Bronisław Komorowski, Witold Waszczykowski 24.01.2021

Fakty po Faktach

Bronisław Komorowski, Witold Waszczykowski 24.01.2021

W "Faktach po Faktach" były prezydent RP Bronisław Komorowski odniósł się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy na temat oddelegowania prokuratorów do odległych miejscowości oraz działań policji podczas demonstracji. Wpadki i gafy zdarzają się każdemu prezydentowi – stwierdził. Gość Piotra Marciniaka mówił również o przygotowaniu polskiego rządu do pandemii, a także o przebiegu akcji szczepień przeciwko COVID-19 w naszym kraju. – Nie tylko proces szczepienia, ale ogólnie opieki zdrowotnej wymaga uwagi – dodał. Bronisław Komorowski ponadto skomentował wprowadzane przez rządzących obostrzenia, a także mówił o pomocy przedsiębiorcom, którzy otwierają swoje lokale wbrew zaleceniom sanitarnym. Miałem oczekiwania, że rząd wykaże większą determinację na początku epidemii, jeśli chodzi o ograniczenia – stwierdził. Na koniec były prezydent mówił o przetasowaniach na polskiej scenie politycznej. W drugiej części programu eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski mówił o wątpliwościach w sprawie uczciwości wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oraz o tym, kto jest odpowiedzialny za wtargnięcie do Kapitolu. Jest mnóstwo teorii spiskowych w tej sprawie – stwierdził. Były minister spraw zagranicznych mówił również o tym, co może przynieść prezydentura Joe Bidena. Będziemy bacznie przyglądać się Bidenowi, czy to pojednanie, o którym mówił, będzie realizowane – dodał.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Codzienne wydanie „Faktów po Faktach” obejrzysz o 19:25 na antenie TVN24, tuż po zakończeniu "Faktów" TVN i online w serwisie TVN24 GO.