Rafał Trzaskowski, prof. Ewa Marciniak, dr Jarosław Kuisz

Fakty po Faktach

Rafał Trzaskowski, prof. Ewa Marciniak, dr Jarosław Kuisz

Donald Tusk powiedział na spotkaniu Campus Academy w Sosnowcu, że jeśli Konfederacja i PiS będą rządzić po tegorocznych wyborach, to będą to "nasze ostatnie lata w Unii Europejskiej". Słowa lider Platformy Obywatelskiej komentował w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 prezydent Warszawy i inicjator Campusu Polska Rafał Trzaskowski. - Wiele osób nabiera się na tę niby nową odsłonę Konferencji, która to podobno może być partią liberalną i łagodną. Trzeba przypominać, jakie głoszą poglądy - mówił Trzaskowski. Dodał, że "Jarosław Kaczyński i PiS tworzą podglebie dla tego typu poglądów, które przypominają poglądy z czasów faszystowskich". Był również pytany o możliwość utworzenia wspólnej listy opozycji na zbliżające się wybory parlamentarne. Przyznał, że jest to możliwe. - Nie mamy poglądów identycznych, ale w najważniejszych kwestiach są one podobne - powiedział Trzaskowski. Stwierdził, że Polacy oczekują od opozycji "pewnej wizji i ciężkiej pracy".

 

W dalszej części programu o kampanii wyborczej i walce o głosy rozmawiali politolożka profesor Ewa Marciniak oraz socjolog doktor Jarosław Kuisz. - Politycy na razie sprawdzają tematy kampanii - oceniła Marciniak. Zdaniem Jarosława Kuisza “każda partia walczy o coś innego”.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.