Magdalena Sroka, Monika Rosa, Roman Imielski, Joanna Solska

Fakty po Faktach

Magdalena Sroka, Monika Rosa, Roman Imielski, Joanna Solska

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie o zakazie eksponowania symboli religijnych w urzędach. Czy zdejmowanie krzyży powinno być elementem kampanii? - Przede wszystkim elementem powinno być to, abyśmy realizowali ideę państwa świeckiego - odparła Monika Rosa z Koalicji Obywatelskiej. Stwierdziła, że dziwi ją to, że zarządzenie wzbudza takie kontrowersje. Dodała, że "jak długo będziemy czekać, to zawsze będzie jakaś kampania". - Nagle się okaże, że nigdy nie ma czasu na świeckie państwo, na ograniczenie lekcji religii w szkołach, aborcję, związki partnerskie, bo zawsze jest jakaś kampania - argumentowała Rosa. - Problemem nie jest krzyż. Problemem jest polityka w Kościele - oceniła Magdalena Sroka z Trzeciej Drogi i dodała, że decyzja Rafała Trzaskowskiego nie była potrzebna w środku eurokampanii. Stwierdziła, że to "podgrzewanie emocji wokół krzyża" i podarowanie "paliwa wyborczego PiS". - Nie możemy być zakładnikiem Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała w odpowiedzi Rosa. Posłanki pytane były również o spot kampanijny KO. - Jest brzydki, ale niestety jest prawdziwy - oceniła polityczka Koalicji. Magdalena Sroka, przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa, pytana była o zeznania, a właściwie ich brak, Mikołaja Pawlaka, który stawił się na posiedzenie komisji, ale w pewnym momencie z niej wyszedł. - Doszło do próby zablokowania prac. Dlaczego tak się wydarzyło? W mojej ocenie ze względu na to, że dzisiaj w dużej mierze pracujemy na materiałach niejawnych. Materiałach, do których mają dostęp również członkowie komisji ze strony PiS czy Suwerennej Polski i wiedzą o tym, że dalsza praca komisji będzie odsłaniała prawdę, której oczekują dzisiaj obywatele, która nam pomoże rozliczyć tych, którzy złamali prawo - powiedziała Sroka, dodając, że Pawlak będzie wezwany na kolejne posiedzenie.

 

W drugiej części "Faktów po Faktach" Joanna Solska z "Polityki" i Roman Imielski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", mówili między innymi o kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.