mjr rez. dr hab. Jacek Siewiera, Krzysztof Szczucki, Aleksandra Leo

Fakty po Faktach

mjr rez. dr hab. Jacek Siewiera, Krzysztof Szczucki, Aleksandra Leo

Czy po szczycie w Waszyngtonie prezydent zaakceptuje Jacka Najdera jako ambasadora Polski przy NATO? - Tego nie wiem, nie rozmawiałem z panem prezydentem w tej sprawie, natomiast z mojej strony mogę powiedzieć, że pan ambasador Najder przeprowadził przygotowanie delegacji w sposób bardzo profesjonalny - odpowiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 mjr rez. dr hab. Jacek Siewiera. Zaznaczył, że "sama obsługa szczytu i przygotowanie nie budziła zastrzeżeń, pan prezydent również takowych nie podawał". Szef BBN był również pytany na temat dotychczasowego ambasadora RP przy NATO Tomasza Szatkowskiego. ABW bada, czy powinien on mieć wciąż dostęp do tajemnic państwowych, Unii Europejskiej i NATO. - Nie mam żadnej jasności ws. pana ambasadora Szatkowskiego - odparł Siewiera. Jak wspomniał, "mówimy o notatce i informacjach, które Służba Kontrwywiadu Wojskowego sprawdzałą w odniesieniu do życia pana ambasadora jeszcze na długo przed tym, jak zaczął służbę publiczną". - SKW nie zgłaszała zastrzeżeń, tylko powzięła informację, którą weryfikowała na prośbę ambasadora Szatkowskiego przy użyciu badania wariograficznego i po weryfikacji tą metodą badania, która ma charakter ocenny, SWK wydała poświadczenie o dostępie do informacji niejawnych - powiedział. 

 

Następnie w programie Krzysztof Szczucki (PiS) oraz Aleksandra Leo (Polska 2050, Trzecia Droga) rozmawiali na temat uchylenia immunitetu Marcina Romanowskiego oraz o słownej przepychance podczas przesłuchania Daniela Obajtka przed komisją śledczą ds. afery wizowej.

Opis programu

Codzienny program publicystyczny – rozmowy prowadzących z politykami, ekspertami i artystami. Goście "Faktów po Faktach" komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

 

"Fakty po Faktach" – prowadzący:

 

Anita Werner – dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". Prowadzi "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 oraz główne wydanie "Faktów" TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz – w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji "Faktów" TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN, obecnie także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak – pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania "Faktów" TVN, a także "Faktów po Faktach" i "Faktów po Południu" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska - polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka oraz prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam. Od 2003 roku związana ze stacją TVN24. Wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.

 

Diana Rudnik – karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach". Prowadzi także wydanie "Faktów" TVN.

 

Codzienne wydanie "Faktów po Faktach" obejrzysz o 19:25 w TVN24 i TVN24 BiS.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.