TVN24 | Polska

Premier Mateusz Morawiecki: potwierdzam, że drogi Polski i Węgier się rozeszły

TVN24 | Polska

Autor:
pp/
tam
Źródło:
PAP
Morawiecki: drogi Polski i Węgier się rozeszły
Morawiecki: drogi Polski i Węgier się rozeszłyTVN24
wideo 2/2
TVN24Morawiecki: drogi Polski i Węgier się rozeszły

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wypowiedzi premiera Węgier Victora Orbana, potwierdził, że "drogi Polski i Węgier się rozeszły". Podkreślił też, że Polska nie bierze żadnego udziału w wojnie w Ukrainie, a swoimi działaniami stara się pomóc Ukraińcom "przetrwać brutalną napaść rosyjską" i "utrzymać integralność terytorialną".

Podczas piątkowego spotkania z rolnikami w miejscowości Kózki w gminie Grębków (woj. mazowieckie) szef rządu Mateusz Morawiecki pytany był, czy potwierdza słowa premiera Węgier Viktora Orbana, który stwierdził 23 lipca, że wojna w Ukrainie wstrząsnęła polsko-węgierską współpracą, stanowiącą oś Grupy Wyszehradzkiej. Orban ocenił też, że cele obu krajów są takie same, ale "problem jest po stronie serca", gdyż o ile Węgrzy patrzą na ten konflikt jako na wojnę dwóch słowiańskich narodów, to Polacy "czują, że sami też w niej walczą".

- Potwierdzam słowa premiera Orbana, że drogi Polski i Węgier się rozeszły - powiedział w piątek premier Morawiecki.

Morawiecki: Polska nie bierze żadnego udziału w wojnie na Ukrainie

Szef polskiego rządu oświadczył ponadto, że "Polska nie bierze żadnego udziału w wojnie na Ukrainie". - Wojna toczona jest przez Ukraińców - podkreślił. Zaznaczył też, że "bohaterska walka Ukraińców wspierana jest przez broń - głównie amerykańską, ale także brytyjską, polską i z wielu innych miejsc - praktycznie z całej Europy, której celem jest pomóc im w obronie suwerenności".

Premier Morawiecki wyjaśnił, że Polska poprzez swoje działania stara się pomóc Ukrainie "przetrwać przeważający napór wroga, agresora, brutalną napaść rosyjską".

- Chcemy, żeby Ukraina przetrwała i utrzymała swoją integralność terytorialną, swoją suwerenność - podkreślił. Wierzę, że tak się stanie - powiedział szef polskiego rządu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/ tam

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości