tak zawsze było". - Wczoraj powiedział, że Fundacja Batorego dostała od Orlenu w latach 2010-2015 siedem milionów złotych - dodał Edwin Bendyk, zapewniając, że fundacja nigdy nie dostała złotówki od tej firmy. 

 

Następnie w "Faktach po Faktach" gen. prof. Bogusław Pacek, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, oraz dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, rozmawiali o nowym pakiecie uzbrojenia od USA dla Ukrainy, który obejmuje krytyczne elementy obrony powietrznej, rakiety konwencjonalne, a także dalekiego zasięgu. Goście Piotra Kraśki dyskutowali również o roli Chin w wojnie w Ukrainie.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.