Władysław Kosiniak-Kamysz, dr  Maciej Ferek

Fakty po Faktach

Władysław Kosiniak-Kamysz, dr Maciej Ferek

Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL, Trzecia Droga) przedstawił w Sejmie informację o stanie bezpieczeństwa Polski. W swoim wystąpieniu stwierdził, że bezpieczeństwo to teraz najważniejsze zadanie rządu. - Trzeba być gotowym na wszystkie scenariusze i każdego dnia musimy podnosić poziom polskiego bezpieczeństwa - mówił Kosiniak-Kamysz w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Zaznaczył, że "rozpoznanie i obrona przeciwlotnicza to przyszłość polskiej armii". Komentował także możliwość potencjalnego konfliktu NATO z Rosją. - Wierzę, że to, co robimy my, Stany Zjednoczone, NATO, państwa Unii Europejskiej, pomagając Ukrainie, przyniesie efekt. Trzeba się skupić na tym odcinku, bo pomoc humanitarna i militarna dla Ukrainy jest w naszym interesie - powiedział wicepremier. Przyznał też, że na dniach będzie decyzja w sprawie CPK. - Myślę że na pewno będzie powstawać lotnisko, które jest potrzebne - dodał.

 

W dalszej części programu doktor Maciej Ferek (sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie) mówił o sprawie senackiej poprawki do nowelizacji ustawy o KRS. - Informacja o poprawce senackiej spadła jak grom z jasnego nieba nie tylko na mnie, ale też na innych sędziów, którzy walczyli o praworządność - stwierdził Ferek. Dodał, że rzeczona poprawka to "cios w obywateli". - Walczyliśmy nie dla siebie, tylko dla obywateli, żeby obywatel miał prawo do niezawisłego i bezstronnego sądu ustanowionego ustawą - zaznaczył sędzia.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.