Marek Borowski, Alicja Defratyka, Janusz Steinhoff

Fakty po Faktach

Marek Borowski, Alicja Defratyka, Janusz Steinhoff

Sejm za przesunięciem wyborów samorządowych do wiosny 2024 roku. Marek Borowski, senator Koalicji Obywatelskiej, w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 stwierdził, że Senat zapewne odrzuci tę ustawę, następnie wróci ona ponownie do Sejmu, a "jej los będzie znany". - Sama sprawa w sobie jest dość ciekawa, ponieważ w 2018 roku przed wyborami samorządowymi na żądanie PiS zmieniono ustawę samorządową i zapisano tam, że od tej pory kadencja samorządu będzie trwała nie 4 lata, a 5 lat. Już wtedy zadawaliśmy pytania, czy to nie będzie kolidowało z wyborami parlamentarnymi. Odpowiedź była: żaden problem – powiedział Borowski. Dodał, że "w kraju kwitnącej demokracji, gdzie opozycja i rządzący wzajemnie się szanują, kwestie takie jak przesunięcie wyborów nie budzą takiej kontrowersji". – U nas, jeśli PiS zabiera się za jakieś zmiany ustrojowe, to natychmiast zapala się czerwone światło – ocenił senator. W dalszej części "Faktów po Faktach" Alicja Defratyka (ekonomistka, autorka projektu ciekaweliczby.pl) oraz Janusz Steinhoff (przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, były minister gospodarki) komentowali decyzje rządu w obliczu kryzysu energetycznego. Zdaniem Steinfoffa "rząd rozwiązuje w tej chwili problemy, które sam stworzył".

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście ‘Faktów po Faktach” komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.