Marcin Horała, Aleksandra Gajewska, prof. Andrzej Zoll, Wojciech Hermeliński

Fakty po Faktach

Marcin Horała, Aleksandra Gajewska, prof. Andrzej Zoll, Wojciech Hermeliński

W programie "Fakty po Faktach" w TVN24 goście Piotra Marciniaka komentowali aferę Funduszu Sprawiedliwości. Od kilku dni media - w tym tvn24.pl - publikują nagrania, które w ostatnich dwóch latach zarejestrował Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości za czasów Zbigniewa Ziobry. - Najpierw muszą być jakieś konkretne, prawdopodobne zarzuty, a nie medialne doniesienia - mówił poseł Marcin Horała (PiS). W odpowiedzi na jego słowa wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Aleksandra Gajewska (Koalicja Obywatelska) stwierdziła, że Horała "próbuje rozmydlić poważną sprawę i staje się adwokatem tego złodziejstwa". - Mam nadzieję, że zostaną postawione prokuratorskie zarzuty i zostanie skierowany do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetów - powiedziała Gajewska.

 

W dalszej części programu profesor Andrzej Zoll (były prezes Trybunału Konstytucyjnego) i Wojciech Hermeliński (sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku) dyskutowali o propozycjach ustaw dotyczących reformy Trybunału Konstytucyjnego. - Moim zdaniem kandydatów nie powinna wskazywać grupa posłów, senatorów czy prezydium Sejmu - ocenił profesor Zoll. Według Wojciecha Hermelińskiego obecny Trybunał Konstytucyjny "przekracza swoje uprawnienia".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.