Janusz Lewandowski, Alicja Pawelec, dr hab. inż. Bogdan Wziątek

Fakty po Faktach

Janusz Lewandowski, Alicja Pawelec, dr hab. inż. Bogdan Wziątek

O głośny wpis Radosława Sikorskiego w mediach społecznościowych pytał swojego gościa w "Faktach po Faktach" Piotr Marciniak. - Radek Sikorski jest dosadny i wyrazisty, dlatego jest słuchany i słyszalny. w 99 procentach ja się zgadzam z jego analizami, ale w tym jednym procencie nie - powiedział w TVN24 Janusz Lewandowski. Eurodeputowany PO zaznaczył jednak, że ten jeden procent nie powinien nam przysłonić innych trafnych obserwacji. Pytany o reakcje światowych polityków, rosyjskich i amerykańskich, na tweet byłego szefa MSZ, Lewandowski stwierdził, że był on "niefortunny". Lewandowski w kontekście wydarzeń z Nord Stream powiedział, że w Unii Europejskiej są duże obawy o bezpieczeństwo Baltic Pipe. - Jest wezwanie Komisji i NATO, by zadbano o krytyczną infrastrukturę - powiedział eurodeputowany. Były minister komentował też działania rządu wobec galopującej inflacji w Polsce oraz kryzysu energetycznego.

 

W drugiej części "Faktów po Faktach" Alicja Pawelec, hydrobiolożka z WWF i dr hab. inż. Bogdan Wziątek Przewodniczący Rady Naukowej przy Polskim Związku Wędkarskim komentowali rozbieżność raportów polskiego i niemieckiego na temat skażenia Odry.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.