Magdalena Biejat, Barbara Nowacka, prof. Włodzimierz Wróbel

Fakty po Faktach

Magdalena Biejat, Barbara Nowacka, prof. Włodzimierz Wróbel

W 104. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez Polki odbył się protest kobiet przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Manifestacja była wyrazem buntu m.in. przeciwko restrykcyjnym przepisom aborcyjnym. - Tak właściwie, gdzie nie dotkniemy, tam jest problem, który dotyka kobiety - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Magdalena Biejat (Lewica Razem). Wymieniła kwestię rynku pracy, ochrony przed mobbingiem i wykorzystaniem seksualnym, sprawę równej opieki nad dziećmi, czy utrudniony dostęp do żłobków. Gdy Katarzyna Kolenda-Zaleska przypomniała wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że nie rozumie, dlaczego kobiety protestują przed jego domem, Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska, Koalicja Obywatelska) stwierdziła, że kobiety są do tego przyzwyczajone, bo "widzą od siedmiu lat, jak Kaczyński kompletnie nie rozumie, co PiS zrobił z kobietami". Zaznaczyła, że problem nie dotyczy jedynie praw reprodukcyjnych, ale też dostępu do mieszkań, czy równości wynagrodzeń. - Dostęp do ginekologa, dla kobiety mieszkającej w małej miejscowości, dzisiaj jest wyjątkowo utrudniony - powiedziała. Barbara Nowacka przypomniała również o zbiórce obywatelskiej pod projektem dotyczącym refundacji in vitro, która jest robiona przez to, że "państwo wycofało się z pomocy w walce z bezpłodnością, z którą zmaga się półtora miliona par".


Następnie w programie prof. Włodzimierz Wróbel, sędzia Sądu Najwyższego, wypowiedział się na temat przedstawionego przez Jarosława Kaczyńskiego pomysłu, o powołaniu komisji, której zadaniem będzie "badanie polityki energetycznej prowadzonej przez rząd polski w latach 2007-2015". Prof. Włodzimierz Wróbel skomentował również apel 107 naukowców do prezydenta Dudy, żeby nie podpisywał ustawy Zbigniewa Ziobry, która według nich "cofa polskie prawo karne do czasów PRL".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.