Tomasz Grodzki, prof. Andrzej Matyja, dr Piotr Gryglas 24.02.2021

Fakty po Faktach

Tomasz Grodzki, prof. Andrzej Matyja, dr Piotr Gryglas 24.02.2021

Mam ważenie, że rząd trochę chaotycznie radzi sobie z pandemią – ocenił w "Faktach po Faktach" marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Nie może być tak, że umiera dużo więcej osób, niż umierało statystycznie średnio przez ostatnie lata w poszczególnych miesiącach, to jest realny problem – komentował. Z Piotrem Kraśką rozmawiał o tym, czy rząd powinien przedstawić jasny plan nakładania i znoszenia obostrzeń. - Taki plan powinien powstać, bo to jest dla ludzi pewien wskaźnik, pewien wyznacznik, jak planować swoje najbliższe miesiące – powiedział marszałek. Komentował też sytuację w Zjednoczonej Prawicy, protest mediów i rozmowy szefa amerykańskiej dyplomacji Antonego Blinkena i jego polskiego odpowiednika Zbigniewa Raua.

 

Następnie prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja oraz kardiolog i internista dr n. med. Piotr Gryglas ocenili nowe restrykcje, które w środę przedstawił minister zdrowia Adam Niedzielski. Komentowali też wzrost liczy zakażeń i rozwój epidemii w kraju. 24 lutego MZ poinformowało o 12 146 zakażeniach koronawirusem.

Opis Programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie „Faktów po Faktach” obejrzysz o 19:25 na antenie TVN24, tuż po zakończeniu "Faktów" TVN i online w serwisie TVN24 GO.